Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Minijaturne ruže - rosa sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Minijaturne ruže - rosa sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
Korisnik
Poruka
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 13:21
Dobila sam mini ružu jučer kupljenu u Konzumu, no bila je već u dosta lošem stanju. Sad stoji na balkonu i otpada joj gotovo sve lišće i pupoljci. Mislim da ju je netko previše zalio u prodavaonici jer je tlo bilo skroz mokro, sad se već malo prosušilo. Da li mogu napraviti nešto da je spasim?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 12:03
pozdrav! Krasne su sve mini ružice. Ja imam dvije crvene i jednu rozu, ne znam još tavljati slike heheh. Ja svoje imam u vrtu i prežive zimu, iz zagorja sam, samo ih zagrnem sa zemljom i orezujem na proljeće. One se trebaju preventivno špricati protiv boleština kao i ostale, veće ruže. Lišće opada najvjerojatnije zbog vlage, ili neke bolesti kao siva plijesan, hrđa... Tongue
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 17:30
Nažalost, živim u stanu i nemam prilike zasaditi ih u vrt pa se moram zadovoljiti s teglama na balkonu. Otpalo je sve lišće i stabljika se skroz posušila, mislim da neće ništa više biti od nje
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2010 u 22:47
evo moje nove mini ruže, a ona lanjska rozasta ostala u vrtu



Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 18:45
mini ruže, sada ima veliki izbor za kupiti kao lončanice



Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 18:51
Ja osobno nemam dobrih iskustva sa tim mini ružicama,već sam ih nekoliko puta kupila,međutim primijetila sam da su jako osjetljive na bolesti ruža,puno više nego bilo koje druge ruže i odustala sam od njih.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 19:35
mali kaktus ima jedna vrsta koja se lako prima, takvu sam lani posadila u vrt  i opstala je, vjerojatno su neke od njih samo nafilane da procvatu a nemaju ni korijenja, pa tko bi znao, ovisi o sreći kak se namjeriš.. mislim da one koje cvatu s više cvjetova u bokoru, to su one starinske, te bi mogle dobro uspijevati
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 00:42
ovo je ruža koju sam presadila u vrt (tako je izgledala kad sam ju kupila) i mislim da je prezimila, moram pogledat pa ću slikti

Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 06:14
ja sam kupila u rasadniku mini ruže. no međutim nisu mi nikakve.
kaže moja baka da su to "divljaki"!
jel moguće?
kupila sam ih kao sadnice.
šta sada da radim?
ostavila sam ih u podrumu i vidim da tjeraju malde izboje.
da ih drastično orežem?
pomoć!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 13:06
krtica posadi ih kad malo otopli, a izboje možeš orezati kad posadiš
neće smetati..
divljake ne cvatu..imala sam jednu takvu među okulantima, rezala ih do zemlje, no ipak nisam uništila, sada mi je drago, to je ona prava divlja ruža koja cvate u svibnju, volim je, a kad se razraste imati ću šipka za čaj
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 13:16
ne spada u ovu temu,samo da vidiš, ovo je divlja ruža, šipak u cvatu

Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 13:53
tako moje dvije minijaturne izgledaju.
isti takav cvijet imaju. tako malo latica.
samo što je cvijet crvene boje.
probat ću ih presaditi pa podrezati.
žao mi je što imaju takav siromašan cvijet. nemaju onako bogati, kao što imaju one u trgovini.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 10:54






ovo su moje ruzice. drzim ih na prozoru i do sada se dobro drze.roza je do sad imala reko 15 cvjetova EmbarrassedEmbarrassed
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 21:11

moje minice su u dvorištu već nekoliko godina i dobro uspjevaju:










Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 21:15
Ups žuta je malo naopaka. Ova crvena je najmanja






Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 22:42
ljepe su ti ružice...ja ih jako volim jer ne zauzimaju puno prostora a budu jako ljepe....
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 22:36
Ovo je moja mini ruza od prošle godine, koja je prezivjela -25C
Na vrh
andje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 02:49
Prekrasne su vam ruže, svaka na svoj način. Ja ću takodjer staviti slike sutra. Iako o ružama ne znam ništa pa tako ni o ovim mini, ipak sam uspjela sačuvati ih čini mi se treću godinu vani za dvije, a drugu godinu za druge dvije koje sam kupila u Lidlu kao što napisah na 7 stranici. Na otvorenom su, zimi sam ih zagrtala i obrezivala običnim škarama višak. Na proljeće bih ih malo dohranila sa nekim umjetnim gnjojivom za cvijeće. Protiv onih bubica sam kupila onaj prašak bijeli-neopirtoid..sve u svemu rastu i imaju prelijepe cvjetove, baš sam danas odstranjivala višak cvjetova kako bi preostali pupovi imali dovoljno hrane za rast. Znači samouka. E sada planiram na jesen ili proljeće a to ću tražiti savjet od nekog da ih malo razrijedim u korijenu.
 
evo stavila ih na jedvite jade, ne volim kad moram upload raditi, jednostavnije mi je sa kompa direktno prebaciti ali ne nudi tako ;)
Na vrh
andje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 02:58
 
 
 
 
 
 
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 08:33
Lijepe su ti ružice. Što se tiće podrezivanja korjena , bilo bi me strah da će propasti , pa se to nebih usudila raditi.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.