Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Travnjaci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Travnjaci

 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Travnjaci
    Objavljeno: 25 Prosinac 2007 u 18:02
Znam da je zima i nije vrijeme za radove,no nadam se da ću do proljeća dobiti odgovor,tj.znati šta trebam raditi.
Trava mi je loša,što zbog krtova,a najviše zbog loše zemlje.Strašno puno kamenja ima. Nemojte mi reći,zemlju bi trebala promijeniti,jer je to gotovo nemoguće,nego ako itko zna neku vrstu trave koju bi tu mogla posijati.
Naravno da neću tu informaciju platiti,tako da oni koji tako misle ne moraju ni odgovaratiWink(ovaj dio je ozbiljan jer je i toga bilo)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2007 u 18:53
Ma ni da mi platiš ja ti ne mogu odgovoriti jer iskreno NEMAM POIMA o travnjacima. smile96
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2007 u 19:01
Nemam ni ja poima,no nadam se da će se naći netko ko ima,a da odmah lovu ne traži za par savjetasmile216
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2007 u 19:28
ne mogu vjerovati da su ovdje tražili novac za savjet koji bi dali
nevjerojatno
ja nažalost ne znam ništa za travu i baš mi je žao što ti ne mogu pomoći
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2007 u 21:02

malo više informacija ne bi škodilo

tkošto
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2007 u 22:28
hehehe,salel ni meni nebi škodilo više informacijasmile96
šala,no ozbiljno,o čemu informacija?Ne kužim se u tako nešto i teško da mogu neke informacije dati,osim da ima 60-ak% (mjestimice i više)kamenja a ostalo zemlja.Unhappy
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2007 u 22:32
A jeli ti taj dio sa zemljom dovoljno debel? Frend isto ima problema kao i ti!
Prekrio kamenje, ali nedovoljnom debljinom zemlje, pa sad muku muči... Cry
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2007 u 22:34
Nema "djela sa zemljom" cijelo dvorište je zatrpano tom"mješavinom"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2007 u 11:10
a da probaš kokupiti kamenje i ostane ti fina zemlja???
 
sta ti stvarno trava nece  rasti??? jer kod mene raste kao blesava, imam osjecej da i iz kamena raste!!! Mogli bi se dogovoriti, pa da ti ja dam svoju zemlju a ti meni svoju, da imam manje posla za pljeviti preko ljeta!!!smile96
 
Ps, jesi probala malo prefrezati zemlju, ako je moguce pokupiti malo kamenja i staviti gnojiva. Trava nije nesto zahtjevna za uzgoj!!
 
Ps. ko je  taj koji naplacuje za savjete!!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2007 u 17:01
Aj da salel pita tak nešto,aj i Adminu mogu pregledat kroz prste(ne zato kaj je admin nego kaj ne gleda slike) ali TI Andrea da me pitaš,a vidjela si u živo dvorište i znaš da je tu nemoguće dosipavati svježu zemlju.
Ukratko,tu je svakih pola metra,možda malo više, nekigrmić i sl.Tako da micanje stare i dovoz svježe ne dolazi u obzir. Ni micanje tog kamenja također jer ga ima skoro više nego zemlje.
Mislila sam ako ima neka vrsta trave koja dobro podnosi sušu(naravno da je to u ljeto strašno suho) a opet da ok izgleda.
Raste trava na tom terenu no ona je sijana prije 10godina!!!
Mislim da je vrijeme da je ili dosijem ili pokušam neku novu vrstu ubaciti.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2007 u 18:31
Pa, baš zbog onog što sam vidjela nisam niti zamišljala da ćeš dovažati zemlju... ali, baš ti nisam gledala travu!!! Već, cvijeće!!! smile96
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2007 u 20:05
Možeš posijati travu :dichondra nana. Slična je djetelini, širi se vriježama. Ne kosi se. Mislim da svaku travu treba ljeti malo polijevati. Ova je jako zahvalna. Možeš je pogledati na mojim slikama, posijana je pod voćkama .
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2007 u 21:50
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Možeš posijati travu :dichondra nana. Slična je djetelini, širi se vriježama. Ne kosi se. Mislim da svaku travu treba ljeti malo polijevati. Ova je jako zahvalna. Možeš je pogledati na mojim slikama, posijana je pod voćkama .
 
slažem se za dichondru, ali pretpostavljam da je zemlja prelužnata pa bih preporučio gnojidbu kalij sulfatom prije sjetve.nema trave koja podnosi sušu toliko da se ljeti ne mora zalijevati barem minimalno,tu ti može pomoći prihrana ureom.
tkošto
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2007 u 23:36
Za tu dichondru sam te već pitala,Mima.Ne vidi se najbolje na slici pa sam malo pregledala na netu i ispada da je to gore od korova.Naime strašno se jako širi i teško ju je suzbiti.
šta  se zaljevanja tiče,zaljevam ja travu ljeti no,ko što sam rekla,posijana je prije10 godina. Treba  je dosijati na mjestima. Zato pitam,jer svakako namjeravam u proljeće dosijati je,samo ne znam kojom vrstom.Ovu nisam ja sijala pa ne znam, i da hoću istu kupiti,koja je vrsta.
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 01:25
Najbolje vrijeme za formiranje novoga travnjaka (zavisno od vrem.prilika)je 4 i 5mj.U tvome slučaju neće pomoći samo dosijavanje zbog starosti travnjaka i zbog nekih trava koje su nestale tokom vremena.Travnjak je inače zajednica više vrsta trava koje svojim svojstvima se upotpunjuju i tvore cjelinu ,tj travnjak.Na žalost morati ćeš isfrezati površinu koja je namjenjena za travnjak(znam,znam,što ćeš reći,cvijeće,biljke,nemrem i bla,bla ali to je jedini način)Nakon frezanja pokupiti grabljicama koliko možeš toga kamenja,korova i što više smeća.Pošto nemaš mogućnosti za navoženje plodnije zemlje ostaje ti mogućnost posipanja humusom ,tj.mljeveni materijal iz kompostana koji se sastoji od mljevenih grana,zemlje,gnoja .U Zg.to radi Zrinjevac,ne znam za Vž ali sigurno ima i tamo,cijena nije pretjerana oko 150 kn za m3.Trebati će ti oko3-4 m3.Nakon što si pokupila kamenje i smeće pokriješ teren sa humusom debljine 1-2 cm,zatim se ponovo to prefreza da se izmješa,nakon toga poravnaš teren sa grabljicama.teren je sada spreman za sjetvu
Imaš dvije mogućnosti ;sijati travu ili položiti travu u rolama.


Ažurirao vepar - 06 Siječanj 2008 u 21:55
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 01:39
ako se odlučiš za sjetvu trave evo ti mješavina trave za tvoje podneblje,tj za umjereno vlažna područja ,srednjih zahtjeva za njegom.
Festuca rubra ssp.commutata - 20 %
Festuca rubra ssp. rubra        - 20 %
Lolium perenae (sorta 1)        - 20 %
-------------------(sorta  2)         - 10 %
Poa pratensis  (sorta 1)          -20 %
-------------------(sorta 2)-------  -10 %
Još jedno upozorenje,prvu godinu i prije sjetve ne koristiti nikaakovo umjetno gnojivo.
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 01:43
ako se odlućiš za busenovanje ili travu u rolama evo kako to izgleda:

vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 01:45

vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 01:46

vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 01:47

vozi sigurno vozi bager
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.