Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Uzdignute gredice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Uzdignute gredice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 15>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 09:53

Ja sam zemju rješavao na samom vrtu jer sam skinuo površinski sloj (nekih 10 cm) na stranu prije postavljanja geotekstila i samih gredica. Dio zemlje sam dobio i između gredica jer sam radio razmak od 75 cm. Visina gredica je 25 cm pa tako nisam trebao kupiti puno dodatne zemlje.Zapravo nisam trebao uopće kupovati ali sam uzeo po 150l za svaku gredicu humusa da popravim malo "krvnu sliku " svake gredice :), Platio sam 20 kuna 50 litara, tako da 170 kuna za 1m3 i  nije tak puno.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 23:25
Pozdrav forumaši.
 
Tek se ovih dana vidi sva dobrobit navodnjavanja. Od srca bi Vam preporučio da si ako ste u mogućnosti u vrtu rješite navodnjavanje jer je korist neprocjenjiva. Za koji dan će biti malo više vremena pa ću malo opisati kako sam to ja rješio, probati ću Vam približiti i koliko to dođe finacijski a i poslati ću i koju fotku.
Na vrh
franjoleh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje franjoleh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 21:09
Fotke čekam ako prije uživo ne vidimsmile57
Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 22:00
bok.
pa bolje je uživo. a i slama čeka Wink
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 22:46
Ako je 50 l -20 k,onda je 1 m3-(1000 l)400 k
Koja je prednost takvih povišenih gredica u odnosu na klasičnu obradu tla?Čini mi se da bi ovdje u dalmaciji takvo što bilo vrlo nepraktično,uglavnom što bi trebalo puno više vode,ta daska isto puno pije?
Na vrh
keopsi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keopsi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2013 u 00:10
Pozdrav !
Pohvale za dobro i stručno odrađen posao,
ovaj vrt izgleda kao vrt iz bajke Clap
no mene zanima  imate li saznanja iscrpi li se zemlja na ovaj način
 s obzirom da je odvojena geotekstilom od ostatka?

Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 16:14
Oprostite kaj ste čekali tako dugo na odgovore.
Pa koliko ja vidim razliku koja je očita a to je da treba puno manje truda za održavanje vrta urednim, puno puno manje vremena nego sa klasičnim gredicama.navodnjavam za sada dva puta na dan, ujutro i uveće po 20 min i to kap na kap i voda uopće ne dođe do dasaka. Mišljenja sam da treba puno manje vode nego kod klasičnog zaljevanja.
Kaj se tiće iscrpljenosti zemlje stvari stoje ovako, kod postavljanja gredica tako i onako sam došao do zemlje u vrtu na dubini cc 25 cm . Znači plodnu sam zemlju maknuo prije postavljanja geotekstila  i vratio je nazad u uzdignutu gredicu te je pomješao sa stajskim gnojom i humusom.
Svake godine je mislim dognojiti i mislim da će to biti ok. Ako Vi mislite drugačije molim Vas da mi ukažete na drugi ili bolji način.
Hvala.
Na vrh
keopsi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keopsi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 23:19
Pozdrav,
takve su gredice odlican nacin za bavljenje vrtlarstvom, osim sto konzumirate svoju domacu hranu, ne morate se puno fizicki umarati i sagibati .
Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 14:14
Bok,
pa nije da se ne mora sagibati , možda je malo bolje nego da su klasične gredice ali je zemlja rahlija, manje je korova....
Mada mislim da za osobe koje imaju probleme sa kičmom, koljenima ili neki drugi zdravstveni problem trebalo bi napraviti više gredice da mogu nesmetano raditi bez saginjanja.
Na vrh
zori View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Kolovoz 2013
Lokacija: pokupsko
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zori Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2013 u 17:40
pozdrav nova sam na forumu ali ove gredice izgledaju super.mi imamo klasičan vrt koji traži puno rada a daje malo zbog loše zemlje(ilovača),mislim i sama napraviti tako nešto.zanima me da li da čekam do proljeća sa izradom gredica ili mogu početi u jesen hvala
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2013 u 20:44
Sfinga pohvale za tvoj trud i čuvanje uspomena na majku. Uz toliku volju,želju i ljubav prema vrtlarstvu,koja će neminovno rasti (to je jednosmjerna karta :) ), plodovi sigurno neće izostati. Veselim se slikicama uroda i razvoja. Ja imam klasični vrt,jako malo vremena za održavati ga,i nikada nije bio tako lijep kao prve godine njegovog nastanka,kad sam sa svojom kcerkicom bila na porodiljnom i imala vremena proučavati sijanje,gnojenje,malciranje, mjesecev kalendar... I svaki se trud isplati i vrati. Želim ti puuuno povrća iz tvog vrta! Sretno!
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 18:45
Pozdrav Zori,
po mom mišljenju mislim da je čak bolje odraditi pripremu gredica u jesen i pripremiti ih da su u proljeće spremne za sadnju. Zori, ako probaš napraviti ovakve gredice zaboraviti ćeš vrlo brzo klasični vrt. A vrlo bitno je i rješiti zaljevanje
Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 18:52
LeoNata hvala na poruci i dobrim željama. Plodove sa gredica ću uslikati i staviti ih ovdje. Samo znam da svatko ko navrati  pogledati vrt(a ima ih poprilićno jer se je priča brzo raširila po mjestu) ostane paf sa rezultatima ( u pozitivnom smislu). Nisam neki vrtlar koji se razumije u vrt, malo imam vremena ali zato puno ljubavi. Vidjeti ćemo kako će se sve razvijati u budućnosti. Jedino kaj znam da je ovakav vrt za ljude sa malo slobodnog vremena a velike ljubavi prema prirodi , povću i voću
Na vrh
keopsi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keopsi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 17:15
kako je malo potrebno da čovjek bude sretan Thumbs Up 
veseli me što se sve više ljudi okreće vrtlarstvu .. i tu  pronalaze zadovoljstvo..

