Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pitanja u vezi održavanja travnjaka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pitanja u vezi održavanja travnjaka

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
zvone6 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvone6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pitanja u vezi održavanja travnjaka
    Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 22:18
Lijep pozdrav, molio bih vas za pomoć jer više ne znam gdje da ju potražim.
Naime, potkraj 9.mjeseca prošle godine zasadio sam travnjak i sve je bilo super. Zadnju košnju napravio sam krajem 10. mjeseca. No, sad tu dolazimo do problema.

naime, kako je zima bila blaga na nakim dijelovima je trava do danas jako niknula cca 15cm, a na nekim dijelovima (manji dio) je trava cca cm. Sada je moje pitanje da li je ta trava koja je izrasla na visinu od 15 cm trava ili je to korov?

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2014 u 23:56
Teško je reči bez slike
Ali iako je velika razlika u travi ne mora biti da je to korov. Možda je samo razlika u terenu te je na ovom djelu pogodnije za rast trave... sunce,sjeva, vlaga i sl.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 14:36
nisi nam napisao ni koju si mjesavinu stavio.....tesko da je korov, da je u pitanju moj travnjak, ja bih ga jos jednom uvaljala i naravno pokosila, sigurno ti je tijekom zime doslo do "sjedanja" zemlje uslijed razlicitih padalina, a i mjesavina trave je vrlo bitna( ne raste svaka vrsta jednako....)
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
katakrk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katakrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2016 u 00:37
Molila bih ako mi netko moze pomoci :
prije dvije godine sam posadila travu za suncano mjestosada mi se pojavljuje problem jer je pri zemlji pocela jako zutiti i vidim na mjestima da se suse vrhovi u proljecu sam pognojila sa gnojivom u granulama sa dugotrajnim otapanjem,pa neznam gdje je problem mislim da nije zemlja u pitanju mozda netko zna gdje bi poslala zemlju na analizu.
Unapred hvala i lijep pozdrav.smile39
Na vrh
katakrk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katakrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2018 u 23:46
Dobro vece dragi moji formasi,
imam jedan problem sa travnjakom u sklopu dvorista, u proljece je bila lijepo zelena a vec umartu je poceela dosta zutiti sto sse naj vise vidi od korena i tako nestane.Vec sam dva puta grabljala tu suhu travu ali na mjestima se ne obnavlja zalijevamo redovito ali primjecujem da zemlja bas dobro ne upija vodu dosta ostane na povrsini.Gnojimo je sa gnojivom u tekucini.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2018 u 09:35
Po ovome što si napisala, potrebno je prozračivanje, možda netko u susjedstvu ima stroj za prozračivanje. Mi to obavimo krajem zime, prije nego krene vegetacija.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2018 u 21:24
Prozračivanje se može napraviti i običnim vilama koje se zabadaju što dublje u zemlju i malo se nakrenu lijevo-desno da se rupe malo prošire. Idealno bi bilo u te rupe usuti suhog pijeska i onda zaliti da se pijesak slegne. Pijesak čini tlo rahlijim i propusnijim, a rupe u zemlji prozračuju korjenov sistem što je kod tebe očito potrebno jer navodiš da ti je tlo nepropusno, vjerojatno i zbijeno, a možda je i glinovito pa sve to zajedno daje rezultat da ti trava ugiba.
Na vrh
katakrk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katakrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2019 u 19:45
Molila bih ako mi netko moze pomoci u vezi puzavog korova u travi ,mi to nazivamo misinka ,iz jednog korena nastanepuno tankih grancica sa sitnim listovima,i taj koren se u zemlji siri i ubrzo zauzme veliku povrsinu trave,isto tako puzavi kao brsljan ima srcaste smede listove.dok je zoga bilo malo ja sam vadila ali sada je preuzelo veliki dio i mladih bezrroj.zanima me jeli postoji neko srestvo za spricaanje ,a da se trava ne unisti.
HVALA
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2019 u 16:42
Pa imaju neka sredstva za određene vrste korova. To bi trebalo otići baš gdje se takva kemija prodaje i pitati.
To vam je otrovno za životinje i kjućne ljubimce, i treba paziti.

Može se i ručno čistiti.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
katakrk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katakrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2019 u 20:00
Smrcko hvala vam budem otisla pitati.
Arucno neznam kad bih ocistila jelitih mladi ima milion.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.