Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik bugiceza5
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik bugiceza5

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 15>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2014 u 16:34
Danas se puno radilo. Teška srca smo počupali sve paradajze i povadili kolce, te sve počistili. Sad je prazan vrt i izgleda bijedno, ali bar imam mjesta za cvijeće. I krumpire smo sve povadili i spremili.

Na balkonu sam isto napravila reda, dojadilo mi je gledati sve one bolesne pelargonije, pa sam se primila posla: neke počupala, nešto presadila, nešto stavila na pelcanje... Sutra slijedi presađivanje starinskih pelargonija iz vrta u tegle, kao i djetelina jer su mi prazni prozori, pa da nešto ipak bude. Majčinu dušicu isto selim u teglu jer je želim sačuvati, a na mjestu gdje sada raste, baš joj i nije dobro - noćne frajle su je okupirale. 

Slikice slijede...Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2014 u 15:34
Pobrani su grah, mahune, kukuruz, cikla i urod je bio dobar.

Sad je voće na redu, polako dozrijeva, uz puno kiše i malo sunca, pa cijeli proces ide usporeno. Dobro je to što voće uopće nije bolesno, začudo - uz takve vremenske uvjete. Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2014 u 15:35
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2014 u 15:36
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2014 u 15:36
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2014 u 21:40
grožđe ti je super zdravo,za razliku od mojeg,a jabuke izgledaju baš primamljivo
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2014 u 13:02
Je, i to bez ikakve kemije i prskanja. Ne kužim kako je ostalo zdravo unatoč lošem vremenu. Thumbs Up
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2014 u 16:16
Evo, nakon podužeg vremena, danas me izazvalo sunce i skupila sam dovoljno volje za zasukati rukave i prionuti na posao po cvjetnjacima, koji su trenutno posve bezlični od nevremena, korova, neke biljke su podivljale i jako se raširile... 

Tako da sam počupala ponešto jednogodišnje što je ocvalo, pobrala sjeme vrtnog ljubičastog hibiskusa i bijelih noćnih frajli, majčinu dušicu presadila iz vrta u teglu, razbahaćene ružmarine sam probala ukrotiti, dio sa šišanjem, a dio vezanjem.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2014 u 16:26
Bila si vrijedna..... Thumbs Up
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2014 u 17:00
Hvala, milice, morala sam se konačno pokrenuti. Smile Prošlih dana sam bila previše utučena i pod dojmom stalnih kiša, totalno bez volje. Imam još puno posla prije nego zavlada zima. Uglavnom je na redu presađivanje i uređenje cvjetnjaka s ciljem da se riješim korova koji nemilice raste.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 07:09
Samo naprijed Bugice, pokaži korovu tko je gazda u vrtu. Ja sam neki dan probala čupati al se za jednom travčicom povuče 5 kg zemlje i odustala sam ! Thumbs Up
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 11:38
Pa, sad kad sam malo bolje promotrila situaciju u cvjetnjacima, mislim da ću imati samo problema sa slakom, na sjevernoj strani ga ima kao u priči. smile48 Ostalo će još nekako ići. 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 19:07
Danas sam nabavila pijesak koji ću miješati sa zemljom pri presađivanju sukulenata, jer je za takvu akciju krajnje vrijeme. Kišilo je popodne, pa su aktivosti u vrtu zaustavljene.

Sutra je u planu veliko presađivanje gore spomenutog i sadnja malih, danas kupljenih, krizantema na groblje. Smile 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 19:32
I stavila sam na zakorjenjivanje tri listića afričkih ljubičica. Embarrassed 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2014 u 20:58
E moja Bugi, ja u 6 godina sam imala samo jednu jabuku.A imam preko 20 voćki.
Dunje su najdulje dogurale, ali sve otpadne.
Inače nitko nema voćaka u mom malom planinskom mjestu. Vjetar sve uništi.

Voće ti je superThumbs Up
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 08:12
Hvala, smrcko... a što ćeš, takva klima u tvom kraju... teško za nekoga tko se voli baviti povrćem i cvijećem, ali opet mislim da se da pogoditi i prilagoditi s biljkama koje podnašaju takvo podneblje.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 10:22
Evo kako izgleda kad asparagus "preraste" teglicu... i presađivanje...

A ovako izgledaju njegovi gomoljčići, koji vole biti zbijeni i zbog toga se nikada ne sadi u jako veliku teglu...gomoljčiće ako odvojimo s dijelom korijena - vrlo brzo nikne nova biljka.

I evo ga - presađen u broj veću teglicu
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 11:19
Odlicno obavljen posao i mnogo lijepa biljka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 21:00
Hvala! Hug Jako volim asparaguse, a ovog sam proljetos posijala. Nije narastao veliki, ali bude... smile127
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2015 u 19:36
Kod mene su danas počele pripreme za sijanje rajčica... Zemlja kupljena... i posudice pripremljene. Big smile Rano, znam - ali to sam ja, nestrpljiva pripremam polako teren. LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.