Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Putevima predaka od Slavonije do Ukrajine
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Putevima predaka od Slavonije do Ukrajine

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 10111213>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 00:13
Pozornica u centru Sabinova


pripreme za nastup








nastup petrovačkog i vukovarskog društva








rusinski tamburaši

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 14:41
Putujemo s tobom, Slavujčice.....
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 19:58


... i ja. Heart
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 22:19
Anaida

bucka

drago mi je što putujete samnom, ali bi bilo još ljepše kada bi putovali sa mojim društvom.
Mi smo malo društvo, ali naši susreti su mi još uvijek mjesto gdje se najbolje osjećam.
Svako naše putovanje je bilo nezaboravno, nadam se da sam vam uspjela prenijeti makar mali dio pozitivne energije koja se osjeti na svakom našem okupljanju.


sajam u Sabinovu

















Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 22:30
Poslije nastupa i šetnje po Sabinovu, organizatori su nas počastili večerom u kulturnom centru, gdje smo uživali u tradicionalnoj i ukusnoj slovačkoj kuhinji- kiselom zelju i kruhu pripremljenom na pari, kojega nazivaju knedlih.




Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 22:50
Jedna prekrasna tema ...poučna i zanimljiva , kao da sam bila s vama tamo .Thumbs Up  smile78
Priroda je izvor života
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 22:34
Hvala ti akva!smile79
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 22:53
SVIDNIK
Svidnik je grad u istočnoj Slovačkoj.
Nalazi se na Ondavskom brdu, na rijekama Ondavi i Ladomirki.
Smješten je 20 km od Dukla prijevoja i granice s Poljskom.
Svidnik je mali gradić koji ima oko 13000 stanovnika, čiste i mirne ulice i sačuvanu povijest.



centar Svidnika, pješačka zona




cvjećarna


suručice u cvatnji


ovako Slovaci reklamiraju Međugorje i hrvatsko more




Ove godine je 60. puta održan Festival rusinske i ukrajinske kulture, na kojemu je nastupilo i naše društvo.



Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 23:10
Amfiteatar u kojem je održan folklorni festival i nastupilo puno izvođača





Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2014 u 21:47
Nakon što smo posjetili muzeje na otvorenom u Ukrajini, u Svidniku smo ostali oduševljeni sa još jednim starinskim selom u kojem je zaustavljen život, onakav kakav je bio prije puno godina...




















Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2014 u 23:24
Rado sam putovala s tobom i divila se svemu vidjenom
a najvise plavim licitarskim srcima !
                                                                                                              Zuge mini bilderZuge mini bilder
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2014 u 21:40
gute Fee

















Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2014 u 21:52
PILANA










Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2014 u 22:13
KRČMA








Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 21:18
DRVENA CRKVA










Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 21:37
Na kraju još malo šetnje između kućica.
Neke od njih ćemo pogledati iznutra i nauživati se mira i mirisa prošlosti...


















Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2014 u 13:46
Lijepo! Kako prolaze godine, tako me sve više oduševljava starina, prošlost, povijest...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2014 u 23:16
Hvala desert rose!Heart
Ako voliš starine, mislim da ih na ovim stranicama ima dovoljno, a biti će ih još.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2014 u 23:35
DUKLA PRIJEVOJ
20 km od Svidnika nalazi se Dukla prijevoj, granično područje između Poljske i Slovačke.
Ovaj prijevoj je najniži prolaz na Karpatima.
U povijesti je bio značajan jer je preko njega ruska armija prelazila u Panonsku nizinu.
U 2. svj. ratu je na ovom području bila velika bitka između njemačke i sovjetske vojske.
Bitka je trajala 50 dana, a prema nekim podacima, poginulo je oko 80 000 sovjetskih vojnika i nekoliko tisuća njemačkih i čehoslovačkih vojnika.
Navodi se da je dnevno bilo 1600 mrtvih.
Zbog ove teške bitke, ovo područje je nazvano Dolina smrti.
Da se ne zaborave strahote koje su se ovdje dogodile, oružje koje se koristilo u toj bitki, stoji još i danas a neki ratni strojevi su ostali na poljima, onako kako su ih ostavili vojnici nakon bitke.
















Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2014 u 22:07
NASTUP U ĐURĐEVU

Đurđevo je selo u Vojvodini koje pripada općini Žabalj.
Rusini čine oko 23 % stanovništva.
U Đurđevo su se počeli doseljavati u drugoj polovini 19. st. a dolazili su iz Ruskog krstura i Kucure.
Svake godine se u ovom mjestu održava manifestacija "Da se ne zaboravi", na kojoj nastupaju zborovi iz Hrvatske i Vojvodine.
Ove godine je prvi puta nastupilo i naše društvo.

Kada pređemo granicu i prelijepi Dunav, nalazimo se u Vojvodini.


2o-ak km od Novog sada je Đurđevo


rusinska crkva


manifestacija "Da se ne zaboravi"




pozornica






članovi našeg društva u šetnji i druženju prije nastupa








Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 10111213>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.