Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujeva škrinjica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujeva škrinjica

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Slavujeva škrinjica
    Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 08:25
                 Jedina važna stvar, kada budemo odlazili,
                 bit će tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom.
                                                                 Albert Schweitzer


U škrinjicu sam skupila sve što sam u životu voljela raditi.
Veliki dio proteklih godina sam provela za šivačom mašinom i u vrtu.
Te dvije ljubavi, kroz koje sam izražavala i ljubav prema povijesti, kraju u kojem sam se rodila, starim običajima i nošnjama, hranile su mi duh, razvijale kreativnost a u život mi dovele zanimljive, sposobne i vrijedne ljude.
Mnogima će, u današnje brzo i moderno doba, ovo izgledati dosadno i uludo potrošeno vrijeme, ali ljubav za starine, ručne radove i biljke se kod mene svakim danom ponovo rađa.
O ljubavi prema prirodi i biljkama sam već sve rekla.
Sretna sam kada mogu sušenjem nekoj biljci zaustaviti život i takvim aranžmanima još više istaknuti lje ljepotu starih ručnih radova.











Kada bi birala sliku koja mi je simbol za riječ povijest, svakako bi to bila slika iz Budimpešte,
slika male kraljevne koja se iskrala iz palače i sjela na ogradu uz Dunav, uz stazu kojom ljudi svakodnevno žure na posao.
Tu je postavljena da ljudi zastanu, pogledaju je i na tren zaborave svakodnevne probleme.

kići kiralj


Rijetko berem cvijeće u vrtu, ali ponekad napravim i neki aranžman.



Čuvarkuća me oduvijek oduševljavala i svojim izgledom i osobinom vječno živuče.
Zbog svoje prilagodbe i izdržljivosti, volim od njih praviti razne aranžmane i saditi ih u ukrasne posude.


A kada dođe vrijeme da izađem iz konaca i zemlje, da se lijepo obučem i neki događaj učinim svečanim, onda nastaju ovakve kreacije



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 08:47
Ovih dana sam šivala šokačku nošnju za djevojčicu










Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 08:53
Tema,koju sam čekala i dočekala,sve pohvale,bravoClap
Sada mi je samo jedna želja zaviriti u tu tvoju škrinjicu.

smile79
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 10:37
A ja potpisujem Belinu i kažem Bravo curo!

Drago mi je da si otvorila ovu temu, da si odlučila podijeliti s nama sve ljepote koje stvaraš.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 12:46

Jos jedna divna tema na koju cu rado dolaziti!


Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 13:12


Znatiželjno sam zavirila u tvoju škrinjicu i pregledala sve što si nam pokazala. Gajim veliku ljubav za starine i cijenim one koji nedaju da padne u zaborav naša baština.
Zanima me što ćeš nam još pokazati iz svoje šrinjice!
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 18:32
Škrinjica ti je odlična, puna raznolikih stvari. Ručni radovi, cvijeće, jednostavno fantastično. Imaš zlatne ruke.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 20:37
Hvala vam što ste me posjetile i poželjele dobrodošlicu.smile84
neke od vas znaju čime se sve bavim, neke imaju  nešto iz moje škrinjice,
a svakoj od vas šaljem puno pusa!

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 20:44
Evo moja mala šokica Danijela.
Na brzinu smo je obukle jer je po nošnju došla cijela obitelj, pa se napravila gužva.
A koliko je Danijela bila sretna i oduševljena, vidi se po njezinim okicama.


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 07:46
Cvjetne košare








Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 08:00
Puno haljina i kompleta sam napravila od starih šokačkih skuta i ponjava.
Kada krojim takve vezove, uvijek se trudim da što manje režem šlingu, da bi se mogla opet prekrojiti i za nešto drugo upotrijebiti,
i uvijek sa velikim oprezom režem, jer je za mene, taj vez koji je star i do 100 godina neprocjenjivo vrijedan.








Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 13:29
Cestitke, haljina je stvarno posebna
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 13:40
Ovaj šlingeraj (rišelje) od svih ručnih radova najviše volim jer me podsjeća na djetinjstvo kada smo krevete prekrivali bijelim vezenim kopertama na kojima je bio široki šlingeraj (kao ovaj na suknji), a preko koperti na svaki krevet su se stavljala tri jastuka isto sa šlingerajom ispod koga je bila roza podloga pa se je šlingeraj lijepo isticao.
I sama imam dosta ručnih radova koje čuvam kao spomen na neka prošla vremena, samo oni iz roditeljske kuće su nažalost u ratu izgorjeli skupa sa kućom. 
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 07:56
Originalno poslano od člana mikica.dm mikica.dm napisao:

Cestitke, haljina je stvarno posebna
hvala ti mikica, i dobro mi došla!smile78
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 08:24
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Ovaj šlingeraj (rišelje) od svih ručnih radova najviše volim jer me podsjeća na djetinjstvo kada smo krevete prekrivali bijelim vezenim kopertama na kojima je bio široki šlingeraj (kao ovaj na suknji), a preko koperti na svaki krevet su se stavljala tri jastuka isto sa šlingerajom ispod koga je bila roza podloga pa se je šlingeraj lijepo isticao.
I sama imam dosta ručnih radova koje čuvam kao spomen na neka prošla vremena, samo oni iz roditeljske kuće su nažalost u ratu izgorjeli skupa sa kućom. 
I meni je šlingeraj najljepši od svih ručnih radova.
Šteta što je puno ručnih radova uništeno u ratu.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 08:26











Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 08:33
Haljina napravljena od zavjese.
Četiri metra markizeta se složi da se dobije 6 slojeva, jedan se rub zaobli, na gornjim krajevima se napravi rupica i dugme kao za duplo kopčanje i traka koja ide oko vrata.
Pojasom se sveže u struku a od jednog izvučenog dijela se napravi cvijet.
....i za sat vremena gotova haljina.


Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2014 u 15:55
Svaka čast na ovoj temi, predobra je, ova haljina je zakon
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 09:10
Hvala ti @kaktus.
djevojka kojoj sam napravila haljinu za proslavu rođendana je bila toliko oduševljena da mi je poklonila sliku.

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 09:13
moj način izrade aranžmana








Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.