Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hylocereus - cijepljeni kaktusi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hylocereus - cijepljeni kaktusi

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Hylocereus - cijepljeni kaktusi
    Objavljeno: 01 Prosinac 2013 u 09:54
Jučer sam kupio dvije blossfeldia liliputana i jednog gymnocalycium mihanovichii.  Kako da tretiram takvu kombinaciju preko zime
? Dali se treba prilagoditi hylocereusu
(epifit) ili pustinjskim kaktusuma ?  Prvenstveno
me zanima voda i temperatura preko zime ?

Početni dio posta je izbrisan. Gdje se što može kupiti i po kojoj cijeni objevljujemo na jednoj od tema Pronalazak cvijeća
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2013 u 11:44
Pinus držiš ih na toplom jer hylocereus ne trpi haldnoću zalij jednom mjesečno
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2013 u 12:09
Miss M. tnx!

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2013 u 11:48
Pinus daj stavi sliku od te nove nepoznanice, gledam na googlu pa ima raznolikih slika i malo zbunjuje :o))

da li je to ovo:


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2013 u 16:03

Da to je to. hylocereus undulatus – pitahaya. Zbog svog brzog rata često se  upotrebljava kao podloga za cijepljene kaktuse.

A što reći o cijepljenim kaktusima ? Šareno društvo, malo kičasto. No malo kiča ne škodi . Zar ne ?
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2013 u 16:12
Pinus tvoj prozor je poput izložbe,svaka postava je savršena ma o kojim se biljkama radilo.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2013 u 16:20
Baš je kičasto ! Jesu kaktusi, a i nisu. Imala sam ih cijelo čudo, samo mi je E.lactea ostala. Navodno trebju biti na toplom.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2013 u 18:32
da imam ovakav kič ja bi ga obožavala. doslovno.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.