Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gladiole - Gladiolus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gladiole - Gladiolus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 14>
Korisnik
Poruka
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 20:50
Da promaknemo ovu temu, jer dolazi vreme sadnje gladiola.

Jeste li vec krenuli sa sadnjom?

Ja sam jednu turu vec posadila. Ove godine imam i novu taktiku. Prvo, sadicu ih u nekoliko navrata, u razmaku od dve nedelje, otprilike. Drugo, ove godine sadim
ih nesto dublje i blize, kako se ne bi krivile i padale, kako bi jedna drugu pridrzavale, kako bi meni bilo lakse da ih kasnije uvezem.

Takodje, preporucila bih svima koji tek treba da nabave gladiole da ih pre potraze na pijaci, kod zena, nego u specijaliziranim prodavnicama. Svaku mozete pojedinacno pregledati i izabrati, a i duplo su jeftinije.

Aglaja
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 21:55

Aglaja, ja ih imam na kontinentu, gdje imam vikendicu oko Ogulina, tamo mi cvatu u ljeti, jer je sve kasnije. Jedina je šteta što traju relativno kratko vrijeme, a nisam stalno gore, pa mi se dogodi da ih koji put ne ne vidim.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:30
MM obožava gladiole,ja ih samo volim,ništa posebno. E i danas naletim u plodinama na raznorazne lukovice,gomolje i sl. Kako sam nakupovala hrpetinu njih tako sam,da MM razveselim,uzela duplo pakiranje gladiola.Paket  ljubičastih i paket narančastih(mislimsmile42)
Na vrh
Gogica6 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogica6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:36
Nije li malo prerano na kontinentu posaditi gladiole ,naime našla sam prekrasnu pink boju pa bi najrađe večeras posadila a ne čekala vikend?
MALI CVJETIĆ
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 21:34
Ja mislim da je malo rano za sadnju.Barem ako se sadi van(a one se večinom i van sade)Ja sam samo kupila gomolje pa neka čekaju kod mene ljepše i toplije vrijeme za sadnju.
E da ispravak gore navedenih boja.Nije narančasta nego žuta i plava sa bijelom sredinomsmile42
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 21:37
Po pravilu se sa sadnjom krece od marta, ovaj februar nas je malo pozurio. Nadam se da nas nece nasamariti. Ali, mart je vec tu.

Zavisno od sorte, od vremena sadnje do cveta gladioli je potrebno od 90 do 120 dana.

Moze se saditi i u odredjenim vremenskim razmacima, kako bi jedne smenjivale druge u cvatu.
Aglaja
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 22:55
Ja imam samo roza... A one Donatine ljubičaste su za pariti oči... Prekrasne!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 08:09
Jučer sam vidjela u plodinama i ljubičaste.pogledaj imaju krasnih boja.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 16:06
Ova godine sam nabasala na gladiole zeleno-žutih cvjetova. Baš me zanima kak će to ispasti...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 18:30
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Ova godine sam nabasala na gladiole zeleno-žutih cvjetova. Baš me zanima kak će to ispasti...


I nas smile187
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 18:51
Normalno, fotografirala budem.... A vjerojatno budu i mali gomoljčići na jesen...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 19:31
danas sam kupila 8 lukovica gladiola miješanih boja
 
hoće li one cvjetati odmah prvu  godinu ili da im se nadam dogodine tek?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 19:52
Trebale bi cvasti prve godine. A najesen kad ćeš vaditi gomolj (ako ga ne pojedu voluharice) uz glavni gomolj će biti sve puno maleckih gomoljčića - to se posadi i za 2-3 godine imaš cvijet.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 19:53
moram li vaditi te gomolje na jesen?
kod nas temperature ne idu u minus pa me zato zanima
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 19:56
Pa onda i ne, ali radi rasađivanjja malih bebača i eventualne hrane voluharicama koje zimi tamane sve na što naiđu, možda bi ipak bilo pametnije izvaditi ih - ili ako nema nametnika barem rasaditi bebače.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 20:58
Znači ta mala gamad voli i lukovice gladiolaAngry.Kako da ja te lukovice zaštitim od voluharica?Ne mogu ih se riješiti pa bi probala nekako zaštiti lukovice?
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 21:05
Ima neka fora da se sade u žićane mrežice. Onda ih voluharice ne mogu dohvatiti. Nisam probala jer nemam s tim problema.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 21:14
Da, vidjela sam te košarice u knjizi, ali nisam vidjela nigdje u prodaji - baš se preporučaju za ljiljane jer njih posebno vole, a valjda ima i za gladiole.. Možda sadnja mlječike oko njih - to je zadnji savjet koji sam pročitala....E sad, bum vidjela što će na to reči voluharice.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 22:28
Ma SilveK ja sam vidjela te košarice no bile su užasno skupe. Bum rađe kupila žičanu mrežu i sama radila. Kaj se tamanjenja tiče odustala sam.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 19:55
a kako držati te gomolje zimi kad ih izvadim eventualno?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.