Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Glikica - moja drvca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Glikica - moja drvca

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Glikica - moja drvca
    Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 13:53
Otvaram ovu temu, sa slikama svojih primjeraka koja će, nadam se , jednom postati nešto što se može nazvati bonsaijem. Kako budu napredovali, tako ću ih prikazivati, što zbog sebe ( kao neka vrsta mog dnevnika i potsjetnika ) tako i zbog svih koje ova kategorija zanima. 
Ko god želi komentirati ili nešto pitati, slobodno, bit će mi drago.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 14:00
Trenutno najmanji primjerak, jedna kalina, vrlo zanimljiv nebarij ima. Nezgodna je zato što ima jako malo supstrata, pa sa zalijevanjem imam muke: ljeti i po 2-3 puta, a sad kad je zahladilo treba pažljivo dozirati.


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 14:06
Slijede dvije slike rogača; no taj sporo raste, možda će od njega biti pravi bonsai za moju unučad, a do tada ću ga ja formirati:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 14:10
Drijen ( dren, drijenak, drenak....) izvađen iz šume proljetos, primio se, raste, čeka proljeće i novu frizuru:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 14:15
Trešnja: i nju sam pokupila negdje u šumi, djeluje zanimljivo, najvažnije je da je živa i čekamo proljeće, vjerojatno će biti skraćena na 2/3 sadašnje visine, ako ne i niže


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 14:19
Glog- jako je težak za "presađivanje", tako da sam jako hepi što mi je ovaj preživio. Na proljeće mu slijedi stajling:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 14:24
Glicinija: e tu je problem, ne voli ona biti bonsai. Ako bolje pogledate, vidjet ćete gore one "kvrge"; tu je bio veliki čuperak listova.....onda se to posušilo i naraslo ovo niže. Sad samo da mi prezimi, a na proljeće ću razmišljati što s njom:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 14:37
Slijedi nekoliko većuh kalina, koje su inače vrlo jednostavne za uzgoj kao živa ograda, no u bonsai smislu također traže odgovarajući tretman:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 14:44
Ovaj grab sam nedavno dobila (kao početnički materijal ) od jednog našeg vrhunskog bonsaiste, sad ga samo trebam dalje uzgajati u tom smjeru


Uploaded with ImageShack.us


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 14:48
I još jedan grab koji sam proljetos izvadila u šumi, jako dobro je rastao i na proljeće ga također čeka stajling:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 12:05
Lijepa su ti drvca Glikice !
Posebno mi se sviđa glog. Nemoj me pitati zašto, jer ne znam. Nekako mi je on onako, "najbonsaistiji".
Ajme meni, koji izraz!LOL No, shvatit ćeš što mislim.
Držim ti fige za nadalje, da uspiješ u naumu!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 12:31
Glikice, ne sumnjam da ćeš ti od ovih primjeraka dobiti ono što želiš, samo nekog od unučadi "navuci" na bonsai, jer to traje. Nisam od vas strpljivih za posvetiti se bonsaiu, ali mi je uvijek drago vidjeti stvari koje se rade iz gušta. Sa zanimanjem ću pratiti tvoju temu.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 13:51
Dadinice, hvala ti na "osvrtu" na moja drvca. Veliš da ti se sviđa glog, pa je, foran je, a i star poprilici. Još samo da prezim, tj preživi zimu, i na proljeće da ponovo potjera pupove, bit će krasan.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 13:56
Nisa, veseli me da si pogledala moja drvca. Dobro si primjetila, treba živaca za bonsaije. Mnogi vole biljku koju posade i za kratko vrijeme ona naraste i cvate ! Ovo nije to, ali je gušt veliki.
Cijelu sezonu nisam na njima ništa radila, osim zalijevanja i prihrane. Tek na proljeće ću ih orezivati, pa onda opet cijelu godinu ništa osim vode i hrane.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 19:42
SVAKA CAST GLIKICE!!!!!!!
koliko drvaca I buducih bonsai-a kod tebeClap 
s velikim zanimanjem cu te pratiti jer sam I ja prije par godina odustala od bonsai -a jer su mi ljeti bila nemoguca za odrzavat, zato moj duboki naklon
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 20:12
Klaudija, puno ti hvala na lijepim riječima ! Kako budemo napredovali moja drvca i ja, tako ću ih pokazivati.



...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 20:39
Neznam što bih rekla nego svaka čast na strpljenju i znanju. Jer svi znamo da uzgajanje bonsai-a je prava umjetnost koja traje i traje, a oni se u nekim zemljama prenose nasljedstvom na djecu i unučad. Bravo. Bit će mi čast pratiti kako ti ide.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 20:47
Da objasnim nešto vezano za posude u kojima su drvca posađena: naime, to su tek tzv. trening posude. Drvca će još nekoliko godina provesti u takvim posudama, jer zadnja faza u uzgoju bonsaija je sađenje u pravu bonsai posudu. Dakle, prvo treba formirati drvo, pa tek onda ga posaditi u pravu posudu. Danas u dućanima možemo kupiti jeftine bonsaije ( 100-tinjak kn, pa i jeftinije), ali to je samo neki komad drveta ili mladica posađena u bonsai posudu.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 20:49
Karli, jako me veseli što si me posjetila na ovoj temi, pozivam te ( i sve ostale članove ovog foruma) da me pratiš i dalje, kroz vrijeme će ovdje biti svašta zgodnog za vidjeti. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 21:11
Ja nisam ljubitelj bonsaia,ali znam kako se ti tome raduješ pa ću uvijek rado doći pogledati šta ima nova kod tebe!Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.