Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Višegrad i Andrić grad (grad u gradu)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Višegrad i Andrić grad (grad u gradu)

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Višegrad i Andrić grad (grad u gradu)
    Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 13:53
Prošle nedelje je na Zlatiboru bio seminar agronoma, četvrtak je bio slobodan dan, pa smo ga iskoristili da posetimo Višegrad...

Na Drini ćuprija...


Nakon obilaska mosta na Drini uputili smo se u Andrić grad... grad u gradu, koji je još u izgradnji, a otvaranje se očekuje početkom leta ove godine. Andrić grad se gradi u čast nobelovca Ive Andrića.

Ulaz u Andrić grad
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 13:58

Zgrade koje podsećaju na vladavinu Turaka u ovom kraju.

Mural na jednoj zgradi...

Zanimljivi likovi na muralu, Emir Kusturica, Čak Noris, Novak Đoković...

Trg Nikole Tesle i spomenik nobelovcu Ivi Andriću.

Ako se nastavi dalje, nailazi se na spomenik Njegošu, koji je bio uzor Ivi Andriću.

život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 14:01
U vreme obilaska Andrić grada u poseti su bili i Emir Kusturica i Novak Đoković.


život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 14:02
Hotel sa 150 ležajeva u Andrić gradu će biti završen do leta, a zanimljivo je da se do hotela stiže podzemnim tunelom, kako se ne bi uznemiravali turisti. Procenjuje se da će investicije u ovom gradu do završetka iznositi oko 20 000 000 evra.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 23:30
Voki, hvala na  divnoj reportaži! smile141
Rijeka

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 00:03
Najljepsi od svega mi je starinski most ! Znas kako se zove ili kad je gradjen ?
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 00:44
Lijepi je taj Andrić grad. Jel to isto Kusturicin projekt kao i Drvengrad?
Pretpostavljam da će to biti grad-hotel, ima dosta kućaoica u njemu.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 09:08
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Najljepsi od svega mi je starinski most ! Znas kako se zove ili kad je gradjen ?


Ivo Andrić je 1961. godine za roman "Na Drini ćuprija" dobio nobelovu nagradu za književnost, on je u romanu opisao gradnju mosta preko Drine u Višegradu. Most je izgrađen od 1571 do 1577. godine, po nalogu Mehmed paše Sokolovića. Mehmed paša Sokolović je kao dečak odveden iz sela Sokolović u Carigrad (danak u krvi) gde je preveden u islam i kasnije postao vezir u službi tri sultana (Sulejman veličanstveni, Selim II i Murat III), ali nikada nije zaboravio svoje poreklo i most na Drini je podigao da pomogne svome narodu.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 09:15
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Lijepi je taj Andrić grad. Jel to isto Kusturicin projekt kao i Drvengrad?
Pretpostavljam da će to biti grad-hotel, ima dosta kućaoica u njemu.

U zgradama su smeštene prodavnice, velika zgrada na trgu Nikole Tesle je predviđena za opštinu Višegrada, a idejni tvorac celog projekta je Emir Kusturica. Ovo je prvi grad u svetu podignut u čast jednog Nobelovca.
Do hotela će se dolaziti podzemnim tunelom koji ide od ulaznih vrata u Andrić grad, kako se ne bi uznemiravali turisti u obilasku grada. Planira se da ceo prostor Andrić grada bude opasan zidinama, a u samom gradu su različiti delovi koji prikazuju razne epohe prošlosti Višegrada (Turska kasaba, turska bašta, srednjovekovni dvor...)
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 16:00
To sam si i mislila da je to Kusturicin novi projekt. Samo da ne propadne kao onaj prošli negdje kod Zlatibora.
Bez uvrede, nije mi baš jasno to s tunelom do hotela "kako se ne bi uznemiravali turisti". Pa hotel JE za turiste.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 18:58
U srednjoj školi sam imala referat "Na Drini ćuprija". Nitko nije to htio uzeti dragovoljno pa je prof. dodijelila meni. Ja sam zapravo najbolje prošla jer je bilo najzanimljivije obraditi taj roman  i to razdoblje.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 07:31
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

To sam si i mislila da je to Kusturicin novi projekt. Samo da ne propadne kao onaj prošli negdje kod Zlatibora.
Bez uvrede, nije mi baš jasno to s tunelom do hotela "kako se ne bi uznemiravali turisti". Pa hotel JE za turiste.

Hotel jeste za turiste, ali se on u odnosu na ulaznu kapiju nalazi skroz na kraju, na trgu Njegoša. Ispod hotela je podzemna garaža, a tunel ispod zemlje služi i za dostavljanje robe u prodavnice. I ispred Andrić grada ima veliki parking, a sam Andrić grad će biti mesto bez motornih vozila.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 23:41
Dragi Voki , hvala ti puno . Vjerojatno je za mene blamaza da nisam
znala da je to "Na Drini cuprija" . Naravno Ivo Andric kao i pasa
Sokolovic su mi pojam . Vele Nijemci ".... bist alt wie 'ne Kuh und
lernst immer noch was dazu !" (slobodni prijevod: stara si ko krava i
jos uvijek uspijes nesto nauciti ) !
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.