Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideje: presađivanje i nabava supstrata?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orhideje: presađivanje i nabava supstrata?

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Orhideje: presađivanje i nabava supstrata?
    Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 10:50
Dobio sam  mail od nove članice Branke koju zanima:
 
imam dvije orhideje,zutu i ljubičastu, vrsta -phalaenopsis vrlo su mi lijepe  i zeljela bi ih presaditi jer su mi već dvije godine u istoj mješavini zemlje u kojoj su i kupljene i zanima me gdje se moze nabaviti supstrat   za orhideje , jer kod mene u sisku nema nigdje , a u zgb , neznam gdje se moze naći?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 11:01
supstrat za orhideje i tekuće gnojivo imaš u Baumaxu
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 11:06
Da,baumax,pevec,kod nas ih ima i u nekim cvjećarnama(to su večinom cvjećarne od gradske vrtlarije pa valjda zato i imaju).Ako traži u Zg nek ode u bauhaus,tamo definitivno sve ima,naravno i zrinjevac. To si jučer trebao staviti dok je TeaK bila tu da ženi veli ako ima išta u okolici,ipak joj je ona susjedaWink
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 21:06
hvala na savjetima u vezi mog pitanja ,već duže vrijeme pokušavam odgovoriti ali tek sad sam uspjeladoć na vezu, pratim teme o kojima  pišete ,i želim vam dati savjet  za koji ja znam jer je provjeren . obavezno jednom tjedno orhideje se moraju zaliti sa čašom mlijeka, jer je poznato da je orhideja biljka   koja voli kiselkastu podlogu  , a s  obzirom da raste na drvetu  voli i dosta vlažnosti .idealno mjesto je prozor  sa malo sunca trebalo  bi je zalijevati  dobro-  ali samo ujutro , i sačekati da se supstrat  dobro osuši. prihraniti je treba dva puta  mjesečno   tekućim gnojivom za orhideje . eto ja toliko znam o toj biljci 
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 21:53
Hej pozdrav Sisčanki od mene jedne male Petrinjke.

Na žalost teško da ćeš u Sisku naći, možda uskoro kad se otvori OBI.
Ali možemo se dogovoriti i mogu ti ja donesti iz Zagreba, tamo sam svaki četvrti dan, a u Sisku isto tako.
Na vrh
arbor View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arbor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 15:32
može li mi neko reći ime supstata za orhideje, ja sam bio u baumaxu i nisam našao.....treba mi za ovaj tjedan.....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 15:42
Orhideje i mlijeko, veliš Branka da je provjereno. Zalijevaš li ih s mlijekom i kad ocvatu ? U podložak ili odozgora?
 
Obećala si me nazvati, a ne javljaš se!smile60
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 15:48
Sara dobro da si iskopala ovaj podatak,voljela bi i ja da se netko javi da li ima s ovim iskustva smile157 (mislim na zalijevanje mlijekom,naravno Wink)
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 16:16
Dali može netko reći kakav supstrat koristi za presađivanje cimbydium-a??
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 17:26
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

Sara dobro da si iskopala ovaj podatak,voljela bi i ja da se netko javi da li ima s ovim iskustva smile157 (mislim na zalijevanje mlijekom,naravno Wink)
 
 
 
Nisam ja, nego Branka, draga moja Ivna.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 20:00
Ma mislila sam na post SaricaLOL,skužila sam da je Branka dala ovu informaciju.A gdje nam je ona da nam ju potvrdi ili netko drugi Confused?
Na vrh
arbor View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arbor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 20:36
pustite vi zaljevanje mljekom( u koje čisto sumnjam), već mi bolje pomozite u vezi supstrata(jako bih bio zahvalan za ime već gotovog supstrata)......imam 5 Phalenopsisa za presađivati i to pod hitno......kupovao sam prije supstrat, ali ga u ovo vrijeme nema nešto.....(u baumaxu)......unaprijed hvala
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 21:34
a jesi gledao u bauhausu, mislim da su ga imali u subotu
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 07:49
arbor neznam odakle se javljaš, u Osk sam ga uvijek kupovala u baumaxu (uglavnom COMPO i supstrat i gnojivo za orhideje, ali imaš i od drugih proizvođača). Znalo se dogoditi da ga par dana nema, ali nakon toga bi ga opet bilo u prodaji.
Što se tiče zalijevanja mlijekom, osobno radije ne bih s time eksperimentirala,  moje orhideje i bez toga jako lijepo napreduju i cvjetaju.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 12:11
ja isto koristim compo sve

edit zaboravila napisat kupim u baumaxu ili u bauhausu... u bamumaxu mi niej bilo gnojiva kad sam bila neki dan tj bilo je od nekog drugog ne od compa ma nisam ni kupila imam jos malo...
Per aspera ad astra.



Na vrh
arbor View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arbor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 15:09
ja sam iz Osijeka....tražio u baumaxu i nije bilo.....sada ću u subotu otići i nadam se da će biti......lana2 hvala
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 12:23
Imam jedan prijedlog sljedeći put kad će netko od vas iskusnih uzgajivača presađivati svoje Orhidejice a još bolje Phalaenopsise da fotka sve faze pa da se i to vidi.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 12:32
Tija šteta što se nisi ranije sjetila. Nedavno sam imala "operaciju" presađivanja, ali mi to nije posebno komplicirano pa se nisam sjetila slikati.  Bit će prilike. Wink
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 12:40
Znam ja da tebi nije kompliciranoWink, ali meni je, tj. ne toliko komplicirano nego se bojim da nešto ne zeznem pa ih upropastim. Konkretno; dok ih izvadim iz tegle onda treba korijenje osloboditi od supstrata pa ga istuširati da ne prenesem kakve "buba-švabe" e i tu je meni dalje enigma, da li ja trebam prikratiti  korijenje i onda ga postaviti u novi supstrat ili korijenje ne diram i da li sve zajedno mogu staviti u tu staru posudu iz koje sam je izvadila van.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 14:44
Izvadiš orhideju iz tegle, oslobodiš korijenje od starog supstrata, otuširaš kao što si rekla. Zdravo korijenje ostaviš kakvo je, a ako ima suhog ili trulog odrežeš. Staru posudu dobro opereš i osušiš da ne preneseš neke bolesti i vratiš orhideju u istu posudu, ali stavljaš novi supstrat. Ovo se odnosi na phalenopsise jer oni ne vole velike posude.

Kod drugih orhideja koje imaju bulbe kad napune posudu odvajaju se i na taj način razmnožavaju. Cimbidiumi se npr. stavljaju u veću posudu itd.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.