Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 51>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:14
 
Svakako da ima draga, mislim da nije bez razloga spomenuto da bi trebao biti smeđi šećer...No mislim da biljkama ne smeta ni bijeli šećer, uvjerena sam u to.SmileEmbarrassedThumbs UpHeart 






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:18
Ja cu svakako , kad se budem vracala , uzeti 1 kilu za tebe da isprobas .
Ili da ti odmah posaljem postom ?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:20
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Procitala sam sve - od slova do slova ! Draga Monsti , imam ipak pitanje o seceru :
ja sam prije neki dan kupila ovdje smedji secer ali ne obojeni nego pravi od secerne trske 
(mi ga stavljamo u caj) . 
Da li on ipak ima neko vece znacenje nego obican secer ?

gute Fee - razlika između smeđeg šećera (pravog dobivenog od šećerne trske) i bijelog šećera je u količini minerala. Naime, smeđi sadrži puno više minerala i zato je preporuka da se on koristi.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:24
Evo recept za pripremu otpadnog enzima, za brzi podsjetnik pa kad zatreba da ne lutamo previše:
Treba nam 1 dio smeđeg šećera, 3 dijela kuhinjskih otpadaka (voća, povrća) i 10 dijelova vode.

Slika
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:28
 Točno tako Moon ! EmbarrassedClapThumbs Up


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:30
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Ja cu svakako , kad se budem vracala , uzeti 1 kilu za tebe da isprobas .
Ili da ti odmah posaljem postom ?
 
 Ma ne znam ni sama draga, nije li to preskupo?  Možda bolje kad se vratiš. EmbarrassedErmmQuestion


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:40
Ne vjerujem da je skupo , normalna postarina , pogotovo sad kad smo zemlja clanica a osim toga za to se netrebas sramiti , ja sam ti ponudila .   
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:43
 Neću ti ostati dužna, nikome nisam...Embarrassedsmile84smile78


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:47
Uh, evo ovo veče sam posvetila otpadnom enzimu, pročitala što sam uspjela pronaći i sad samo ostaje da napravim. Jedino ja nemam toliko otkadaka u jednoj turi, a ako skupljam onda će truliti - jel' tako? A opet ne da mi se tako neku beznačajno malu količinu napraviti (omjeri su: 1 (šećer) : 3 (otpatci voća i/ili povrća) : 10 (voda), ...hm....u tom slučaju mislim da ću staviti i koji cijeli lodić - naravno prije ga narezati.

Privlači me više voćna varijanta, pogotovo citrusna, ako mije za uporabu u kući - zbog mirisa.

Mons, vidjela sam na tvojim stranicama da si radila baš voćni - kakav je miris? 
btw mogla si staviti koju sličicu sa svojim pripravcimaWink
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:53
 
Draga Moon ima sličica, samo ih vi slabo zagledate..ima u mojoj temi obje vrste, a i jedna stoji u oglasima...radila sam i voćni i povrtni, mogu reći ne znam koji mi se miris više sviđa....povrtni možda je malo čudan ispočetka ( kiseli kupus ) ali kasnije mi se više svidio nego voćni ( vuče na voćnu octenu kiselinu, u početku također malo čudan miris, no čim duže stoji bolji je )..Smile






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:57
Znam da ima, ako se ne javim - ne znači da nisam bila i vidjelaWink, nego kad je već ovdje tema, zgodno je imati i vizualni prikaz, recimo zgodno se vidi onaj u kupaonici ili u onoj tamnoj kantici?!

Hvala na opisu mirisa Big smile
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:57
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:


 Neću ti ostati dužna, nikome nisam...Embarrassedsmile84smile78





Jao meni draga , oprosti , krivo sam se izrazila !
Ispalo je drugacije nego kak sam ja to mislila ! Zao mi je jako !

                            
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 00:00
 Opet sam zaboravila...Enzim čim duže stoji ( ako je to uopće moguće..LOL ) cijepa se na sve manje atome i tako još bolje i više djeluje na biljke, zapravo stajanjem postaje još dragocjenija tekućina...
 Ako s edobro napravi može stajati i nekih 20g. a da se pri tome ne pokvari...No ipak oprez, ako je skroz otvoren, jako je hlapljiv!  A ako je skroz zatvoren bit će Buuuum ! smile96 Stoga samo lagano odšarafljen čep...




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 00:01
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:


 Neću ti ostati dužna, nikome nisam...Embarrassedsmile84smile78





Jao meni draga , oprosti , krivo sam se izrazila !
Ispalo je drugacije nego kak sam ja to mislila ! Zao mi je jako !

                            

     Sve 5 draga ! smile79smile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 00:07
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Znam da ima, ako se ne javim - ne znači da nisam bila i vidjelaWink, nego kad je već ovdje tema, zgodno je imati i vizualni prikaz, recimo zgodno se vidi onaj u kupaonici ili u onoj tamnoj kantici?!

Hvala na opisu mirisa Big smile

  Hm ? Kako da ti opišem to " zgodno " ?  Zapravo trebaš najprije odrediti za što će ti služiti Enzim....Ako je za biljke, smije i trebao bi biti gust,  recimo kao onaj kašasti gusti sok...Ako ti ipak služi za čišćenje ili higijenu tada trebaš dobiti dosta bistriju tekućinu ( naravno da nećeš prati suđe ili kosu s gustišem, nego ćeš to sve lijepo procijediti ako treba i nekoliko puta sve dok ne dobiješ lijepu bistru tekućinu....Gustiš naravno ne bacaš nego spremiš u neku plastičnu kutijicu ( emulzija) pa ponudiš kome? opet biljkama ( naravno opet rijediš s vodom )..LOLLOL


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 00:13
Nekako smo polupale lončićeLOL mislila sam - "vizualno zgodno" u smisli da staviš sliku svog gotovog enzima i ovdje. 
Čitala sam o omjerima i razrijeđivanjima za različite uporabe, npr. koliko razrijediti za zalijevanje, koliko recimo za tuširanje,  pranje poda, sanitarija, rublja i sl. 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 00:14

 Ha,ha,ha evo sad sam te tek skužila....Oprosti stvarno sam ko muha, svugdje lutam i pokušavam sve " pohvatati " pa sam već u zbunjoli...smile197

 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 00:17
ma sve ok, neće škoditi malo smile197
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 00:18
 Idem potražiti slikice .....smile96


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 00:21


    Evo ga, ovaj je pretežno od voćne baze......LOL još se moram cerekati.....



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.