Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt gradske cure
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt gradske cure

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2013 u 18:56
Gradska cura i njen muz seljak danas bili vrijedniTongue
napravili mali nas plastenik, odmah sam unutra stavila lucice luka kozjaka-ljutike i zelenu salatu..
Kroz koji dan cu pokriti, gore na plastenik ide najlon a na biljke pokrivac...

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2013 u 22:50
smile227smile227 Ideeeeeššššš čovječe !  Bome draga ti si danas bila vrijedna i prevrijedna ! smile141 Super vam je ispao plastenik ! ClapClapThumbs UpThumbs UpThumbs Up


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 02:02
Hvala teta monstera
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 08:25
Bucka, plastenik izgleda dobro, bravo za tebe i tvog muža, ne moraš žuriti sa pokrivanjem plastenika dok je ovako vlažno vani i dobro vrijeme, ako ti se žuri da luk nikne, stavi samo pokrov na njega, ali ja mislim da niti to ne treba.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 20:47
Hvala SmailSmile
Naravno, ne zuri mi se, s pokrovom cu pricekati...
evo danas radila prvi put u zivotu ajvar, naravno pomagala mi je svekrva, koja je isto tako prvi puta u zivotu radila ajvar.
Konacni rezultat, ja prezadovoljna, sljedece godine povecavam kolicinu, sad sam radila samo s 5kg paprike i 2,5kg patlidana....
Stavila sam par ljutih feferoncica i pogodila odlicno da nije jako ljut a taman da malo gori u ustima :)
Uglavnoim da se ne hvalim, slike govore vise od rijeciWink


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 21:38
Bucka, povrtnjak ti je uzoran, a plastenik, neka bude od koristi toliko koliko je zanimljiv i zgodan. Clap
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 13:39
Evo malo se radilo, 
plastenik sad izgleda ovako:

Uploaded with ImageShack.us

Sadio se i cesnjak, taman prije kise....
Sadim prvi puta na brijegu, pa cemo vidjeti, nadam se da mu nece smetati...
Veci komad smo preorali, tako da je ostalo dosta mjesta za proljece za vrt....
Nadam se da cu uspjevati to odrzavati kad krene trava bujatiBig smile
Ovo je dio cesnjaka, jos jedne pune tacke smo posadili...
Dva dana su me noge bolile....

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 22:26
Opa, to se zove njivetina... Thumbs Up Pa, sretno mu bilo, neka bude lijep, zdrav i debeljuckast! Wink
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2013 u 07:07
Bome je veliki komad :-)
Posto se bojim ici dalje od kuce saditi, da mi sve ne pokradu, preorali smo ovaj komad kraj kuce....
Cesnjaka ima pola, a druga polovica ostaje za proljece, na proljece cemo saditi grah :-)
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2013 u 07:49
smile141Evo da ti i ja zaželim dobrodošlicu,vrijednice,pokretačice,i ja sam bila "cura"gradska,koja voli sve to što si ti posadilaClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 23:08
 image    huskyca nisam dugo nigdje navračala, pa sad ulovih pravi trenutak i eto me ostala sam očarana...ma kako ti je sve divno..šetajući vrtekom..nešto sam i zamezila..pa nahodala sam se a ajvar i špekić ko naručeni nasret puta...sve je uspješnog roda, i češnjak zavidne veličine...koja sorta je to...a njiva...ima da se vidi iz aviona tvoj trud..stvarno za svaku pohvalu...puno truda je tu uloženo i još ti dođe netko po harač...grozno..
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 08:18
Hvala ti puno :-)
Eto nazalost ima svakakvih ljudi, susjed mi ukrao tikvice, prije dva mjeseca mi provalili u auto i opljackali....
Kako sam se osjecala, ne mogu opisati, grozan osjecaj...
Po mome kradljivcima bi trebalo rezati prste, ali najoozbiljnije govorim, odrezat im prste...
Sto se ceanjaka tice, ja se malo "igram" isprobavam kako uspijeva na mojoj zemlji i tako da imam vise vrsta...
Ovaj krupni je srednje rani, sadi se ujesen, a vadi se u 7.mjesecu...
Ove godine sam prodavala visak sjemena, pa ako ce i iduce biti tako dobar, bit ce ga jos...
Do tada preostaje jos cca 9mjeseci, i cijelo proljece kopanja, jer trava vec sad uzasno buja, pretoplo je....
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 08:40

Draga Bucka, vrijednica si ti, bravo za češnjak, prekrasno je što ti tako dobro uspijeva, zavidna količina posađenog češnjaka, nadam se da će uz tvoju brigu i pažnju i iduće godine ured biti dobar. Dobro kažeš, kradljivci su prava pošast za naše društvo, čovjek se muči i radi i na kraju neko dođe i pobere, treba ih kazniti na primjeren način.

Što se tiče trave koja sada niče nije ti ona problem jer će mraz i smrzavica učini svoje, na proljeće treba malo ranije poplijeviti travu a kasnije ne smeta luku, trava ga štiti od suše.Smile
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 08:50
I ja sam malo zavirila u tvoj vrt.Plastenik ti je super,jako dobar primjer kako možeš nešto napraviti sam,potrebna je samo dobra volja.Kad sam vidjela koliko češnjaka sadiš nisam mogla doći k sebi.Gdje si ga nabavila i koja je vrsta?
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 11:58
Hvala cure, bitno je imati voljuSmile
Pa nije tu puno cesnjakaLOL
Nije po cijeloj njivi, pola njiveLOL
Vrste, ja ne znam imena ali znam od kuda su, cesnjak mi je iz like i dalmacije, naravno ja sam nabavila malu kolicinu, pa sadila i povecala kolicinu, visak prodala, ostatak posadila Tongue
Imam 3vrste, ranu, srednju i kasnu, meni su sve tri iste, domace je domace, sva tri su jednako socna, razlika je u trajanju, rana je najranije zrela i najranije ide van, ali i najranije pocne klijati na jesen...
Zbog toga sadim vise vrsta, da imam sto prije taj rani cesnjak vani za trosenje, a opet kasnog da imam za poslije za trosenje Wink
ovu godinu je rani bio malo sitniji u odnosu na ovaj kasni, te mi je prodaja isla losije, jer svi gledaju na velicinu, i onda kazu da velicina nije bitnaLOL, ali kvalitetom je bio iznadprosjecniTongue

Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 18:07
Evo moga cesnjakaSmile
[url=http://postimg.org/image/rkpral4jx/][img=http://s22.postimg.org/rkpral4jx/DSC_0250.jpg][/url]
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 18:15
Uploaded with ImageShack.com
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 01:40
Sudeći po veličini uzorane njive, bome će biti češnjaka i graha. Samo neka bude bolja godina za grah iduće sezone. Već dvije za redom su bile nikakve pa je grah na placu u Zagrebu i po 60 kn.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 21:15
Lijepi, lijepi vrt! I ja volim češnjak i sadim ga svake godine sve više, ali ne toliko kao ti. Što je to na i oko češnjaka posipano? Možda pepel, češnjak voli kalij u drvenom pepelu?
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 21:40
Uh, koliki je tvoj! smile89 Moj je takav u svibnju! smile91
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.