Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljetni čempres lat. Kochia scoparia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljetni čempres lat. Kochia scoparia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 23:46
ja sam ga posijala pred dva dana, i po preporuci Korijenka stavila van da klije........

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 00:10
smile143Pozdrav. Može li mi netko poslati malo sjemena ? Ljetni čempres - kako bude preko zime, da li ostaje vani ili se treba unijeti?
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 00:11
ljenji čempres se u jesen odreže i kao što si rekla okrene naopako nije ga potrebno dijeliti jedan čempres bude jedna metla...tako da na proljeće dobiješ metlu, jako brzo se "istroši"....no jako je praktično...
LILIE ljetni čempres se jako jednostavo razmnožava...dovoljno je tek da baciš sjeme na mjesto gdje želiš čempres...a u jesen ga režeš i na proljeće imaš novu metlu..ako te zanima sjeme pošalji adresu na pp nakupit ćemo za tebe...
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 00:46
 Hvala nichll =). sada kad si mi objasnila o čemu se radi mislim da sam vidjela kod susjede taj ljetni čempres samo što ga mi drugačije zovemo.
Još jednom hvala ti na ponudi.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 08:02
Stvarno ovdje čovjek uči dnevno!
Cimi hvala za savjet o metli!Big%20smile
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 11:51
Ovu sam biljku sijala 2 godine i na kraju odustala, jer nikad nije narasla više od 30cm i nije bila ni slična onim raskošnim žbunastim biljkama koje sam ja viđala u tuđim baštama. Sad znam i zašto, hvala.


     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 19:09
LILIE ma nema problema...ako budeš trebala samo se javi....
MAKK ne znam u čemu bi bio problem...možda je bio u hladu...ili mu je nedostajalo vode...ne znam što bi moglo biti...jer sam vidjela na foruma da kod mnogih raste iz pukotinu u betonu....što bi značilo da nije zahtjevan....
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 20:36
Originalno poslano od člana nichll =) nichll =) napisao:

LILIE ma nema problema...ako budeš trebala samo se javi....
MAKK ne znam u čemu bi bio problem...možda je bio u hladu...ili mu je nedostajalo vode...ne znam što bi moglo biti...jer sam vidjela na foruma da kod mnogih raste iz pukotinu u betonu....što bi značilo da nije zahtjevan....

I ja sam vidjela (u Bosni) da raste bez neke posebne njege i u svakoj bašti. Ja imam problem da imam samo onu zemlju koju kupujem za cvijeće, a to ne odgovara svakoj biljci. Mislim da sam trebala dodati pjeska i poboljšati propusnost zemljišta (drenažu). Istu grešku sam napravila sa irisima i to moram popraviti.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 22:00
moguće da je problem u zemlji....
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 20:36
Meni se ne događa još ništa, a sjeme je preko tjedan dana u zemlji...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 00:59
Čitala sam da ljetnji čempres zahtjeva velike količine dušika .

Moj čempres je bio pravi maneken zgodan i lijep, uzdahnula bi uvjek kad bi ga pogledalaWink. Ali sam slučajno poznata kao ljubitelj ureje 7 ili ti florina 7, dodam ga malo da ne zafali cvjećkama. A tek koliki mi je bo ostić od ureje kao stablo
Tlo bi najbolje bilo tretirati dušičnim gnoivom prije sadnje čempresa.



Ljetni čempres će uspjevati i u najgorim tlima, alkalnim, pjeskovitim i siromašnim tlima. Rast će i gdje druge kulture neće. Ipak primjećeno je da se slabije širi u kiselom tlu.
Toliko je korisna za mnoge stvari, npr. brzo rješavanje erozije tla. U zapaljnim područjima se baca avionima , zbog brzog rasta i širenja dok ne naraste nova trava da bude zamjena životinjama za hranu.

Može se sijati i kad je zemlja temperature 10 stepeni. Znači krajem travnja ili početkom svibnja, ovisi od podneblja, ili i poslije ako se želi.
Saditi što pliće ( oko 3milimetra dubine, jer dublje od 2 cm može nastati problematično za sjeme.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 07:55
Niknulo mi je dosta biljčica. Ali se nisu maknule dalje od visine 1 cm otprilike.ConfusedA ja strpljivo čekam!Big%20smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 15:25
Moji, dakle Smckini su oko desetak cm, samo ne zan dali da sadim svakog posebno, ili nekoliko u skupini (sada sam presadila po 3 kom) i dali može biti u posudi, ako da kolika bi trebala biti da izraste lijepi grmić.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 16:16
Bako, kad niknu na gusto jako sporo rastu. Ako znaš gdje ih želiš poredati dobro namoči zemlju i zajedno s blatom ih položi u spremnu rupu (bolje rečeno udubinu). Ja uglavnom stavljam 2, najviše tri zajedno, ali udaljene bar 10-tak cm.
 
Triša, ja sam ih uvijek imala i u posudama, ali tamo neki uspjevaju super, neki zaostanu. Zašto, ne znam.
Jedno mi je jasno, a to je da su im moje posude ipak bile malo pretjesne.
 
U zemlji su ipak najljepši.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 17:10
Triša, 10 cm!!!
Hoya, nema mi druge nego tvoj savjet. Izvaditi zemlju sa zidarskom žlicom i položiti na mjesto!Big%20smile  
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 17:22
Ne znam bako koliko su ti gusto niknuli. Moji su jako, jako nabijeni. Ja to radim sa starom jušnom žlicom - pa polako, dio po dio!
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 07:00
Da su kosa na glavi, rekli bi da je osoba proćelava....LOL
Ali nije bitno, bitno je da znam sistem i da ne čekam više s presađivanjem!Big%20smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 10:37

Hvala Hoya, voljela bih da su u posudi i stavit ću neke, ali sam posadila i direktno  vrt, pa da vidimo koje će bolje napredovati.

Baka, rasadi i narasti će, barem tako su moji.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 13:28
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Čitala sam da ljetnji čempres zahtjeva velike količine dušika .Moj čempres je bio pravi maneken zgodan i lijep, uzdahnula bi uvjek kad bi ga pogledala[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />. Ali sam slučajno poznata kao ljubitelj ureje 7 ili ti florina 7, dodam ga malo da ne zafali cvjećkama. A tek koliki mi je bo ostić od ureje kao stablo[IMG]http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/g055.gif" style="cursor:%20pointer;" />Tlo bi najbolje bilo tretirati dušičnim gnoivom prije sadnje čempresa.Ljetni čempres će uspjevati i u najgorim tlima, alkalnim, pjeskovitim i siromašnim tlima. Rast će i gdje druge kulture neće. Ipak primjećeno je da se slabije širi u kiselom tlu.Toliko je korisna za mnoge stvari, npr. brzo rješavanje erozije tla. U zapaljnim područjima se baca avionima , zbog brzog rasta i širenja dok ne naraste nova trava da bude zamjena životinjama za hranu.Može se sijati i kad je zemlja temperature 10 stepeni. Znači krajem travnja ili početkom svibnja, ovisi od podneblja, ili i poslije ako se želi.Saditi što pliće ( oko 3milimetra dubine, jer dublje od 2 cm može nastati problematično za sjeme.


Hvala smrcko na detaljnom objašnjenju. Mislim da mi je sad kasno, ali ću sljedeće godine pokušati ponovo sa sjetvom i naravno, pridržavat ću se tvojih uputstava.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 14:16
Evo i mojih uz rododendron, prekrasni su (Smrčko poslala sjeme)
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.