Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 51>
Korisnik
Poruka
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 18:27
monstera, hvala ti do neba i natrag!
Imam još par pitanja; na kojem mjestu se mora držati ( sunce, sjena, vani, unutra... ), temperatura
Da li mora biti isti udio voća i povrća?

Uf, jeste me ponovno zarazili kao na početku mog uključivanja na forum.
Zbog svih vas imam mnoštvo biljaka za koje nisam ni znala da postoje, pravu đunglu na sve strane a sad će ta moja đunglica dobiti nešto jako fino- prirodno gnojivo za zalijevanje i špricanje a nadam se da ni mom povrtnjaku neće biti žao što ću ga s njim tretirati.

Joj, ja bi da je to odmah gotovo, uh što sam nestrpljiva.
Sutra krećem u izradu mog prvog bio enzima.
Javit ću rezultate.
Puno hvala svima!        smile55
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 21:16
 Draga ne trebaš hvalitismile79, pa nisam ništa previše važno učinila... samo želim biti od koristi i tu korist i saznanje podijeliti sa svima vama koji ste zainteresirani.

 Otpadni enzim najbolje bi bilo da smjestiš u neku laganu polusjenu i na neko kratko vrijeme zaboraviš na njega, nije da se mora baš stalno hodati oko njega.

Udio voća i povrća najbolje da bude pola-pola, meni se ta varijanta najviše dopada a istovremeno dobiješ puno kvalitetnije gnojivo (multivitamini) a također i kao sredstvo širokog spektra za raznorazne druge namjene.

Eto draga držim ti smile186smile84I vjerujem da ćeš uspjeti, ma nema tu puno nekog mudrovanja, jednom kad kreneš nećeš moći stati, vrlo je jednostavno samo kad se malo uhodaš u sve..ide kao po traci...Tongue
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2014 u 18:40
Podnosim izvještaj! smile176
Danas je napravljen moj prvi bio enzim!
Bilo je na stolu svega i svačega- a moji ukučani; kaj to opet delaš, kaj kemijaš, kaj ti bu ipak sad to, od tog ti nebu niš... a ja samo mudro šutim i smijuljim se sama sebi ko neka ludara.
Malo je poklopac improviziran dok mi muž ne smisli nešto bolje.
A trebali ste me vidjeti kad sam stavljala mješavinu voća i povrća u tu veliku flašu a uskooo grlo, ajmo maleni unutra, idemo polako jedan po jedan, taaakooo, e sad ste mi dobri...
potpuno sam luda sto gradi!   smile129   Mislim da sam dobro isčarobirala smile105, vidjet ćemo za 3 mjeseca.    




     
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2014 u 20:23
 OOOOO draga već vidim jedno jako, jako bogato gnojivo..stvarno, to će biti prava multivitaminska bomba.....smile186smile84
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 22:07
Evo sad sam se sjetila da sam u subotu trebala procijediti svoj tromjesečni bioenzim.Ma valjda neće biti kasno sutra,zavirivala sam prije par dana super je mirisao na citruse.
Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2014 u 10:31
Lijep pozdrav..
 ja sam nova na ovom forumu. Nedavno sam saznala za ovaj koristan pripravak i jučer sam napravila prvu veliku količinu. Nadam se da će enzim uspijeti. Stavila sam oko 70% voćnog otpada a 30 povrtnog. Najprije sam nasjeckala na krupnije komade pa mi nisu mogli u boce(a mislila sam najprije staviti u kantu al sam čitala da uglavnom ljudi stavljaju u plastične karnistere. ). Zato sam sve nasjeckala u multipraktiku i još usitnila te otpadne... nadam se da to neće smetati nego će valja prije početi proce vrenja i razgradnje. Jedva čekam da prođu 3 mjeseca i da isprobam prve rezultate

Neznam dal ćete moći vidjeti fotke jer me nešto muči učitavanje fotografija.Cry

http://mail-attachment.googleuser.com/attachment/u/0/?ui=2&ik=2038bce733&view=att&th=147c948b2c0772fb&attid=0.1&disp=inline&realattid=1476218029517832192-local0&safe=1&zw&saduie=AG9B_P89y-9QDJWCBXUBpJ295nc0&sadet=1407832149240&sads=KFQbrEXVfOVgx1ErFLojLS-qOeA - http://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/0/?ui=2&ik=2038bce733&view=att&th=147c948b2c0772fb&attid=0.1&disp=inline&realattid=1476218029517832192-local0&safe=1&zw&saduie=AG9B_P89y-9QDJWCBXUBpJ295nc0&sadet=1407832149240&sads=KFQbrEXVfOVgx1ErFLojLS-qOeA

Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2014 u 22:08
ZeKe dobrodošla na forum.Ja sam sve svoje BE stavljala u kante.
Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 08:12
Originalno poslano od člana zova zova napisao:

ZeKe dobrodošla na forum.Ja sam sve svoje BE stavljala u kante.

