Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 51>
Korisnik
Poruka
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 23:33

Zainteresirala si i mene pa sam pročitala upute i odlučila napraviti enzim za biljke. Mislim ga upotrebljavati u vrtu, valjda će biti koristi od njega. Samo trebam kupiti nekog voća jer sad nemam ničega.

Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 11:07
 Draga moja Ana, ne "valjda će biti koristi od njega" nego sigurno da hoće...ja sam svoj češnjak već zalila pri završetku sadnje, poslije više nisam zalijevala jer preko zime se ionako ništa ne zalijeva....ali čim krene proljeće, vjerojatno ću sve, i cvijeće i povrće zalijevati s njim...osim baš onda ako mi ponestane....LOLLOL Jer kad trošim na cvijeće puno, mogu misliti koliko toga će mi trebati za povrće..






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 15:38
Ja cu svoj cesnjak probati spricati bio enzimom pa cemo vidjeti kako ce ispastiTongue
pretpostavljam da mu nece smetati jer zapravo biljke kroz list puno prije iskoriste gnojivo...
Tako da ako nam cesnjak bude velicine krompira to je od bio enzimaLOL
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 15:48
huskybucka kad sam pretraživala internet i čitala upute i članke o bio enzimu, baš se i preporuča špricanje otopinom (1 žlica na 1 litru) po biljkama, tj listovima
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 18:13
 Buckić , slobodno ga špricaj . I ja ću svoj češnjak špricati, iako ga ja nemam puno kao ti, no svejedno volim i to malo da mi bude kvalitetno. Samo ako ga misliš špricati, morat ćeš Enzim dobro procijediti kroz cjedilo i još preko neke guste gaze ( čisto da se ne bi dizna od šprice zaštopala ) ono gusto, naravo opet iskoristiš, dodaš u vodu, pa zaliješ biljke s tim..

 Moon ja bih rekla da je jedna žlica malo na jednu litru...Evo ja sam koristila tako kako je pisalo ( 1dcl na  10l vode, a moja mama se usudila vodi dodati više ( 2-3dcl, ako ne i više ) a kao što sam rekla rezultati su takvi da joj je božićni bijeli kaktus već treći puta cvjetao...ako se ne varam neki dan mi je rekla da se opet sprema cvjetati...

Kad već pišem toliko o tome, spomenut ću još nešto...s hrpom reznica Vanhuteove suručice uzela sam i neku jadnu deblju ofucanu grančicu, bocnula je u zemlju i pomislila, " ma vraga ćeš se ti takva otrcana primiti ," izgledala ja kao da je suha, još joj je i vrh bio strgan...pred samo par dana vidila sma da se pupovi na njoj bude, a danas pogledan tjera mladicu iz zemlje...MM kaže, čekaj malo još je rano govoriti za bilo što jer ne znaš što se u zemlji događa ( možda su to samo pupovi lažnjaci ) ne usudim se još ništa brljati ni dirati, treba imati stpljenja, ali budući da se već dosta dugo drže, rekla bih da nisu lažnjaci, jer kad su lažni uglavnom brzo potjeraju i još brže otpadnu...

 Eee da , a kako neke suručice uglavnom prije imaju cvijet nego list, moje grančice upravo spremaju  i cvjetne pupove...LOLLOL




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 18:37
Hvala ti na svemu ovome što si podijelila sa nama.Ja krećem odmah u proizvodnju.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 19:04
 Draga Camellia, evo dovoljan je ovaj citat u mom potpisu kojim samo mogu potvrditi da će i dalje biti tako. Sve što je u interesu nas biljkoljubaca, cvjećara ili povrtlara, totalno nebitno, interes nam je svima isti, održati svoje biljke zdravima, bez puno ulaganja i skupih gnojiva. A naravno  rezultati se ne mogu vidjeti odmah preko noći, ali nije potrebo ni dugo čekati da bi se uočile velike promjene na biljkama. 

