Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljetni čempres lat. Kochia scoparia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljetni čempres lat. Kochia scoparia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 16:05
Baš su ti lijepiClap. Moji su još malecki, a svo bilje mi je minijaturnosmiley4392.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 19:04
Smrcko, tvoji su kod mene prekrasni, baš sam zadovoljna i  u Rijeci i u Skradniku su divni. Mislim da je to jedna od rijetkih ljetnica, koje će i ubuduće krasiti moje dvorište.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2011 u 21:25
Ba š sam danas bacila oko u jedno dvorište, uz ogradu, ograda od ljetnih čempresa....hmmmm....ima i sjeme...mislim da joj nije zrelo..Wink.mekano i žutozeleno, kaj vi velite, kak izgleda sjemWinke, ja bi  kad bi si ga htjela malko posudit????
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2011 u 23:02
Lovrek,ja sam nekad imala ljetne čemprese,valjda mislimo na isto.Njih su ti kod nas nekad ,a i danas rijetko ,tu i tamo netko posije za metle.On ti se mora isčupati i sušiti,tako mu i sjeme zreli,inače ništa.Tek kad stabljika posmeđi i osuši se,onda se dobro otrese ili čak izlupa da sve sjeme poispada.Sjeme je dosta sitno i žuto smeđe boje.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 08:05
Lovro, imam ja ljetne čemprese (ima i Free jer sam joj dala lani sjeme - pa sad koja te od nas prije vidi ta ti može donijeti sjeme Smile ). Uglavnom, meni se sam rasije bez ikakve frke, a ti samo posudi malo sjemena za tjedan,dva i iz tog dvorišta di si vidjela, prima se bez puno frke i to u puuuuno primjeraka ( u proljeće samo bacakni sjeme di hoćeš da ti niknu)! Sjeme je zrelo kad biljka pocrveni/posmeđi.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 08:34
drage,
,
sada tek vidim ljetni čempres,a toliko mi se sviđa,nisam ništa znala o njemu,
 
Smrcko,voljela bi i ja biti vlasnik istih,ako je moguće?
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 12:09
Hvala na informaciji.. i dobroj volji....Wink
Al već za taj "slučaj" imam dobru dušicu!!! smile222
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 23:09
jeli rano krajem veljace posijat sjeme od ljetnog cempresa...tj posijat cu ako nocne tem budu u plusu 
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 23:24
Koliko znam, nije rano, naravno ako nam zima mahne za pozdrav do sljedeće godine.
Sutra je novi dan.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 23:38
Dobro je obogatiti zemlju gdje ćete saditi čemprese sa dušikom ( ureom), prije sadnje na par tjedana.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Vijavica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vijavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 17:31
Moje iskustvo - možda nekome bude korisno
Čempresi u teglama
Krajem veljače sam posijala sjeme u tegle i poklopila staklom. Dugo im je trebalo da niknu, a kad su konačno niknuli, jako su sporo rasli. Tek su krajem 4. krenuli (što znači da ih se baš i ne treba požurivati, nego da ih se treba sijati kad je za to i predviđeno vrijeme :)
 
Presađivanje im nije smetalo (uzimala sam biljčice zajedno sa više zemlje). E sad, u teglama su daleko manji nego u prirodi. Kada dosegnu određenu visinu (cca 15-ak cm) nije loše otkinuti vrh jer onda šibnu sastrane i postanu ko male kuglice. Oni kojima nisam otkidala vrh su se izdužile i bile bezvezne (sadila sam po 3 komada u žardinjere da me kao štite od pogleda), nit su bile bujne, niti impresivne.
 
One koje sam posadila u glinasto tlo (zagreb) su se kilavile i nisu bile nimalo nalik onim krasnim primjercima kakvi su izrasli u siromašnoj crvenici (krk).
 
Ove godine ću probati u ilovaču dodati malo pijeska i sijati sjeme direktno u zemlju, te po potrebi prorijediti.
 
Meni su dobro rasle uz: ruže i karanfile (fantastično i izgledaju zajedno)
Kilavile se uz: lovor višnje
Crkle uz - hortenziju (kiselo tlo)
 
 
Preko trnja do zvijezda...
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 19:21
ja sa danas posijala direkt u vrt..kod mene je prilično toplo  i nadam se da je zima svoje odradila za ovu god..isto tako ih planiram uz ruže jer mi je to predivna kombivacija..moram pokusat na par zakidat vrh da vidim 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 23:42
kamenjar, nemaš potrebe zakidati vrhove jer se on sam lijepo oblikuje Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Vijavica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vijavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 08:01
Da, ovo sa zakidanjem vrhova vrijedi samo za lošu zemlju i sadnju u teglama. Nema stvarno nikakve potrebe da ih capneš. Meni su na moru krasni, zagrebačka zemlja, ili samo moja mu baš nije nešto, pa se moram domišljati ;)
Preko trnja do zvijezda...
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 23:26
ja sam proslo ljeto jedan  mali donijela sebi u vrt,dala mi jedna zena...nije mi uopce easto i kako je jesen dosla propo je ,nadam se ovaj put da cu imat uspjeha uzgojit ga ..jako mi je dekorativan za vrt,posebno uz ruze ...kad ga je najbolje rasađivat ,pretpostavljam da ce mi gusto niknut pa ću ga rasadit i višak podijelit..cure hvala vam na savjetima
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Vijavica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vijavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 09:15
Mislim da ćeš to najbolje vidjeti i sama. Koliko se sjećam, ja sam ga presađivala u svibnju, kad su bila oformljena 4 listića. To je možda pogrešno, ali kod mene je postotak presađivanja bio 90%. Jako sam pazila da mladice uzmem sa zemljom (vlažna i rahla). Na mjestima gdje su bili jako gusto nikli, poneki izdanak je stradao.
Ah da, koristila sam dio pribora za manikuru (ona kao lopatica za pogurivanje kožice, veća + V za rezanje kožice...) LOL Iznimno korisno za tako mlade biljčice, treba se snaći Embarrassed
Preko trnja do zvijezda...
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 22:39
mislim da ni moj nece biti spreman za presađivanje prije svibnja,gledam posijala sam ga prije nesto manje od mejsec dana,niko je lijepo ,naravno gusto...al sad raste puzevim korakom..vjerujem da mu treba bar jos mjesec dana dok bude spreman za prenosit 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 18:37
danas stigle sjemenke zelenog i crvenog ljetnog cempresa, dio cu staviti u tegle a dio na otvoreno. zanima me, kad dodje jesen i odrezem ih, hocu li morati nagodinu ponovno sijati ili sjemenke prije toga padnu na zemlju pa se samo namnozi? znam da malo brzam, jos ih nisam ni posijala ;)
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 12:22
imam ga prvu godinu....favorit je za dogodine....toliko je nezahtjevan i lipi da ću ga razmnožit okolo cilog vrta...triba ga saditi po 2-3 komada na jedno misto jer je onda lipši i bujniji....moja ocjena i preporuka je čista desetka

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 12:23
evo slike od prije više od misec dana


što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.