Hvala na doborodošlici Smile nadam se s vama naučiti nešto novo ;)
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 12:33
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Originalno poslano od člana macorka macorka napisao:

Važem sve sastojke,pa i vodu, na digitalnu vagu.Zanima me da li bi bilo dobro otpad usitniti u multipraktiku. Hvala

 Prije procesa nikako ne tako jako usitnjavati!  Sve što treba je usitniti nožem komade voća ili povrća na manje dijelove.  Poslije se naravno može i to iskoristiti  i tek onda smiksati u kremu ili gel ( emulzija ).  Spremiti u neke plastične posudice ili kantice s poklopcem i kao takvo isto koristiti za zalijevanje biljaka.




Malo sam listala po temi, da se prisjetimo...


Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 12:43
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Originalno poslano od člana macorka macorka napisao:

Važem sve sastojke,pa i vodu, na digitalnu vagu.Zanima me da li bi bilo dobro otpad usitniti u multipraktiku. Hvala

 Prije procesa nikako ne tako jako usitnjavati!  Sve što treba je usitniti nožem komade voća ili povrća na manje dijelove.  Poslije se naravno može i to iskoristiti  i tek onda smiksati u kremu ili gel ( emulzija ).  Spremiti u neke plastične posudice ili kantice s poklopcem i kao takvo isto koristiti za zalijevanje biljaka.




Malo sam listala po temi, da se prisjetimo...


upsssss.... ja sam svoje miksala.... znači ima šanse da od toga ne ispadne dobar  BE?
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 13:11
E to ti ja ne znam... no sigurno će ti odgovoriti naša šefica od bio enzima, Monstera... Ja sam moju prvu turu tek danas napravila pa osobnog iskustva nemam...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 13:15
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

E to ti ja ne znam... no sigurno će ti odgovoriti naša šefica od bio enzima, Monstera... Ja sam moju prvu turu tek danas napravila pa osobnog iskustva nemam...

Nadam se da će se šefica javiti... jer ako misli da ovo neće biti dobro Dead, ja bih rado čim prije stavila sjeckanu rundu na pacanje. smile42
Na vrh
meja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Srpanj 2014
Lokacija: osijek
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje meja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 13:28
Ako nekome trebaju zgodne bačve od 60 l i 120 l sa navojnim poklopcem, vrelnjačom i slavinom za BE
ima ih u metro trgovinama. Imaju i kace sa 2 ručke i poklopac od 50 l, pa si sami montirate vrelac na
poklopac i lijepo zatopiti silikonom pa nek se dunsta BE. Ove su mi kace zgodne za šestomjesečno držanje BE za piće.
Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 13:32
E onda ću muža poslati idući tjedan u metro... jel imate možda sliku te kace da mu pokažem?
i nije mi jasno ovo što pišete BE za piće?? možete mi malo to pojasniti ?? ja sam za sad vidjela da se koristi za čišćenje i za prihranu biljkama... 
Na vrh
meja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Srpanj 2014
Lokacija: osijek
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje meja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 16:33
Slike su u njihovom katalogu na stranici za zimnicu i vina, a sto se tice BE za piti drzi se u prehrambenoj plastici da fermentira, sve mora biti exstra cisto i to 6 mjeseci, procijedi i konzumira,jos vise od mene zna monstera, sigurno ce pomoci.
Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 16:34
Ok. Hvala od <3
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 22:34
Doduše nisam "šefica od BE",ali mogu reći da sam ja jednu turu izmiksala i super je ispala,a jedna koju sam sjekla na komadiće ,kao i ostale koje su ispale dobre,ta jedna mi se nakon par dana totalno zgusnula i postala kao gel(bilo je komb. voće i povrće,više citrusa).Stajalo je tako poprilično vremena,valjda sam mislila da će se razrijediti i kad nije bilo ništa od toga ,sve sam to frknula u veliku bačvu u kojoj sam namakala koprivu ,gavez i preslicu i zalijevala povrće sa tim.
Toliko o mom iskustvu,pozzz.
Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 22:40
Hvala vam ;-) ne preostaje mi drugo nego čekati i promatrati što će biti :-D
Na vrh
meja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Srpanj 2014
Lokacija: osijek
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje meja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 23:14
Pogledajte slike sa pocetka ove teme nije nista jako usitnjavano, to su komadici od cca 2-3 cm, gdje bi stigli kada se pravi visestruka mjera, na kraju svega kada se procijedi moze se usitnjavati jer je mekano, zbog fermentacije i opet se dade iskoristiti za zalijevanje ili ciscenje.Zelim vam uspjeh pri izradi.
Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 23:17
Hvala,sada nek ovo stoji, a drugu rundu ću na krupnije komade i u kantu s vrenjačom
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.