 Ako ćemo šutjeti i ljubomorno čuvati ovakva korisna saznanja, pitam se kako onda da svi zajedno spasimo ovaj lijepi zeleni planet?  Da je i dr. Oon mislila tako, vjerojatno ne bih o ovome nigdje govorila i ne bi poticala ljude, ne bi imali male radionice i edukativna predavanja..Smile

  Dragi moji, bez obzira tko što mislio o ovome, svima onima koji su krenuli ili će tek krenuti u proizvodnju istog,  Želim vam svima puno sreće,uspjeha i zelenih zdravih biljaka!  Embarrassedsmile78smile84  A onima koji se dvoume i ne vjeruju u sve ovo,  želim da se čim prije odluče krenuti za nama jer pogriješiti sigurno neće ! EmbarrassedThumbs Up




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 19:33

 Sjetite se samo da prilikom svakog zalijevanja ogromna količina kisika odlazi u atmosferu. Prilikom svakog zalijevanja, sjetite se da ste možda vi baš zaslužni da se komadić teške metalne zavjese makne s neba... Našla sam nešto jako zgodno ne sjećam se ni otkud, ni gdje ali kaže ovako : 
 
" Oblaci bi opet trebali biti lijepi,  prozračni, lagani poput perja i bijeli, nebo i rijeke bi trebali biti plavi, a travnjaci i šume zeleni. No već jako dugo toga vidjeli nismo, jer teška metalna zavjesa nebo skriva, oblaci su teški i sivi, nebo i rijeke su zbog zagađenosti obojani u sivo, a šume i travnjaci su žuti i suhi..."  - dragi moji i sad recite da to nije istina?  Ja već jako dugo nisam vidila lijepo plavo nebo i bijele lagane oblake, niti plavo nebu, niti plave rijeke, nit šume zelene, kud god se okrenem sve je teško i sivo...ConfusedOuch Ni Sunce ne sija kao prije, nisu to one zlatne zrake kao nekad, to je isprani sjaj...CryCry  

Pokrenimo se svi zajedno, učinimo nešto korisno već danas jer sutra bi već moglo biti kasno ! smile78smile84










Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 20:51
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

drago mi je da si otvorila ovu temu.danas sam prvi puta zalila sobne biljke enzimom iz ''monsterine kuhinje''.nadam se napretku.

   Sad sam se nečega sjetila i smijem se ko bedak sama sebi.  Ajči kaže iz " monsterine kuhinje" ha,ha,ha pošto imamo onu Tv emisiju " Jadrankine kućne čarolije " onda i meni ovo baš pristaje......




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 21:26
a zašto ne?, mi od tebe puno naučimo,
ti si kao škrinja s blagom puno znaš i dijeliš to znanje okolo
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 21:51
 Kaktusiću  drago mi je da tako misliš ! smile58Hvala draga! smile78smile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 21:55
samo sam napisala ono što mislim
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 21:57
 
Sad da baš nešto prepuno znam i nije tako, ali odvažim se bez predrasuda upustiti u nešto što možda ni sama ne znam kako funkcionira, to sigurno ! smile42 Tu sam prva....smile96




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 21:59
Pa netko mora i to, uvijek ima svuda pionira pa zašto to nebi i ti bila....
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 22:13
 Da ! smile96


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 22:30
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

.............

 Moon ja bih rekla da je jedna žlica malo na jednu litru...Evo ja sam koristila tako kako je pisalo ( 1dcl na  10l vode, a moja mama se usudila vodi dodati više ( 2-3dcl, ako ne i više ) a kao što sam rekla rezultati su takvi da joj je božićni bijeli kaktus već treći puta cvjetao...ako se ne varam neki dan mi je rekla da se opet sprema cvjetati...

...........

1 dcl na 10 l je isto što i 1 žlica (10 ml) na 1 l  (omjeri su isti ) Wink samo što ne ide u zaljevaču nego u prskalicu pa je omjer smanjen 10 puta.

Eto tvoja mama je u praksi pokazala da može i veći omjer, no da li je potrebno? to ne znamo, ali očito ne škodi. Držala sam se preporuke iz linkanog tekstaLOL
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 22:34
i još nešto, pronašla sam odgovarajuću plastičnu bocu pa mogu krenuti s prvom turom i priključiti se u monsin bio enzim klub smile76
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 22:41
 
Moon to što je moja mama saznala idealno je možda za one biljke koje dugo stagniraju, čisto da se čim prije pokrenu s mrtve točke, ima nešto i u tome.. Mislim da bi ih to moglo ubrzati da se čim prije "probude iz mrtvih." SmileLOL





Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 22:43
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

i još nešto, pronašla sam odgovarajuću plastičnu bocu pa mogu krenuti s prvom turom i priključiti se u monsin bio enzim klub smile76

  Misliš da će ti boca biti dovoljna? LOL  ne bih baš mogla to reći.....LOLLOL


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
laural View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Požega
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje laural Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 23:18
Vrlo interesantna tema!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.