Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Minijaturne ruže - rosa sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Minijaturne ruže - rosa sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
Korisnik
Poruka
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 13:53
   Na žalost, moram ti reći da to nije Fairy.
A je li gospođica divljakuša, uistinu ne bih znala reći.
Bilo bi dobro malo proučiti literaturu.
Ima vrsta grmolikih i puzećih ružica s jednostavnim cvijetom koje kad dostignu željenu visinu i širinu bogatstvom cvatnje nadopunjuju i zamjenjuju skromnost malobrojnih latica.
Stoga, nemoj se ljutiti na "sirotice". Možda te iznenade već ove godine.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 17:57
ma ne ljutim se ja na njih nego na deklaracije na kojima tako šturo piše na tim mojima je pisalo samo mini ruža ,iako nisam stučnjak za imena pojedinih biljaka bilo bi mi draže da piše boja,sorta i sl.
sutra je novi dan
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 22:11
Mini ruže su stvarno prekrasne i dekorativne za balkon i za u stan....
nešto prekrasno...
prije neki dan sam otkrio u susjedstvu kuću koja ima tri ogromna grma fairy varijante ... barem se nadam....
ogromni grmovi i na jednoj štapki puuunnooo prekrasnih malih i punih roza cvijetića...
jednostavno ne možeš se nadiviti tom grmiću...
i jednostavno morao sam se vratiti drugom prilikom sa škarama i uzeti si pelcić...
ehh samo je problem da eto sa ružama nemam ni blage šta, kako, kamo i kudaUnhappy
no odrezao sam onako cirka 10 cm grančicu i doma skinuo cvijetiće, skinuo zadnja 2-3 listića i onda taj pelzerić zasadio u vlažnu zemlju...
vazicu stavio na terasi u sijeni sa dosta vlažnom zemljom...
sada se samo nadam da se odluče uhvatiti i počet rasti... jer jednostavno su predivne...
i usput kupio sam si i jednu majenu mini ružu crvene boje u trgovini...
ehh ako ovako nastavim trebat će mi još jedan stan samo za cvijeće....Tongue
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 18:56
Eto malo se poskitao susjedstvom i našao izvor ljubomore...
ili fini grm kojeg treba očerupat za pelzeve....Embarrassed
jednostavno svaki put kad prošetam pored ne mogu se nagledat tog grma...
i naravno morao sam si uzet pokoji pelzerić jer je jednostavno pre pre ljepa ruža i praktički raste na divlje pored kuće, neodržavana i zarasla svime i svačim...
najbolje je to da sam uslikao samo jedan grmić a ima još 2 takva....
ja bi da meni izraste takav monstrum....
P.S.: slikano je mobitelom pa je onak hmmmm mutna slika...Confused
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 12:02
Imam jedno pitanjce.....
Kao što se vidi na slici gore ta mini ružica je roza....
uspio sam zakorijeniti reznice i sada su već bujne i cvijetaju....
Samo je problem... matični grm ljepo cvate u nježno roza boji a kod mene čisto bijela!?!?!?!?!?
ZAŠTO???smile43
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 16:08
mislim da nemaš razloga za brigu i (pogotovo) suze

moje čisto laičko mišljenje je da je tvoja ružica još mlada i super je da je ona već uopće cvjetala


 ja sam primjetila da kod mene ruže imaju različitu boju cvijeta u proljeće i sad krajem ljeta

u proljeće su boje dosta intezivnije, da ne kažem šarenije, a cvijet naravno veći, ljepši...

sigurna sam da će na proljeće imati roze cvjetiće
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 17:50
Ma zabrinuo sam se zato jer grmić od kojeg sam uzeo pelcere još uvijek cvijeta i ima ljepo nježnu roza boju...
a ovo šta sam zapelcao i sada raste na divlje priprema bogatu cvatnju.. već su se dva cvijetića otvorila ali su skroz skroz bijeli....
pa me čudi takva promjena...
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 10:04
Originalno poslano od člana Brbe Brbe napisao:

Imam jedno pitanjce.....
Kao što se vidi na slici gore ta mini ružica je roza....
uspio sam zakorijeniti reznice i sada su već bujne i cvijetaju....
Samo je problem... matični grm ljepo cvate u nježno roza boji a kod mene čisto bijela!?!?!?!?!?
ZAŠTO???smile43
 
