Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gladiole - Gladiolus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gladiole - Gladiolus

 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Gladiole - Gladiolus
    Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 20:35
Gladiole sam svake godine vadio iz zemlje i problem mi je bio čuvanje
lukovica, jer pored Amarilisa, minijaturnih Kala, Begonija, Oxalisa,
Eucomisa... nisam imao gde da sve smestim zimi. Od pre 3 godine ne
vadim lukovice gladiola. Samo sam ih spustio na veću dubinu u bašti
(oko 15 cm) i više ih ne vadim u jesen. I ove godine su već lepo
krenule i na taj način sam smanjio posao oko čuvanja lukovica.Više fotografija naših gladiola pogledajte ovdje:


http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1882
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:05
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Gladiole sam svake godine vadio iz zemlje i problem mi je bio čuvanje lukovica, jer pored Amarilisa, minijaturnih Kala, Begonija, Oxalisa, Eucomisa... nisam imao gde da sve smestim zimi. Od pre 3 godine ne vadim lukovice gladiola. Samo sam ih spustio na veću dubinu u bašti (oko 15 cm) i više ih ne vadim u jesen. I ove godine su već lepo krenule i na taj način sam smanjio posao oko čuvanja lukovica.


Neznam baš da li radiš dobar posao, jer iz vlastitog iskustva , za gladiole ne bi ti preporučila da ih ostavljaš i da ih ne dijeliš. Drugo su amarilisi koji kod mene stoje u velikom pitaru i uopće im ne smeta što  su zajedno gomolji, dapače fantastično cvjetaju.
Gladiole vole kad imaju mjesta i čak male gomolje koje su pri većem gomolju bolje napreduju kad imaju mjesta za širenje!!Bolji i ljepši je cvat Lamp  

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:10
Kada se posade na veću dubinu, gladiole ne stvaraju toliko onih malih lukovica, prošle jeseni sam izvadio par komada da ih dam komšinici i uopšte nisu imale onih malih "pilića" oko sebe.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:16
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Kada se posade na veću dubinu, gladiole ne stvaraju toliko onih malih lukovica, prošle jeseni sam izvadio par komada da ih dam komšinici i uopšte nisu imale onih malih "pilića" oko sebe.


Ako nema pilića onda to trebaš patentirati!!Clap
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:23
Probajte u jesen posaditi nekoliko lukovica na dubinu od 15 cm pa da vidite sledeće godine. Ja sam prezadovoljan.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:30
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Probajte u jesen posaditi nekoliko lukovica na dubinu od 15 cm pa da vidite sledeće godine. Ja sam prezadovoljan.


Kod mene u Dalmaciji na 15 cm ne bi baš brzo izašle.Umorile bi se!! Druga klima!!!Probat ću kod mame kod nje uvijek ionako eksperimentiram!! Wink


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:36
U Dalmaciji ne bi izmrzle ni da su plitko posađene, ali bi brzo bila šuma gladiola...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:49

sve ovisi od klime i temperature koja je tijekom dana i zime.

puno cvijeća ostane vani u mediteranskoj klimi dok u kontinentalnoj nikako.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 22:01
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

sve ovisi od klime i temperature koja je tijekom dana i zime.

puno cvijeća ostane vani u mediteranskoj klimi dok u kontinentalnoj nikako.


Istina, ono što je na kontinentu sobno to je nama vrtno!!!Wink
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 22:08
Odlično! Kada nakupimo previše biljčica u stanu slaćemo vama u vrtove.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 16:21
ja ih uvijek vadim iz zemlje i ponekad ih u toku zime malo poprskam vodom da lakse isklijaju u proljece
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 15:21
sutra ih sadim u bastu vrijeme im je
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 15:25
Kod mene su visine oko 10 cm. Ali vidim da ima i mladih okolo, što prošle godine nije bilo. Verovatno zato što nije bila hladna zima, pa su i male lukovice ostale u životu. Najesen ih moram vaditi da ne napravim džunglu u bašti od gladiola.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 15:32
neznam ali kazu da su gladiole ljepse i boje su im intenzivnije kad se na jesen izvade iz zemlje
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 16:36
Ove jeseni ću ih sigurno izvaditi, ubedisteme da ne valja da ostanu u zemlji preko zime.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 17:40
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 14:34
dali je netko već posadio gladijole?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 15:05
jesam ja
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 20:26
Ja planiram sutra,ali nemam one klasične nego one malecke,mini sa puuno cvjetova.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2007 u 21:15
evo i moje jedne gladiole a ostale ce uskoro
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.