Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gladiole - Gladiolus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gladiole - Gladiolus

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 21:32
Na suhom i hladnom, ja ih držim u kutiji na tavanu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 21:40
Moze i u podrum!Wink Bitno je da T ne ide ispod nule.

Ja sam svoje drzala u papirnatim vrecicama na kojima sam izbusila rupice i sve skupa sam smestila u jednu vecu koju sam onda obesila u podrumu.

A vidim da ih neki drze u kantama i uspesno se odrze.

Alkemicar, buduci da si na jugu, mislim da ih i ne moras vaditi. Primetila sam da su mi neki gomolji od prosle godine zaostali u zemlji i nisu se smrzli preko zime. Kod tebe onda sigurno nece. Mozes ih jedino u jesen izvaditi da bi razdvojila 'pilice' i odmah ih ponovo posaditi.
Aglaja
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 13:56
hvala aglaja
kod nas temp.ne ide ispod nule pa ću ih ostaviti, samo na jesen zadijeliti gomoljčiće
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 01:06
imam pitanje: da li mogu postići da mi gladiole cvjetaju u kolovozu? kad bi ih trebala posaditi i na koju dubinu? to će mi mama saditi, a ona je u dalm.zagori... 

Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 10:21
Da! Vec sam to preporucivala, sadnju u razmacima, jer gladiole mogu da cvetaju citavo leto, sve do u jesen, ali samo ako ih posadimo u nekoliko navrata.

Za cvatnju u avgustu trebala bi ih posaditi negde u maju. Ne suvise plitko, jer se biljka krivi i ako je zemlja laka i rastresita, povuce i gomolj sa sobom. Ni previse duboko. Najbolja dubina je dva do tri puta veca od visine gomolja. Mada sam ih ja ove godine sadila i nesto dublje, jer sam umislila da ce se tako manje kriviti i padati.

Ako je tvoje odredjenje lokacije trebalo da utice na odgovor, ocekujem da se neko drugi takodje pridruzi.
Aglaja
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 19:24
ja sam se ponovila gladiolama
već su u vrtu i nadam se da će me usrećiti kojim cvijetom još ove godine


Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 17:32
Je l se ti to mozda zalis? Ako ti se ne svidja ova zato jer su crte vise bijele nego srebrne, rado cu je udomiti. LOL
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 23:14
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ja sam dobila sjeme gladiole, posadila (veliko je pa kao da ne mogu reći posijala) i ove godine izašli su neki tanki listovi, pa mislim da ništa ne diram, rekla je SilveK da ove godine naravno neće cvasti, a iduće - nadam se da hoće.



Triša, to nije bilo sjeme, nego mali gomoljčići. Gladiole se razmnožavaju i sjemenjem, ali i malim gomoljčićima okolo glavnog gomolja, tako da će ti ovi prije cvjetati nego da ih uzgajaš iz sjemenja.Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 11:09
Hvala ti SilveK - već sam te gnjavila s istim pitanjem na nekoj tvojoj temi - izvini, ali moram toliko toga još naučiti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 22:00
Ove godine su me jako iznenadile moje gladiole. Čitala sam tu na forumu da ih treba saditi u više navrata da bi duže cvjetale, a ja sam svoje sadila sve odjednom, i iako je većina cvjetala istodobno pred 2 mjeseca, svako malo primjetim neki novi pupoljak i cvijet.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 17:43
molim pomoć,bila sam posadila na proljeće gomolje,narasli su i kako koja je cvala.Voljela bih ih premijestiti.Lišće je žuto- zeleno.S obzirom da sam na moru i pročitala sam da kažete da mogu prezimiti u zemlji..da li da čekam kad lišče se osuši pa prebacim gomolje ili da ih izvadim i posadim na proljeće?
 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 18:17
Ja bi na tvom mjestu pričekala da se osuši, pa ju onda presadila, da ih sad ne šokiraš.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 18:21
ok,hvala.Nadam se da će sljedeće godine barem približno lijepo cvasti Smile kao i vaše ovdje 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 00:02
Počela sam polako vaditi gladiole....i njihov pomladak:



S obzirom da ove godine imam dosta gladiola, a samim time će biti jako puno malih lukovica, odlučila sam nešto malih ostaviti i u zemlji, pa što bude, jer ih je jednostavno previše. Primjetila sam da sam prošle godine zaboravila par lukovica, koje su slijedeće godine niknule, nisu se smrzle...
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 08:59
Moje gladiole su još sasvim zelene pa ne znam da li da ih vadim, SilveK vidim da su i tvoje još zelene - hoćeš otkidati lukovicu ili ćeš čekati da se osuši?
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 10:36
izvaditi ako prijeti mraz u protivnom čekati da se osuši sama tako da pospremi sve rezerve hrane u korijen.to je samo moje mišljenje,a ja ti i neznam baš puno.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 10:51
Hvala na savjetu! Pa ne znam, mislim da prijeti mraz, evo svako jutro magla, hladno, a ne vidim da će se osušiti same od sebe. A pored gladiola procvjetale šumske ljubičice- toliko o klimatskim uvjetima u Slavoniji. Prošlu godinu su mi cijelu godinu cvjetale šumske ljubičice. Za nevjerovati!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 11:36
I ja sam mišljenja da je najbolje pričekati da se ona sama osuši, čak joj niti prvi mrazevi neće štetiti, jer trebalo bi se smrznuti tlo da joj našteti...ja sam izvadila samo par komada jer sam sređivala gredicu i par mi je bilo "na putu", za ostatak čekam dok se posuše, dakako, prije većih zahlađenja.
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 18:41
slažem se sa SilveK bitno je dane smrzne zemlja
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 12:48

Prekrasne su mi gladiole, jedino me smeta što im moram stavljati potporanj da stoje uspravno.

Kod nas u prirodi rastu neke niske gladiole, boje ciklame, zovemo ih divlje gladiole, prekrasne su.
Da li je netko vidio u trgovinama takvu vrstu?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.