Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Minijaturne ruže - rosa sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Minijaturne ruže - rosa sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
Korisnik
Poruka
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 17:46
jel mi može tko reć kakve su ovo ruže kupila sam ih prije zime i cijelu zimu su cvjetale na balkonu po ovoj hladnoći
prekrasne su čak se i mom mužu sviđaju
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 17:53

Koje god da su vrste predivne su!!!!

ps. nevezano za ruze a vezano za tvoje cvijeće: PREDIVNO JE!!!!
Sada baljezgam po forumu i ne mogu se na diviti!!!
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 20:48
hvala, hvala puno
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 16:54
 ne znam ti koje su ali znam da su bas lijepe lana 1smile79
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 13:27
čitala sam malo na uputama za ružice (ima ih kupit u konzuma) kažu držati na toplom mjestu a moje jadnice bile cilu zimu na balkonu i super se drže samo ne piše koja je to vrsta ružica. ja mislila kineske a očito nisu
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 12:54
e ove moje ružice obolile...požutili listovi, dobili točkice i baš loše izgledaju, te sam ih odrezala i polila nečim šta je tata smiksa, kaže da majkine tako uvijek spasi.nadam se da će mi se opravit.teško mi ih je sada gledati ovako osakačene...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 18:54
Moja mini ruža ponovo dobila pupove, a lana 1 i ja sam ih pošpricala, jer lišće žuti, i čini mi se da će se oporaviti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 06:29
evo kako sada izgledaju




Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 06:30
hoće li se ovaj "lijek" sam dignuti s njih ili ću ga ja morati nekako ukloniti (ali kako, kad ne smim kupat listove)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 14:11
S vremenom će otići, neće trebati dugo, do prve kiše, ali do tada će već lijek učiniti svoje. Uspjeti će - vidjeti ćeš, još ćeš se ti nauživati u njima.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 14:23
ma bolje lijek nego smežurane listiće gledati :)
 
p.s. sve te listiće što su otpali i one na kojima još ima tragova bolesti pokupi i baci jer oni "čuvaju" bolest u sebi :(
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 06:18
triša kiša im baš neće pomoći jer su na balkonu di su zaklonjeni, ma bitno samo da se izlječe
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 10:06
mene zanimaju mini ruže kupila sam ih u kauflandu imaju srtašno sitno lišće budem ih slikala pa ih stavim ne znam kako njih uzgajati inače ako netko zna na dekl. piše da ih proizvodi netko u jaski
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 19:39
Šeflera i Miha žive u Jaski, pa probaj pitati da ti saznaju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 09:07
 

sutra je novi dan
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 10:29
nema ti tu nikakve velike razlike od ostalih ruža, zalijevanje, prihranjivanje redovito, nek budu na sunčanom mjestu i pazi da ih ne prskaš po listovima (to je izgleda moje dovelo do bolesti).ali moram ti priznati da su tvoje ružice dosta veće od mojih mini ruža.
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 12:27

   Zacijelo su to grmolike ružice Fairy.

One imaju sitne listove veličine šimšira i veoma su zdrave. Cvijet im je također sitan, ali se javlja tijekom cijele godine u velikim skupinama, pa grm izgleda poput ružičastog slapa - naravno, ako imaju ružičasti cvat.

Ja imam još jednu vrstu sitnog lista, također grmolike i bujne, bijele boje - također prekrasne, kao i jednu vrstu puzavice Superior Blaze s nešto, čini mi se, ipak većim listićima.
Da je procvjetala, znala bih pouzdano, no, po onome koliko se vidi, mislim da je to ipak Fairy.
Izuzetno zahvalna ružica koju se može orezivanjem držati pod kontrolom, jer naraste i do metar u širinu, a bujna je i prekrasno zdrava i kad ostale ruže podlijegaju raznim bolestima.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 20:47
Preslatke su te s mini cvjetićima. Ali da baš tak mini znaju biti!
Evo danas uslikala jednu pokrivačicu tla koju sam si nabavila ove godine!
Pa recite da nije mini. Ali mala raste ko šašava!


u usporedbi s kažiprstom


Pogledajte samo punoću tog cvijeta! Nešto prekrasno!

Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 23:43
   Ja mislim da je tvoja također Fairy ili Bonica 82.
Ali u usporedbi s prstom na fotografiji više nalikuje na prvu.
Da, to je preslatka ružica koja izraste u gust zdrav grm i privlačna je tijekom cijele sezone.
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 10:02
evo to je ta mini ruža kaj su mi je prodali izgleda divljakuša i to sve tri
 

sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,484 sekundi.