čekamo slikice  kako napreduje ...
dragi kolega s foruma, ove vaše gredice će osim eko klope donijeti i ekonomsku dobit, 
pritom mislim na ulaznice za razgledavanje vrta Clap
šala mala
Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 20:21
hahahhaah
prihvaća se, kolegice sa foruma.
ulaz je slobodan.
a vrt je mjesto gdje čovjek može pronaći svoje uspomene i snagu za budućnost....kakva god ona bila
Na vrh
keopsi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keopsi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 21:34
ok, samo treba paziti kud se hoda hahaha
Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2013 u 21:05
Evo malo fotografija kako se razvija situacija u mome vrtu.
 
Pogled na vrt
http://s1272.photobucket.com/user/sfinga44/media/gredice%20drugi%20dio/IMG_8160_zps98253b28.jpg.html -
 
Gredica sa lukom
http://s1272.photobucket.com/user/sfinga44/media/gredice%20drugi%20dio/IMG_8163_zps80758750.jpg.html -
 
Luk u krupnom planu
http://s1272.photobucket.com/user/sfinga44/media/gredice%20drugi%20dio/IMG_8197_zps45cfdc81.jpg.html -
 
Jagode i salata
http://s1272.photobucket.com/user/sfinga44/media/gredice%20drugi%20dio/IMG_8177_zpsac46acc6.jpg.html -
 
Mrkva
http://s1272.photobucket.com/user/sfinga44/media/gredice%20drugi%20dio/IMG_8187_zps5b4b6967.jpg.html -
 
Paprika
http://s1272.photobucket.com/user/sfinga44/media/gredice%20drugi%20dio/IMG_8201_zpsd559ab05.jpg.html -
 
Paprika1
http://s1272.photobucket.com/user/sfinga44/media/gredice%20drugi%20dio/IMG_8200_zpsf1cb2829.jpg.html -
 
Priprema za još šest gredica
http://s1272.photobucket.com/user/sfinga44/media/gredice%20drugi%20dio/IMG_8208_zps3eb314f4.jpg.html -
 
Suša nam ništa ne može Wink  odavde kreće zaljevanje (dio sistema za zaljevanja).
http://s1272.photobucket.com/user/sfinga44/media/gredice%20drugi%20dio/IMG_8227_zps9e6a1350.jpg.html -
 
Ovdje završava sav bio otpad iz vrta i kuće.
http://s1272.photobucket.com/user/sfinga44/media/gredice%20drugi%20dio/IMG_8223_zpsa389eba7.jpg.html -
 
Hvala svima koji prate ovu temu i nadam se barem da je netkom od koristi.
Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2013 u 21:24
Jagode u krupnom planu. Izgleda da im je u ovakvom okruženju jako lijepo jer su jako mirišljive i ukusne.
 
http://s1272.photobucket.com/user/sfinga44/media/IMG_8180_zpsae848282.jpg.html -
 
http://s1272.photobucket.com/user/sfinga44/media/IMG_8179_zpsf6f2347f.jpg.html -
Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2013 u 09:07
Sve pohvale. Izgleda odlično. Nema blata, i borbe sa travom oko gredica. Komposteri su ti za pet Clap
Vidim da nisi stavljao žičanu mrežu na dno. Kod tebe nema ni krtica, ni voluharica?
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2013 u 11:19
Situacija se u tvom vrtu odvija i više nego odlično,sve izgleda zdravo,rodno i zadovoljno! Bravo,uspio si! Puno sreće i dalje!
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,625 sekundi.