Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujeva škrinjica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujeva škrinjica

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 16:01
smile177smile141
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 16:32







Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 16:46
Haljina za moju prijateljicu

Ovo je model kojeg smo, uz neke izmjene, kopirale:











Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 16:56
Sve bih ja sada mogla pohvaliti, jer nema toga čega se ti dotakneš a da nije puno ljepote i ljubavi...
Ali, ovaj je pogled i izraz lica sve to puuuuno bolje od bilo kojih riječi rekao -
 
 
A ja ću samo dodati - "Nije nebo visoko, nisu zvijezde daleko, samo spusti glavu i pogledaj dječje oko."
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 21:12
ajme ženo.ti si višestruko kreativna.sad sam tek otkrila temu.bravo vrednice.neznam šta je bolje-haljine ručni radovi,aranžmani,cvijeće..uh..teško je i nabrojiti
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2014 u 20:37
   Jučer je u Vinkovcima održana manifestacija Dan nacionalnih manjina naše županije.
Na toj manifestaciji sam na jednom mjestu okupila sve tri moje teme.
U vrtu sam ubrala cvijeće za izradu aranžmana i ukrasila štand gdje su bila izložena rusinska nacionalna jela,
obukla sam nošnju koju sam sašila i nastupila u pjevačkom zboru KD Rusina i Ukrajinaca.
























Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2014 u 21:10
Prekrasni aranžmani!smile84
Svaki od njih priča svoju priču, o vrtu, o ljubavi prema tradiciji, o trudu tebi svojstvenom, da ono što radiš dovedeš do savršenstva.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2014 u 21:18
Savršeno!
Škrinjica je prepuna divnih uspomena
i baš je dobro da nam daš da malo zavirimo
Ja se ne razumijem u nošnje i ručne radove ali cijenim takav trud
iako mi nije jasno koliko vrimena triba da bi se nešto takvo napravilo,
npr haljina koju sašiješ za jedan sat,ja to ne bih ni za godinuURL=http://smayliki.ru/smilie-28138503.html][/URL]
Aranžmani su predivni!
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2014 u 23:26

jako zgodna puca.iako nisi rusinka -kao da jesi.stopila si se s njima

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2014 u 10:36
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:








zlatnih ruku nemogu vjerovati...ave ljepse od ljepsega...svaka cast na strpljenju i ukusu...smile55
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2014 u 10:39
a sta  je ovo majko mia...kakve predivne kosare....ma gdje to stoji po noci....hahha...prrreeeeddddiiiivvvno....smile69
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2014 u 11:12
Draga SlavujVk, mada se nisam imala namjeru "ulogirati",  morala sam  i ostaviti ti ovu poruku. Prvi put sam zavirila u tvoju škrinjicu i osjećaj oduševljenja i miline  koji me prošao dok sam ju  pregledavala govori sve. Ti si izniman, izniman talent, kreativna duša i drago mi je da si pronašla načina da to iskažeš. Sve je izvrsno ali posebno su me se dojmili "upotrebni predmeti" izrađeni od starih šlinganih ponjava. I ja ih imam nekoliko u ormaru, ne upotrebljavam ih, samo jednom godišnje operem i vratim nazad. Raduje me da se od njih mogu načiniti "moderni" odjevni predmeti kojima ne bi odolila nijedna žena. Čestitam ti na radovima i želim ti da i dalje njeguješ taj talent kojim nas neizmjerno obogaćuješ.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2014 u 22:51
Drage moje, hvala vam!Heart
Dugo nisam otvarala svoju škrinjicu, a sada bi se opet moglo pronači nešto zanimljivo.
Opet će biti malo rusinsko, malo šokačko a možda i nešto cvjetno.

Rusinska suknja i kecelja su stare preko 100 godina.
Šivane su za baku moje prijateljice.










Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2014 u 23:05

EJ, ŠIROKI SLAVONSKI SOKAČE!“

 Ta rečenica, poklik izravnoga obraćanja slavonskome sokaku – ovogodišnja je tema priredbe Svečanog otvorenja 46. Vinkovačkih jeseni.

U svojem predavanju na temu „Selo u hrvatskoj književnosti“ održanom 1914. godine u Rijeci, Joza Ivakić se obratio nazočnima sljedećim rečenicama:

- Al' hajdemo, gospodo, u slavonsko selo! Evo, mi se primičemo…Raširio se prostrani sokak, po sredini krcat prašinom, a sa strana obrastao zelenom travom i okićen čitavim nizom golemih dudova – raširio se, kao da hoće pokazati, da svakoga dobroćudno prima u okrilje svoje…Ej, široki slavonski sokače!

Kad bi mali sokaci pričali,velike bi tajne otkrivali.









Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2015 u 10:18
...prošetah ponovno širokim slavonskim šokakom pa me gazdarica pozvala da otvorimo škrinjicu i obnovimo sjećanja...danas me najviše interesiralo izrada različitih oblika od grana falopije...kada je objavljeno samo sam pogledala, podivila se i nakon kratkog vremena smetnula s uma,  a sada sam počela razmišljati o činjenici koliko je ta grana zapravo čvrsta, a savitljiva da se može oblikovati u bilo što, a što mašta naše umjetnice može zamisliti...draga Slavujka, u kreativnosti ti zaista nema premca, toliko talenata je u tebi, zaista si svestrana osoba i sve tvoje teme zaista obogaćuju ovaj forum i daju mu dodatnu važnost i prezentnost...sretni smo mi s tobomSmile...

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2015 u 13:37
Hvala ti draga moja Sara na ovako lijepo napisanoj poruci.
Drago mi je da si prošetala širokim slavonskim sokakom i da si zavirila u moju škrinjicu!Heart

Ovih dana su poklade, a ti dani su nekada davno bili jako veseli i zanimljivi u slavonskim selima. Mnogi običaji se ponovo vračaju, kao npr. pokladno jahanje, i hvala svima koji svojim trudom i radom nedaju da se zaborave.
Ni ja nisam odolila izazovu da jednom momku sašijem opravu za maskenbal. Odlučio je biti Sulejman!








Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2015 u 13:57
još da ga slikaš kad ju obučeClapThumbs Up
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2015 u 18:08
...odlično si obavila ovaj posao Slavice, posebno mi je zanimljiv turban...slažem se u potpunosti s Mari, voljela bih vidjeti momka u ovom kostimuClap
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2015 u 20:03
Bome pravi izazov!
Svaka čast majstorice!Sultan će biti originalan
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2015 u 20:42
Hvala vam drage moje!
Bilo bi zanimljivije da sam uslikala izraz lica i osmjeh kada je "suljo" vidio turban.
Ima jedan problem, ovaj momak na svakoj slici žmiri jer ne može zadržati otvorene oči kada blic opaliLOL




Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.