Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gladiole - Gladiolus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gladiole - Gladiolus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 14>
Korisnik
Poruka
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 13:07
Ok,cure volja je tu.Još samo da nađem mjestaLOLTo je onaj teži dio poslaLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 13:15
Alisa, ja sam se ove godine razočarala u ovu periodičnu sadnju. Sadila sam gladiole svaka dva tjedna. Kako su sađene tako su i nicale, ali nisu cvjetale. Prve koje sam posadila tek sad pupaju, a one koje sam mnogo kasnije sadila već prolaze. Vjerojatno ovisi o mjestu gdje su posađene, ali imaam dojam i da cvjetaju po bojama. Crvene su procvjetale sve odjednom, bijele još nema niti jedne, a žute tek pupaju. nisu tako sađene. Čini mi se da će brzo proći, ali ja bar sad uživam jer su u obilatom i punom cvatu.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 16:57
moje nove..lani sam imala narančaste šatirane, možda još koja procvate i od tih

Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 17:47
Mari krasne su
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 21:50
Mari smile57
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 21:54
Zribal, što se tiće broja koliko ih imam, stvarno ne bi znala. U ovom djelu vrta su posađene u 5 reda i ima ih oko 200 sigurno. A ima ih i još na drugim mjestima, ali u manjem broju.Wink A i svake godine ih mnogo i podjelim susjedima.  Smile
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 22:13
Evo da i ja podjelim neka svoja iskustva. S obzirom da sam u kontinentalnom djelu lijepe naše, pa mi ne prezime, tako da svaku jesen ih vadim. I moram priznati da mi to nije neki problem, s obzirom na količinu. Dakle kad ih izvadim iz zemlje, odrežem oko 10 cm iznad lukavice i stavim ih da se osuše. Osušene stavim u jutene vreće koje posremim u kartonske kutije napunjene slamom. Na proljeće, prije sadnje, očistim sa njih suhu ljusku, staro korjenje i male lukavice koje su mi ostale od jeseni.
Što se tiće periodične sadnje pokušala sam i ja jednom. Sadila sam u dva navrata u razmaku oko mjesec dana. No sve su one cvale u isto vrijeme bez obzira na to.Tako da sam odustala od toga
Kad kupujem nove nije mi bitno dali su velike ili ne, gledam samo da li imaju klicu.

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 22:15
matilda tek sam sad pogledala tvojesmile211moja jedna vrsta me razveselila, a tvojih 200smile107bez teksta sam ostalaClapsmile93
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 22:53
Mari kad ih sad mi ih je puno, a kada mi cvjetaju mi ih je malo. WinkWinkWink
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 11:38
I ja sam sam ih vadila uvijek i bogme,nije da nije bio problem.Puno komada a gusto uz trajnice pa uvijek štete napravim.Što se tiče  sadnje u razmacima,meni su cvjetali  produženo zbog te sadnje u razmacima.Bila sam zadovoljna.Meni je jedino problem bio kako ih držati uspravnim i vađenje u jesen,sadnja u proljeće.I ja sam na kontinetu,pa sam ih dala mami i kod nje je toplija klima i ne vadi ih ih zemlje..Nego,kada sam povadila svoje prije par godina ostalo je nešto lukovica u zemlji..Ne znam kako vjerovatno sam preskočila vađenje svih.I te lukovice vež par godina rastu i cvjetaju u bašti.Što znači nisu smrzle a samo ove zime bilo je do -24C u Sarajevu i gomila snijega..Možda ipak nisu toliko osjetljive kako mi mislimo?Ja ću napraviti   ogradice kao ove kod Matilde i kupit ću par pakovanja novih gladiola u prolježe i ostaviti ih sve preko zime.Pa da vidim koliko će ih opstati..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 12:06
Danas su lukovice gladiola toliko jeftine (oko 10 kn - 8 kom) da baš ako čovjeku nije žao ne mora ni vaditi, pa ako ne nikne kupimo opet.

Ja sam prošle jeseni sve povadila, ali sam se ovog proljeća, nakon poznate zime, iznenadila kada su mi u sred rajčica nikle dvije i to vrlo snažne gladiole. Dakle, potvrđuje ono što je napisala alisa. Međutim, na jednom mjestu sam namjerno posadila na veću dubinu nekoliko lukovica u jesen. Kako nisu nicale ja sam ih potražila i našla već gnjile lukovice, dakle, smrzle. Osobno mi to vađenje ne pada teško. Pa u jesen svakako puno toga vadimo iz zemlje, a u proljeće svi planiramo vrt kako bi on izgledao što ljepše.

Iskustvo s gladiolama mi je mnogo ljepše kada ih posadim u bukete (kako to radimo sa tulipanima) a ne u redove, a ove godine sam posadila i jedno i drugo. Medjutim kad posadim u buketu onda mi je dovoljan jedan štapić i labano povežem gladiole da ne padaju i zaista budu super.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 23:41
Evo i mojih gladiolica :


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 12:48
još jedna mi je uspjela od lanjske lukovice
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 12:11
Fantastičnaaaaaaaaaaaaaa!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 23:37
dadinicasmile91
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 23:50
A joj Mari prekrasna!!!!!!!
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2012 u 11:05
moje su ove godine sve šarene.neznam što im je.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 12:12
sve su lijepe svaka na svoj način..
jedno pitanje za iskusne neke u vrtu su se posve osušile (lišće) bi li bilo pametno izvadidi ih sad iz zemlje i spremiti
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 12:50
izvadi ih nemaš što čekati ako se lišće osušilo, moje još nije suho skroz ali su lukovice čini mi se manje nego kad sam ih posadila Confused
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 23:45
Ovih dana mi je krajnje vrijeme da posadim tulipane i još neke lukovice, osobito dok je i vrijeme ovako lijepo. Smetaju mi gladiole, nešto bi trebalo doći na njihovo mjesto, a one su još jako zelene. Tek na vrhovima listova vidi se da će početi žutjeti. Lani sam sve morala izvaditi zaista u zelenom stanju i mislim da je njihova cvatnja izostala. Cvjetale su većinom novokupljene. Šta vi radite, jeste li počeli vaditi gladiole.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,156 sekundi.