Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Molim pompć u organizaciji vrta!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Molim pompć u organizaciji vrta!

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Liberaliter View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2013
Lokacija: živica
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liberaliter Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Molim pompć u organizaciji vrta!
    Objavljeno: 10 Studeni 2013 u 11:10
Pozdrav svima, ja sam nova na ovom forumu. Imam vrt cca. 300m2 i u njemu 2 velika hrasta i ništa više. Pokušavam nešto pametno isplanirati, ali nemam iskustva u vrtlarenju pa bi mi svaki savjet dobro došao. Jedna strana vrta gleda na cestu pa bih na toj strani voljela zasaditi neku živicu, možda fotinije ili tuje, ili ako netko ima neki bolji prijedlog ... Također, voljela bih posaditi neku vrstu javora zbog crvenog lišća u jesen, ali da ne israste previsoko stablo, max. 2,3 metra.

Hvala svima unaprijed.Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2013 u 11:15
pozdrav i dobro nam došli.

imate jako puno savjeta već napisanih i podijeljenih na forumu, pa malo prolistajte i proučite dok netko ne odgovori na pitanje.

a da bi bilo više i boljih odgovora, bilo bi super kada bi stavili koju sliku vrta ili barem neku skicu - nacrt da se bolje može vidjeti o čemu je riječ
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2013 u 11:24

Dobro došla smile75

Malo više podataka bi dobro došlo: klimatski uvjeti, položaj vrta, želje, mogućnosti...
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Liberaliter View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2013
Lokacija: živica
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liberaliter Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2013 u 19:36
Živim u blizini Rijeke  Što se tiče klime, ljeti je vruće, čak i previše a zimi često padne snijeg(prošle godine sigurno 5 puta). Često pada i kiša, kad počne ne može prestati. Slike ću staviti uskoro, samo da prestane padati kiša, pa ću malo poslikati. Voljela bih zasaditi neko dekorativno drveće (javor koji sam spomenula u prethodnom postu) koje će uspijevati na ovom podnevlju, ali i lavandu, ružmarin, smilje. Za sada sam "uredila" malu površinu ispred kuće sa nekim fora minijaturnim grmićima čije ime ne znam više - listovi su u sredini zeleni a prema rubu bijeli, a posadila sam i jedan mini čempres - Conifers piše na etiketi i također jedan mini borić - Picea Glauca Conica. Između njih sam popikala lukovice narcisa, zumbula i tulipana kupljenih u Plodinama. Nadam se da će nešto od toga izrasti jer ne znam baš procijeniti da li su lukovice u dobrom stanju ili nisu...
Također, ima li netko možda ukopani spremnik za plin? Voljela bih oko njega nešto zasaditi i ograditi ga možda kamenjem pa napraviti alpineum (mislim da se tako zove?). Slikat ću i taj dio pa možda netko ima dobru ideju.
Hvala!!!Wink
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 21:10

Dobrodošla !

I ja ti kao i admin predlažem da malo pregledaš ovaj forum i sigurno ćeš naći puno dobrih ideja.
Isto tako potraži na internetu ove biljke koje si već posadila i za koje znaš kako se zovu, pa ćeš vidjeti da nisu sve baš tako mini.
Iz vlastitog iskustva znam da ispod hrasta teško uspijeva bilo kaj drugo, pa čak i trava.
Za živicu je po meni najbolji Cupressocyparis leylandii.
On je možda malo skuplji od drugih, ali ima sve najbolje osobine ostalih.
Jedino jako brzo raste (i preko 1 m na godinu) pa ga treba orezivati da se zgusne i da ne izmakne kontroli. Ja imam oko 200 kom. i kod sadnje se niti jedan nije uništio.

Sretno !

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2014 u 01:39
Dobrodošla! Na ovom ćeš forumu dobiti kvalitne savjete od vrsnih poznavalaca cvijeća. Sigurno ćeš poželjeti mnoge biljke atraktivnih listova ili cvjetova, tražiti im mjesto u vrtu (znam po sebi). Sjeti se i autohtonih biljaka tvoga kraja. Sretno!
Sutra je novi dan.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 13:11

Liberaliter, kako napreduje planiranje vrta?  Da li si odlučila što gdje posaditi?

Mišljenja sam da bi lavanda i ružmarin bili odličan izbor. Možda bi se negdje našlo mjesto i za kakvu lijepu penjačicu tvog podneblja. Za alpinum definitivno kombinacija ukrasnih trava, trajnica koje cvjetaju ljeti, npr. crvena žalfija ( kadulja ), a lijep mi je i ljetni čempres


Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.