Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Travnjaci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Travnjaci

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
Poruka
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 07:43
 AngrygrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrAngry izem od bijesa, ali najnajvjerojatnije NECU moci,  ali nikad ne reci nikad  pogotovo ako dodu ostali forumasiThumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 15:42
....nakon ca su me si zijali da moram kositi travu ( a meni je bilo krasno as se nisu vidjele rupe) stigla je i
 
....jaooooooooooo pa nisam ni pocela, a vec se napunilo
 
i sad se opet vide  r u p e, nevazi tako
 
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 22:20
e pa onda malo narahli tu golotinju i dosij još malo sjemena i naravno dobro zalij
Wink
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 23:07
o.k. hvala, znaci mogu dosijati bilo kada tj uvijek kad vidim da fali nekamo trave
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 23:22
naravno,od 4-10 mjeseca možeš sijati,dosijavati i naravno zalijevatiWink
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 14:02
Zahvaljujem na poklonjenim biljkicama
 
 
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 20:14
a vidim i zalila ih malo
LOL
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 01:00
......imam srece ove godine pada cesto, a i prognoza je cijeli tjedan kisa
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 09:21
prije svega da pozdravim sve forumase i da postavim pitanje velikim znalcima o travnjacima. naime, ja imam veliki travnjak u vikendici i dobro je napredovao do proslog vikenda kad sam primijetila prave pravcate velike gljive na njemu. taman smo postigli donekle lijep travnjak i sad to s.... redovno ga kosimo i mazimo i pazimo i on nas sad tako nasekirao. molim vas da mi neko kaze bilo sta o gljivama na travnjaku. zaboravila sam to uslikati da vam pokazem.negdje sam procitala da nije preporucljivo pokositi tu travu sa gljivama da se ne bi rasirile, a vrijeme je za zadnju kosnju pred zimu. hvala unaprijed.
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 21:24
reci barem o kojoma se gljivama radi ,ili ih poslikaj
a ako su jestive poberi ih
ako te toliko brinu uzmi neki fungicid i poprskaj ih
LOL
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 08:53
hvala ti vepre za odgovor. za vikend cu uslikati i poslacu sliku. i alisa mi kaze da joj se to pojavilo.istina da je ispod naseg placa suma, ali ove godine se to prvi put pojavilo.gljive su bile svijetlo smedje vise boje pijeska, sad valjda kako su starije dobijaju tamniju boju koja cak ide prema crnoj. nesto se ne razumijem u gljive pa ne bih eksperimentisala da li su jestive ili ne. pozdrav
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 15:00
Da i kod mene su te gljive doselile,u jedan mali travnjak,al sam ja to sve ošišala kosilicom i bacila u smeće ,valjda se neće više pojavljivati.....A to da li su jestive il ne,mogao bih i Vepar da odgonetne,lijepo ćemo mi njemu spakirati jednu turu tih gljiva,i ostaviti u duboko zamrzavanje,pa kada on dođe u Sa.,da malo izgustira snijeg po olimpiskim ljepoticam,može uživo da proba gljive
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 18:28
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Znam da je zima i nije vrijeme za radove,no nadam se da ću do proljeća dobiti odgovor,tj.znati šta trebam raditi.
Trava mi je loša,što zbog krtova,a najviše zbog loše zemlje.Strašno puno kamenja ima. Nemojte mi reći,zemlju bi trebala promijeniti,jer je to gotovo nemoguće,nego ako itko zna neku vrstu trave koju bi tu mogla posijati.
Naravno da neću tu informaciju platiti,tako da oni koji tako misle ne moraju ni odgovaratiWink(ovaj dio je ozbiljan jer je i toga bilo)
 
Redovito si hrani travnjak (ne znam koja je velicina) ali bi se trebao oporaviti.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 18:37
Jedna slika engleskog travnjaka.
Zemlja je glina (jako mokra po zimi, cak blatna).
Imamo nekada problema sa krticama (ali mace su do sada uhvatile dvije,yeah!!!) i sa jazavcem koji zna iskopati po desetke malih rupa.
 
U proljece i ljeto se redovito kosi sa kosilicom (kao mali traktor).
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 11:34
Evo da i ja pokažem moj travnjak nakon tri mjeseca bez kapi kiše, imamo prskalice, ali kod nas popodne puše maestral, a navečer ljetni burin i kolikogod mi prskali vjetar i sunce sve isuše, ali eto ipak se održava. Kad smo prvi put posijali zapuhala je orkanska bura i svo sjeme i treset nam je odnjelo, pa sve ispočetka, ali eto trud se isplatio.



život je more
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 21:15
Ja imam također problem sa mahovinom.Ovako, to je sjeverna strana kuće, ako ima sunca (ljeti) to je samo rano ujutro i kasno navečer. Zatim tu prolazi betonska cijev kanalizacije i posađen je atlantski cedar, koji je već dosegao visinu kuće. Sada i u proljeće, taj dio travnjaka je prekriven mahovinom, a po ljetu kada se zemlja isuši, nema trave, ali se širi pirika.Angry neznam što me više ljuti, mahovina ili pirika. Ma pirika, ali ona se mislim i širi zato što nema trave, a to je već zatvoreni krug.
U jesen sam kupila neko stredstvo protiv mahovine, zrnato je kao umjetno gnojivo, sastav 2,5% željeza, ide 5kg/100m2. Toliko o uputama na pakovanju. Ima li tko iskustva sa tim sredstvom?
Na vrh
Nelina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nelina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 11:34
Trebam izračunati potrebnu kokličinu travnog sjemena za veću površinu, pa me zanima uobičajena gustoća sjetve po m2?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 20:03
Nelina,pogledaj ovdje.Imaš kompletan postupak uređenja travnjaka
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 21:24

Lijepi pozdrav svima!

Može pomoć jednoj posve neupućenoj osobi što se tiče travnjaka. Imamo zemljište na kojem se sada nalazi stari voćnjak i trava koja raste kao luda. Obzirom da smo stalno u frci s vremenom moramo naći nekog lokalca koji bi bio spreman to kositi. Ima li netko ideju kako se kreću cijene košnje? Radi se o cca 400 chv.
 
Drugo, molim za savjet. Što da radimo s pokošenom travom? Navodno da ako se ostavi na zemlji da onemogućuje rast novoj travi ( što bi nam i odgovaralo ako je to OK), a kompost nam ne treba.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 16:27
Nema kise, ali ima velikih racuna za vodu, pa se zelenimo i on i ja LOL


Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.