Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 48495051>
Korisnik
Poruka
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2015 u 15:45
Pozdrav Monstera i ostali :). Htjela sam napraviti jednu turu za pice, ali ne uspijevam naci kako se radi.
Mogu li i ovdje stavljati kore i otpatke ili cijelo voce i povrce? Kako ispadne ukusnije?

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2015 u 17:29
Stavila sam dvije ture enzima za zalijevanje biljaka i jednu turu za piti. U turu za piti sam takodjer stavila kora od limuna i naranci, ali i cijelog voca.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2015 u 20:34
Tura za piti se radi prema osobnom nahođenju- ja bi stavljala više voća a manje povrća...
Ta tura ti mora odstajati 6 mjeseci! Sretno!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2015 u 21:36

Magadan kore od limuna i naranče dolaze u obzir samo ako nisu špricane.. ( ako si stavila kore od kupovnih agruma, ja ti to ne bih preporučila piti, agrumi se špricaju opasnim pesticidom Imazalilom). Ouch
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2015 u 07:08
Stavila sam kore od banana, salatu, blitvu i mrkvu. Enzim mi je postao gust, ne razumijem zašto.
Na vrh
Boeing777 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Svibanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Boeing777 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2015 u 08:43
Dobar dan svim bioenzimasima. Sa velikim zanimanjem sam procitala sve stranice i iskustva.
Evo i moja prva tura se 'kiseli' vec neko vrijeme. No imam problema s mojim omiljenim orhidejama Cry i umjesto da ih tretiram raznim otrovima htjela bih to probati sa BE. Ima li netko za prodati barem pola litre, 2 dcl, 2 zlice Wink?
Jedna gdja mi je brinula neko vrijeme (par mjeseci) o orhidejama i uspjela ih zaraziti nekakvim usima. Prvo cu ih presaditi a potom bih ih spricala bioenzimom ako smijem. Ima li tko kakav savjet, iskustvo? Sve je dobrodoslo. smile173
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2015 u 14:40
Macorka, i ja imam neugodno iskustvo s korama od banane, zato ih više ne stavljam u bioenzim. A možda ti nešto nije bilo potpuno čisto. U bioenzim idu samo zdravi i potpuno čisti otpatci voća i povrća. Pročitala sam da je dobro voće i povrće prije čišćenja i konzumiranja, a nakon pranja u vodi, ostaviti u razblaženom bioenzimu (1 jušna žlica na litru vode) da stoji 45 minuta, a nakon toga konzumirati ili kuhati. Navodno da se tako uništavaju svi kemijski utjecaji pesticida i ostalih -ida. E, sad, ne piše ništa o tome kako to djeluje na gubljenje vitamina. Na tvom mjestu bacila bih taj bioenzim u kompost ili ga razblažila vodom pa polila vrt njime i krenula u izradu novog, ovaj put bez banana. No, možda bi Monstera imala kakav drugi savjet! Monsteraaaa, gdje si sad kad te trebamo?

Boeing777,  ja sam orhideje špricala bioenzimom i dobro su to podnijele. Bio je jako razblažen, otprilike jedan zatvarač na dvije litre vode. Lijepo su cvjetale, ali, kako ih ne volim, poklonila sam ih i ne znam što je danas s njima. Bioenzima imam još malo, ali ti ga ne mogu prodati jer mi treba za školu. Sljedeća tura će biti gotova tek krajem lipnja. Što se tiče uši, ja bih na tvom mjestu ipak ovaj put koristila Biotol, prirodni insekticid, a kasnije nastavila s bioenzimom kao preventivom.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Listopad 2014
Lokacija: na jug
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 11:28
Andina,ja sad prvi put cujem da banana pravi problem.Ija sam imala nekoliko gustih tura,i kad sam proverila sta sam stavila,pored ostalog,vidim i banana!Jedna tura mi je bila jako gusta kao zele.Rastvorila sam je u vodi i jako promesala da ne ostane na dnu kante i sa ovim BE zalivala bastu i vrt.Ako je gust,moze se iskoristiti
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 11:50
Ni meni banane nisu radile problem, enzim je bio super. Sve si mislim da je možda riječ o većoj količini kora pa se zgusnulo. 
Na vrh
Boeing777 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Svibanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Boeing777 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2015 u 09:27
Hvala puno Andina :).
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2015 u 09:57
MOžda je problem u salati ili blitvi ili u cijeloj kombinaciji? Do sad sam napravila nekoliko enzima i bili su super.Neki dan sam stavila banane,naranče i limun i baš me zanima kakav će biti.
Zanima me, a nigdje nisam našla, kako se enzim ponaša ako se stavi premalo ili previše šećera i vode.
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2015 u 12:01
Moj bioenzim za pice je odavno gotov...odlicno je ispao, koristila sam nespricano voce i ostatke...ali nigdje ne mogu naci neki izvor koji objasnjava da se ovako napravljen otpadni enzim moze piti. Naisla sam samo na upozorenja da se taj otpadni enzim ne pije vec vocni enzim. Ima li netko kakav link u kojem odobravaju pijenje otpadnog enzima?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2015 u 12:38

