Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 51>
Korisnik
Poruka
dugi68 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Lipanj 2014
Lokacija: Vranovci
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje dugi68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 23:29
svako dodatno usitnjavanje materijala od kojega pravite BE samo može pozitivno djelovati jer će ubrzati proces fermentacije, tu greške i filozofije nema. osnovna stvar je da osim poštivanja omjera prilikom pripreme, ne dozvolite dotok zraka tako što ćete postaviti vrelnicu ili nešto slično što je na forumu već prikazano. također ako radite kućnu izradu vrelnice provjeravajte dali vam višak plina tijekom fermentacije izlazi van (dali bućka). i sada malo busanja u prsa, prva tura koju sam napravio nekih 150 litara otišla u vinograd, voćnjak, cvijeće i dokazivanje nevjernim Tomama da skida hrđu sa željeza. U nedjelju sam nastavio turu od 10 l - jabuka i kruška pa ćemo vidjeti kako djeluje kao miris, sredstvo za pranje suđa i na namještaju. Probat ćemo ga malo i popiti mada bih volio da čujem kako su ga kušali forumaši. za idući tjedan očekujem pošiljku citrusa za plastično bure od 50 l, nek se nađe.Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2014 u 12:14
Evo mene opet.... nadam se da vam neću biti dosadna, ali početnik sam u proučavanju i proizvodnji BE, a kako po prirodi mi padaju svakakve ideje na pamet, evo još jedne. Nadam se da će netko moći odgovoriti.
Ako uspijem poizvesti svoj BE, nakon pretakanja kroz cjedilo, gazu, dal bi ga bilo dobro pretočit kroz filtere kao što se filtrita vino??.. nebi kupovala vjerojatno filtere samo za BE., nego bi možda utrampila mužu kad filtrira vino da mi propusti i BE kroz filtere. Tako ne bi bilo taloga koja velite da se zna skupljati na dnu a tekućina bi sigurno bila bistrija.
Drugo moje pitanje je kakva su vaša iskustva s čuvanjem BE nakon pretakanja? Dal ga staviti u jednu posudu pa po potrebi vaditi ili ga uliti u boce?

Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2014 u 12:18
Originalno poslano od člana dugi68 dugi68 napisao:

svako dodatno usitnjavanje materijala od kojega pravite BE samo može pozitivno djelovati jer će ubrzati proces fermentacije, tu greške i filozofije nema. osnovna stvar je da osim poštivanja omjera prilikom pripreme, ne dozvolite dotok zraka tako što ćete postaviti vrelnicu ili nešto slično što je na forumu već prikazano. također ako radite kućnu izradu vrelnice provjeravajte dali vam višak plina tijekom fermentacije izlazi van (dali bućka). i sada malo busanja u prsa, prva tura koju sam napravio nekih 150 litara otišla u vinograd, voćnjak, cvijeće i dokazivanje nevjernim Tomama da skida hrđu sa željeza. U nedjelju sam nastavio turu od 10 l - jabuka i kruška pa ćemo vidjeti kako djeluje kao miris, sredstvo za pranje suđa i na namještaju. Probat ćemo ga malo i popiti mada bih volio da čujem kako su ga kušali forumaši. za idući tjedan očekujem pošiljku citrusa za plastično bure od 50 l, nek se nađe.Smile
Hvala vam na odgovoru... tom logikom za ubrzanom fermentacijom sam išla i ja i zato smiksala malo sve to... Danas sam malo više čitala i vidim da su neki miksali, neki ne... a BE je bio uspješan u jednom i drugom slučaju. Kako sam već navela... čekat ću... No sad bih htjela proizvesti malo više BE da ga imam spremnog za iduće ljeto... mi inače uzgajamo tikve za bučino ulje pa me zanima što mislite dal bi i njima godila prihrana preko lista enzimom?
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2014 u 12:48
Sigurna sam da bi buče uživale, s obzirom da one traže hrpu gnojiva...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2014 u 12:53
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

