Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aglaonema
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aglaonema

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Aglaonema
    Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 10:07
Opet hvalim ovu biljku jer je zaista zahvalna. Malo joj trebe i svjetla i vode... Brzo raste a uvijek imate zelenilo u kući. Topla preporuka!

Jagoda, to je ta biljka koju sam ti dala...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Amrah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amrah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 23:17
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 14:54
Ovako u kombinaciji, baš je lijepa
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 01:53
Sada imam već nekoliko, razmnožila sam je svugdje jer je najizdržljivija i stalno zelena i lijepa. Ima lijepe cvjetove kad procvjeta i dugo traju.
 
Evo je u društvu juke
 
Rijeka

Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 23:05
Miro, ne da se primila vec je sad prava mala biljcica, tj. više njih. Kako mi se čak 6 dijelova primilo, dva su išla kao dio vjenčanog poklona i izgledali su preslatko. Smile

~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 18:10
E jučer sam presadila kćerkinu, koja ima puno grana, dosta golih koje se povijaju na sve strane. Kako povremeno cvjeta i listovi su lijepi zeleni nisam je htjela rezati, a kćerka kaže da joj se baš takva "krakata" sviđa.
Moja se pak dobro drži ali još nije cvjetala, nadam se da hoće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 10:56
Morana, drago mi je da ti se primila. Ona je zaista najnezahtjevnija biljka koju znam pa mi je zato i draga, makar je neki i ne vole. Liči mi na spatifilum... Podjelila sam svima i još je ima...
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 15:43
meni je draga Mira poslala jednu osrednju granu agalaoneme modestum... što sam ja napravila je da sam je narezala na djeliće dužine možda 3-5 cm. Primijete se duž grane male izbočine, kao pupovi u nastanku, kao mozda kod ruze ispupčenja. Odrežu se dijelovi tako da svaki ima bar jedan takav i stave se u zemlju, al ne okomito nego se polegnu na zemlju, dobro se zalije i pokrije. Ja nisam dizala ništa dok nisu počele izbijati poštene grančice, a sad nakon 2-3 mjeseca stoji skroz otvoreno, a svaki taj pup, izbojak, što li, ima vec svoju grančicu visine 10-ak centimetara. Tako da po mom iskustvu, jako je lako razmnožiti, tj. u nekim slučajevima, spasiti
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
sandra_sa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sandra_sa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 12:47
podrezala sam svoju aglaonemu modestum i stavila gornji dio u vodu da pusti korjenje jos 2. kolovoza i nista Cry koliko joj treba da pusti korjenjeeeeeeeeeeeeeeCryCryCry
Na vrh
Cojle View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cojle Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 10:14
hvala na odgovorima :D
znaci da joj odsjecem dio od ovog crnog stapica pa na gore (vidi se na slici)
aa sta da uradim sa pelcerima?
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 21:05
Originalno poslano od člana Cojle Cojle napisao:

Zar mi niko ne moze pomoci? :S


pogledaj što ti Mimar savjetuje

Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:


Dobrodosla! Odseci vrhove i posadi ih u svezu zemlju a i stavi je na mesto sa malo vise svetlosti. Inace nije zahtevna biljka.

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
sandra_sa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sandra_sa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 18:31
a kako se uzgaja ova modestum mozete li mi objasniti ja sam pocetnica u biljkama

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 15:30
da je biljka moja odrezala bih  biljkice i posadila u novu zemlju...
Na vrh
Cojle View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cojle Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 21:44
Zar mi niko ne moze pomoci? :S
Na vrh
Cojle View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cojle Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 09:29
Ovo je moja aglaonema modestum. Kupila sam je prije 10-ak godina i bila je savrsena, sve do prije mjesec dana. Listovi su pocei opadati, susiti se i na kraju je ostalo ovo sto viite na slici. Na jednom od listova, po sredini, se pojavilo susenje (kao list u jesen). Takodje su mi izrasla 3 nova pelcera. Zanima me, sta je sa mojom biljkom i sta mogu uciniti da je "vratim u zivot"


Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2010 u 18:39
ja imam tri grancice ove zelene okorijenjene ali nikako da mi krene samo stoji i to su dijelovi grana bez vrha :)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2010 u 19:57
Ovo je stvarno lijepa biljka, no ja imam onu običnu zelenu, koja sliči spatifilu i po lišću i po cvijetu, a volim je jer se može ugurati bilo gdje, baš zahvalna biljka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Jaglac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaglac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 16:15

Ovo je moja aglaonema,dobila sam je od mame za rodjendan

Kod nje imam jedan manji problem,pupoljci se ne razviju uvenu,inace sve ostalo je ok,namjeravam je uskoro presaditi u vecu saksiju...
Slikano mobitelom,pa je slika malo mutna...
Na vrh
mena View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 07:05
Mimar predivna ti je ova Aglaonema modestumClap...I ja je imam samo je manja i tacno je da nije uopste zahtjevna biljka..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 19:41
Stvarno brzo raste bez neke posebne paznje  i preporucujem je svima koji su totalni pocetnici

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.