 Magi ne piješ otpadni enzim, nego ga treba napraviti od zdravih dijelova voća i povrća..sve skupa stoji šest mjeseci i onda se procjeđuje, obavezno razrijeđuje s vodom i pije..Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2015 u 19:17
Koristila sam cijelo voce vecinom i nesto kora od limuna i naranci. Ja bi te molila neki link gdje si ti procitala uputstvo za izradu ovog enzima ako ti je pri ruci, nisam nista mogla naci na netu.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2015 u 15:33
http://lifepressmagazin.com/kulinarstvo-2/vina-pica/pice-sa-vocnim-enzimima/

 Postoji negdje članak gdje piše da stoji  šest mjeseci ( ne mogu ga naći Unhappy )  i onda se procijeđuje i pije..Čim duže stoji tim bolje, molekule se cijepaju na sitnije čestice pa je stoga djelotvorniji.


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2015 u 16:59

 Da malo podignem temu. Vrijeme je idealno za nove ture BE.. naročito ako još imate povrtnog, voćnog otpada..Kod mene je dvije ture završilo svoju fazu..Jedan dio već procijeđen i namjenjen za čišćenje kuće, a dio je namjenjen kao gnojivo za narednu sezonu.. Druga tura će još malo pričekati..Smile  Kasnije stavim fotku u prilog temi...Wink


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2015 u 09:07


  Samo jedan dio, drugi će još malo pričekati..Smile
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
lilibu View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2015
Lokacija: istra
Status: Offline
Bodovi: 101
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilibu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2016 u 11:56
Pozdrav svima

Ja sam isto prošle i ove zime pravila bioenzim, ugl. od tikve, jabuka i citrusa i mislim da mi je uspio. ima lijep voćni miris.Prošlo ljeto sam enzimom ugl. špricala plodovito povrće, rajčice, paprike...i moram priznati da baš i nisam primjetila nekih razlika u odnosu na prijašnje godine, možda je lani bilo specifično ljeto onako vruće, pa vj. ne bi ništa pomoglo (osm umjerenije klimeLOL )

Da li je netko koristio bioenzim kao insekticid na voćkama. kakva su vam iskustva sa takvom primjenom?

'Život je poput vožnje biciklom. Želiš li održati ravnotežu, moraš neprestano ići naprijed. (Albert Einstein)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2017 u 08:38
Gdje ste ljudi, pravi li se i dalje pokoja tura bioenzima?
Mog od 2014 imam još dvije plastične boce pune, procijeđen naravno još prije ravno tri godine i spreman.
Dio sam potrošila, a ovaj dio od tada stoji, super miriše i stvarno se ne kvari.
Nisam imala naviku da ga koristim, zalila sam koji put cvijeće, u medjuvremenu postadoh mama po drugi put i tako su ta dva kanistera čamila u sobi u uglu :O
Juče mislim mogla bih ovaj konačno početi trošiti, a drugi ću ovih dana stavit od ostataka paprika, krastavca, paradajza, lubenice i jabuka.
Prije tri dana zalila sam petunije i surfinije na terasi, to je ljudi ustalo i bljesnulo preko noći, vjerovat nisam mogla.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2017 u 22:21
Vrijeme nje da se radi bio enzim, toplo je.. Šteta je biti bez njega.
Spremam se i ja, sakupljam voće i povrće..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 48495051>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.