Sigurna sam da bi buče uživale, s obzirom da one traže hrpu gnojiva...
Baš vam hvala... sad ste mi dali podstrek da ipak sezonsko voće i povrće i nadalje pretvorim u BE, budući da na našem opg-u proizvodimo na manje više starinski način bez suvremene tehnologije, pa bi mi bilo drago da nam ulje bude (bar negdje u pozadini) ipak zdravije uz pomoć BE Tongue
I jedva čekam da mogu svjim domaćim "nevjernim Tomama" pokazati da nisam prolupala LOL
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2014 u 13:14
Bučino i maslinovo ulje meni su zakon! Ne znam da li imate problema sa pepelnicom, negdje sam našla podatak da BE pomaže i u borbi protiv nje. Osobno svoja 3-4 grma tikvica LOL ne polijevam po lišću, ove godine su načete pepelnicom ali se još drže i stvaraju plodove. Da li imate sustav za navodnjavanje? Možda bi bilo bolje ubaciti u vodu BE umjesto prskanja po lišću?
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2014 u 13:18
Nemamo sustav za navodnjavanje jer to košta više nego si možemo mi priuštiti,... a peronospora ih ove godine nije dugo načela, e sad su već i skoro zrele pa nije problem toliko ako se pojavi
Ako je netko probao tu prihranu preko lista, bila bih zahvalna za iskustvo ako bi podijelio s nama
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2014 u 16:25
Bio enzim je dobar ( super ) u bilo kojem obliku i na bilo koji način- povrće i cvijeće će biti zahvalno u svakom pogledu a kuća će dobiti novi prirodan miris.
Nemam iskustva- i ja sam tek u pripremama svojih prvih bio enzima, ali sam dosta čitala i svi ga hvale na sva usta!
Doslovno diže iz mrtvih!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2014 u 16:47
Hvala drago moje sunceee ;-) :-)
Hahaha mojí će sad pjevati onu-moja anka sunce milo, sjecka samo zelenio :-D
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 12:43
 Ljudi dragi evo meee...Tongue bila sam odsječena od svijeta, nije mi radio ni tel ni komp...a svugdje me ima.. gužva je posvuda i ne stignem sve pregledati..

 Što se tiče BE nema tu puno neke filozofije, nikakvo usitnjavanje u multiprakticima i sl.. Obično sjeckanje nožem, na manje dijelove i to je to..Smile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 12:45
 ZeKe i meni ljudi nisu baš vjerovali kad sam krenula u ovu avanturu.... No netko  je morao probiti led, pa makar nek i danas neki misle da sam luda...LOLLOLLOL  Nije ludo zato moje povrće koje mi otvoreno govori zelenim jezikom kako mu je lijepo od BE...smile89
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 13:13
Hvala šefice ;-) na javljanju
Za sad ću ostavit BE tako kako je da vidim reakciju,a usput budem radila nove runde. Pa kanti od boja (u oca malara :-D ) bar ima ;-)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 18:29
  Molim..smile171  smile78


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Listopad 2014
Lokacija: na jug
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 12:00
Ja sam nova na forumu o BE.Odusevljena sam ovime,i vec sam jednu turu napravila.Citala sam ovde dosta o njemu,ali ipak nije mi sasvim jasno oko razredjivanju BE ikoliko i zasto se upotrebljava.Koji su odnosi vode i BE?Moze li neko iskusniji da napravi neku kao tabelu za upotrebu?
Na vrh
dugi68 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Lipanj 2014
Lokacija: Vranovci
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugi68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 14:59
Originalno poslano od člana bilo bilo napisao:

Ja sam nova na forumu o BE.Odusevljena sam ovime,i vec sam jednu turu napravila.Citala sam ovde dosta o njemu,ali ipak nije mi sasvim jasno oko razredjivanju BE ikoliko i zasto se upotrebljava.Koji su odnosi vode i BE?Moze li neko iskusniji da napravi neku kao tabelu za upotrebu?