Možda je do zemlje. To mi je jednom objasnio Tropi. Moje sve nekako vuku na crveno. Čak i čisto bijela nije bijela nego boje breskve. Tropi kaže da imam previše željeza u zemlji.
nema kruha bez motike
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 18:45
Sada kad si me sjetila i skrenula pažnju mislim da mojima i fali željeza....
jer kad usporedim moje sa ovima tek kupljenima iz MBM-a moje imaju po nekoliko nijansi svijetlije lišće....
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 11:39
Ja svoje gnojim sa specijalnim  gnojivom za ruže u granulama. Gnoje se 2-3 puta u sezoni. Jednostavno je nije skupo i ne razmišljam da li sam dosta stavila kojeg minerala ili sl kaj im treba za rast
nema kruha bez motike
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 11:51
Originalno poslano od člana on the cloud on the cloud napisao:

   Na žalost, moram ti reći da to nije Fairy.
A je li gospođica divljakuša, uistinu ne bih znala reći.
Bilo bi dobro malo proučiti literaturu.
Ima vrsta grmolikih i puzećih ružica s jednostavnim cvijetom koje kad dostignu željenu visinu i širinu bogatstvom cvatnje nadopunjuju i zamjenjuju skromnost malobrojnih latica.
Stoga, nemoj se ljutiti na "sirotice". Možda te iznenade već ove godine.
Na slici je prikazana ruza fairy,ja imam 2 knjige o ruzama a evo sto pise:The Fairy je jedna od prezivjelih ruza polijanti i  ima mnogo pristalica. Oni cijene obilje cvjetova koji se pojavljuju kasno ljeti,kao i privlacnost sjajnih listova koji nalikuju listovima šimšira. Cvjetovi su vrlo maleni i rozasta oblika,ali se tijekom ljeta i jeseni stvaraju u velikim skupinama. Glavni nedostatak-cvatnja ne pocinje sve do sredine ili kraja srpnja. Visina do 1m,Sirina do 1m Cvjetovi:dvostruki bez mirisa Listovi:zeleni Uvodenje 1932,Tip:Polijanta,Tip rasta:sireci,Doba cvatnje:visekratno
Na vrh
bondi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bondi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 19:37
Evo moje mini ruže:
 
 
Stoji mi u kući, ima dosta svjetla. Zanima me koliko često ju smijem zalijevati, sada preko zime?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 20:20
Super ti je ružica, moje su još vani, imam žutu i bijelu, ali neki dan sam obilazila na Viškovu oko raznobojnih, ali - možda drugi put.
Ako kod tebe u kući nije pretoplo nemoj je previše zalhjevat.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 18:20

Ovo su moje tri nove, uz žutu i bijelu, koje su u dvorištu, biti će zgodna kolekcija za proljeće.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 21:40
Jako lijepo!!! ...,s svim onim biljkama koje si kupila u zadnje vrijeme,ovog proljeca biti ce veliki uzitak Setati se po Tvom dvoristu!! Svaka cast Trisa!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 08:48
Da šetatismile96u dvorištu koje je dugačko 13, a široko 4 m, zbilja ima mjesta za šetati, a kad još dodaš sve moguće biljke u njemu, jedva moja Triša, koja je mini pas preskaće, a mi ostali samo gledamo.
Hvala ti Dzomba, mala šala.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 21:41
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Da šetati[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot15.gif" height="44" width="60" align="absmiddle" alt="smile96" />u dvorištu koje je dugačko 13, a široko 4 m, zbilja ima mjesta za šetati, a kad još dodaš sve moguće biljke u njemu, jedva moja Triša, koja je mini pas preskaće, a mi ostali samo gledamo.
Hvala ti Dzomba, mala šala.



..oh,u pravu si...a mogu li barem pomoci i ja cu ...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 21:51
Ma nema veze, biti će visećih vrtova i raznog cvijeća, a ja i moja Triša ćemosmile116ali zato šetamo vrtom i dvorištem u vikendici, gdje imamo "stadion"
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 20:51
ne znam tocno ime..al znate one male ruze sto ih ima za kupiti u loncanicama..evo moje




nekako mi je sva slabasna..lisce joj opada,neki pupoljci se suse..pocela se bijela plijesan hvatati na zemlji..hm?'
sto mislite?imam ju svega par dana..drzala sam je u sobi,sad sam ju stavila na balkon jer sam negdje procitala da moze biti vani cijele godine..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2009 u 19:58
Bijela pljesan samo na zemlji ili i po ruži?
mini ružice trebaju prezimiti vani baš kao i prave ruže... samo treba pripaziti da im se ne smrzne korijen kad su u tegli...
ružica ti je vijerojatno dobila mali šok od presađivanja i promjene temperature...treba njoj malo vremena da dođe ksebi...
a ako ti je vani njima je trenutačno još uvijek sezona mirovanja i treba ih podosta oskudno zaljevati...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.