Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tenerife - otok vječnog proljeća
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tenerife - otok vječnog proljeća

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Tenerife - otok vječnog proljeća
    Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 22:57
Prije deset dana krenuli smo na naše putovanje na Kanarske otoke - odredište otok Tenerife.  Otok Tenerife vuklanskog je podrijetla i prostire se na 2034,38 km2. Na otoku živi 886.033 ljudi što ga čini najgušće naseljenim kanarskim otokom.
Usporedbe radi moj rodni otok Brač ima površinu 395 km2, a na njemu živi svega 17.000 stanovnika.

Prva etapa puta bio je aerodrom u Budimpešti odakle smo Wizz airom odletjeli za Brisel.




Iz Brisela krećemo na naše odredište.




Nakon 4,5 sati leta ugledali smo naše odredište








Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 23:07
Po dolasku na aerodrom preuzeli smo renta car (jer bez njega je nemoguće biti na otoku). Vrijeme je sunčano i toplo 26 stupnjeva. Nakon 15 tak minuta vožnje stigli smo u naš hotel u Costa Adeje. Krajolik je sasvim drugačiji od onog na koji smo navikli. Mnoštvo kaktusa, palmi i ostalog egzotičnog raslinja, ali isto tako i vulkansko kamenje i zemlja.

Stigli smo do našeg smještaja



Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 23:27




Nakon odmora krećemo na Playu de Fanabe da barem malo umočimo noge u Atlantski ocean.Tongue







Lukobrani su napravljeni od crnog vulkanskog stijenja










Toliko za sada od mene. Ima mnogo fotki ali photobucket je nešto užasno spor pa ću nastaviti sutra.

Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 23:51
Krasno, onda ću i ja navratiti ponovo sutra
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 07:16
Čekam nastavak....
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 09:42
Temperatura mora je ugodna za kupanje, ali je bitna razlika u odnosu na naše more. Struje su daleko jače i svaki val kao da odnosi veliki dio pjeska pod nogama. Pjesak je taman i krupniji nego onaj na koji sam navikla.





Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 10:25


Ispred hotela bili su ovi prelijepi fikusi benjamini. Izgledali su mi tako veliki sve dok nisam slijedeći dan u šetnji naišla na cijeli drvored ogromnih fikusa benjamina i do 5 m visine. Sama sam se sebi morala smijati jer ipak nisam očekivala da narastu toliko veliki.Wink


Strelicije cvjetaju na svakom koraku




Tropski hibiskusi su orezani kao živice ili veliki grmovi




Kaktusi rastu na svakom koraku. Ljubitelji kaktusa bi ovdje posebno uživali. Kasnije ću staviti i slike iz parka kaktusa.


Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 10:39


Parkiranje je besplatno, ali je zato pravo umijeće pronaći slobodno mjesto.




























Kamo god sam pogledala rastu prelijepe cikasice. Nisam im mogla odoljeti i zato ćete ih vidjeti na mnogim slikama.


Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 10:52
Drvored u jednoj ulici ukrašen je ovim šarenim mozaikom


Predveče se pojave sivi oblaci. Upočetku sam kao i kod nas očekivala nevrijeme ili kišu, ali ništa od toga. Danju je temperatura bila između 25 i 27, a po noći oko 22.

Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 11:04
U centru mjesta nalazi se park kaktusa Santiago koji je ujedno i igrališe za mini golf za djecu i roditelje. Ovdje bi uživali ljubitelji kaktusa. Ima stvarno pravih kapitalaca. Pojedini primjerci stari su i do 65 godina. Mene je ovaj park oduševio pa sam ga ponovno posjetila i uslikala noću.










Ovaj kapitalac star je čak 65 godina. Mogao bi već i u mirovinuWink









Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 11:06















Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 11:31
Nakon dva dana vratila sam se da još jednom uveče pogledam ovaj lijepi park, pa evo kako je to izgledalo.












Neznam kako mi je ranije promakao ovaj rascvjetali grm adeniuma.


Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 22:22
WOOW! predivne slike s prekrasnog putovanja..dobro, Jadran te uvijek čeka za kupanjeBig smile
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 22:46
Prekrasno putovanje,prekrasne slike.Mislim da bi mene morali tjerati iz ovog parka,stvarno nešto posebno.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 22:48
Prekrasna reportaža, hvala što si je podjelila s nama.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 00:20
Hvala ti što si, svojom divnom reportažom, prekrasnim slikama, omogućila da i mi uživamo s vama
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 02:20
Predivno putovanje, predivne slike, a tek biljkeClapClap...Park kaktusa divota...Adenium drvoStar!! Čekam ostale slikeWinkWink...
sutra je novi dan
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 08:46
Ima još punooooo slika. Kćerka nosila dvije kartice tako da ću vas još "udaviti". Moram pripremiti slike iz Loro parka. Tamo smo proveli cijeli dan i nije nam bilo dovoljno. Moji su mi se smijali da se čudim biljkama kao da sam Alisa u zemlji čudesa. Tongue
Mari istina naše more je daleko ljepše, ali sam stalno uspoređivala sve ostalo i mislila kako su oni od običnog vulkanskog otoka i pustoši napravili oazu, a mi imamo tako lijepo more, predivnu prirodu i neznamo to na pravi način prezentirati i iskoristiti.

Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 11:09
Ujutro krećemo na sjevernu stranu otoka u Puerto de la Cruz u čijem je predgrađu smješten Loro park.Odlučili smo se na duži put autocestom cca 80 km, ali je daleko ugodniji nego zavojite lokalne ceste. Osim toga autoput i parkinzi su na cijelom otoku besplatni.
Loro park smješten je na 13,5 hektara površine. Osim bujnog raznovrsnog raslinja obiluje životinjskim carstvom. Najviše ima papiga koje su poneke u velikim kavezima tipa zološkog vrta, ali ih ima i da slobodno naokolo lete. U Loro parku proveli smo cijeli dan, ali vjerujte da to nije dovoljno. Neznaš što bi prije, gledao ili fotografirao.Wink Ima i svih ostalih sadržaja tako da nije problem kad se umorite od hodanja stazama i razgledanja pronaći jelo ili neko osvježenje. Loro park je prošle godine proslavio svoju 40 obljetnicu.





U daljini se pojavljuje najviši vrh otoka Tenerifa - vulkan Teide- (treći najviši vulkan na svijetu) 3.718 m. Ovo je ujedno i najviša vrh u cijeloj Španjolskoj.


Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 11:33
Sve pohvale za reportažu!!! čekamo još slika.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.