Mislim da bi ti Monstera kada se uključi mogla najviše reći. Ja sam ga koristio s vodom za folijarnu gnojidbu. Greška što nisam imao zapisano kojom otopinom sam što prskao. Po vinogradu i voćkama sam recimo stavljao 3 deci na 10 l vode. Nisam primjetio ništa loše ali nisam niti ostavio jedan dio netretiran pa da napravim usporedbu. Jedino što ti mogu pouzdano reći da hrđu ždere a mislim da sam neke slike i ostavio ovdje na forumu. Idući mjesec mi izlaze dvije voćne ture, jedna 10 l i jedna 30 l pa će supruga probati s pranjem suđa, glancanjem namještaja i sl. Onda budem sve napisao. I da ne zaboravim, nerazrijeđenim enzimom sam znao oprati ruke - e to je prava stvar - koža čista i sjajna ko dječja guza. Čak sam i lice mazao da vidim hoće li biti reakcije, samo koža puno čistija a nuspojave nikakve. Evo raspisah se ali se nadam da sam ti barem malo pomogao Wink
Na vrh
bilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Listopad 2014
Lokacija: na jug
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 17:49
Dugi hvala na brzom odgovoru.Ja sam danas probala BE razredjen 100ml u 1000ml i oprala prozore.Mogu ti reci da prozori blistaju,kao da nema stakla.Istom koncentracijom sam obrisala i pod, i on je veoma cist!
Na vrh
dugi68 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Lipanj 2014
Lokacija: Vranovci
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugi68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 19:27
Originalno poslano od člana bilo bilo napisao:

Dugi hvala na brzom odgovoru.Ja sam danas probala BE razredjen 100ml u 1000ml i oprala prozore.Mogu ti reci da prozori blistaju,kao da nema stakla.Istom koncentracijom sam obrisala i pod, i on je veoma cist!

E to i ja čekam da se proba kod mene Smile
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 20:54
Ja nisam baš nešto oduševljena njime u čišćenju. Lagana zaprljanja poput prozora -  ok, ali pećnicu ili napu sigurne se ne može njime očistiti. Sada ga koristim isključivo kao gnojivo za cvijeće. Ne mjerim ništa, samo štrcnem u dvolitrenu bocu jedan "štrc" bioenzima i to kod svakog zalijevanja. Recimo da na dvije litre stavim pola dl bioenzima. Nikakvih problema nisam imala, dapače, mislim da mi je to dva puta spasilo tropski hibiskus od uginuća.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 21:05
Moj enzim je bio gotov 10.6. cini mi se, toliko sam bila nestrpljiva da prodje tri mjeseca. Sastojci su  izvanredan miks; banane, mandarine, rotkvica, zelena salata, jabuka, limun i jedan krompir. Super je uspio i divno mirise. Problem je sto ga ne koristim, naprosto ne znam kako ce sobno cvijece reagovat i hoce li goriti listovi od te kiselosti. Ovde ga mahom hvale po pitanju povrca, sobno se cvijece nekako "preskace" u komentarima. Povrca nemam, tako da ce moj enzim sigurno zavrsiti na selu kod svekrve.
Na vrh
Dragica20 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2014
Lokacija: Sisak
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dragica20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 14:57
Kacunak, evo gornji post ti govori da se koristi i za cvijeće. Ja sam ga koristila cijelo ljeto za svoje cvijeće koje mi je vani, a isto tako i za sobno cvijeće. Špricala sam listove i brisala ih također sa spužvicom namočenom u razrijeđeni BE i nisu se spržili , dapače, živnuli su i potjerali mladice.
Budi bez brige i slobodno zaljevaj cvijeće. 
U prvim postovima možeš vidjeti da ide  1 jušna žlica na 1l vode , no ništa se neće desiti ako stavljaš i od prilike. smile64
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.