Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Liči, rambutan i longan
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Liči, rambutan i longan

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2008 u 10:12
Evo nakon dugo vremena kod mene je niknuo liči, kasnije poslikam dok se napune baterije. tek je proklijao
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nimloth View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nimloth Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 14:22

Baš tako je izgledao moj avokado kad je niknuo.

Sad ti već sigurno ima i listove?
El adhe Alqualonde
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 11:58
Na liči u trgovinama nisam nigdje naišla,moja teta to jede na kile u Njemačkoj,moram joj reći neka mi donese koju sjemenku ili neka posadi i nekako prošverca preko granice.Mene okus ploda podsjeća na bazgu.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 22:33
OWinkdgovarala sam pomme dor za mogunj kako ga mi  zovemo ili planika pod drugim nazivom , LOLza liči nisam do sada ni znala , jedino iz Merkatora.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 10:52

Evo niče mi liči, semenke su skroz prekrivene sa zemljom, posađene pre mesec dana.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 23:00
Ako slučajno nekog zanimaju tropske voćne vrste, njihov uzgoj i opis možete vidjet na mojoj stranici
                                                   tropskovoce.webs.com                       Smile
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 10:30
Evo kako napreduje liči
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
ružmarin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ružmarin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 20:27

bok! super je jedva ćekam da vidim hoće li i moj lići da iznikne posadila sam ga 3.2.09 za sada ništa ali ima još vremena ,koliko vremena je vaš lići kad ste ga posadili ?

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 07:50
Za mesec dana je nikao jedan, a drugi se pojavio na površini zemlje i tako stoji, najverovatnije ništa od njega. Sa kupovnom zemljom sam pomešao zemlju ispod bora, jer zbog iglica takvo zemljište ima nižu pH vrednost, a liči zahteva kiselije zemljište. Danas ću posijati još nekoliko semenki.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
ružmarin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ružmarin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 18:09
moram se pohvaliti 3.2.09 sam posadila lići i mogu vam reći da je iznikao i to jako lijepa stabljika žao mi je da nemam kako da je snimim ali je jako lijep
Na vrh
dedabrada View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dedabrada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 19:30
Osim ličija gdje se može naći rabutan u zg i okolici?
S obzirom da iznikle sjemenke ne daju plodove, već kalemljene zanima me dali ima netko već kalemljene

Na vrh
milicza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milicza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 12:41
baš danas kupila liči i ide pod zemlju... javim rezultate kroz nekoliko mjeseci
StarStarStar
Na vrh
Ognjen View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ognjen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 04:43
Cesto sam jeo lici dok sam radio u Koreji,plod je dobar za jelo ali sok od licija odlican,samo ga je bilo jako tesko naci u supermarketima.Jedini sok koji si mogao popiti navecer bez da ti napravi kiselinu u zelucu
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2010 u 20:58

ovo voče nisam jela ako sam ga i vidjela u trgovini nije mi zapala za oko valjda zato što ništa nisam znala o njoj,smile61 hvala !

"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 00:34
Originalno poslano od člana Geko Geko napisao:

Subtropsko voće; Liči (Litchi chinensis), rambutan (Nephelium lappaceum) i longan (Dimocarpus longan) spadaju u porodicu Sapindaceae. Podrijetlom su iz južne Kine.
 
 
                           Liči-Litchi chinensis
 
 
 
                               Rambutan-Nephelium lappaceum
 
 
                              Longan-Dimocarpus longan
 
Slike sa net-a.
 
 
Zaletila se u Bilu kad tamo ovo voće! Kupila da probam... Baš i nema puno "mesa" ali mi je fini. Vidim da su male šanse iz sjemenki... Ali da ne bacim onako, zasaditi ću ih u pitar pa kako bude.
Možda se Voki javi sa iskustvom svojih ili Geko Wink
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 21:02
probala sam liči i nisam oduševljena, ovaj od @Mire k je prekrasan za uzgoj kao ukrasna biljka.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2011 u 21:42
Probala sam i ja ovo voće i baš mi je ukusno.
Probat ću ga uzgojiti iz sjemenki

Što je s vašim biljčicama. Rastu li ili?
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2011 u 23:52
Liči je jako ukusno voće probala sam ga na kavi kod MireK.Prošli sam tjedan posadila koštice kako je Geko napisao i sad treba čekati...Geko lijepa ti je biljčica ličija, ali očito polako raste...Za ove dvije ostale voćke nisam nikad čula...
Napisati ću vam jednu web stranicu gdje se mogu kupiti sadnice i sjemenke raznog egzotičnog voća   www.exotic-king.com
Inače imam jedno stablo u posudi koje sam uzgojila iz koštice, avokado ali nikad nije cvjetalo, a držim ga po zimi u kući a preko ljeta vani na terasi...Da li netko ima iskustva sa avokadom, može li se posaditi u vrt?Wink
sutra je novi dan
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 11:53
Dakle Jagoda, pratit ću tvoj napredak sa sjemenkama Smile
Vidim da se drugi nisu javili pa su možda sve  sjemenke trebale završiti kod tebe Wink
Rijeka

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 22:45
....kako  napreduju  vase  biljke?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.