Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Suncokret – lat. Helianthus annuus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Suncokret – lat. Helianthus annuus

 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Suncokret – lat. Helianthus annuus
    Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 20:44
 
Evo jedne predivne vrtne biljke koja predivno ukrašava vrt preko ljeta!!
Biljka naraste 40 – 60 cm a poneke i znatno više, ovisno od vrste.
Suncokret je iz porodice Asteraceae, a stigao je u naše krajeve iz Sjeverne Amerike i europe. Svake godine sve više i više ljubitelja cvijeća ga sadi u svoj vrt.
Cvijet mu je žute, narančaste ili crvenkasto smeđe boje s tamnom – crnom bojom u sredini. Može biti jednostavan ili dupli - puni cvijet. Cvate od početka srpnja pa sve do listopada.
 
 
fotografije naših suncokreta pogledajte tu:
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
patuljak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje patuljak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 20:47
Kad god sam ga imala prerastao me, (a nisam baš niska osoba)smile96
Pa, ga i vjetar kasnije slomio, pa sam odustala ga saditi.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 20:55
a gdje si nabavila sjeme ili sadnicu??
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 21:07
Meni se sam usije u vrtu, jer ptice hranim sjemenkama. Obično ostavim 5-6 jačih sadnica, pa se u jesen ptice imaju čime zabavljati.
Na vrh
patuljak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje patuljak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 21:57
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

a gdje si nabavila sjeme ili sadnicu??

Imam susjedu koja nudi sadnice, pa sam od nje nabavljala.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 22:03
vjerovatno nije hibrid. jer kupovna sadnica koju cvijecarti prodaju su uglavnom niske vrste i ne trebaju se podupirati.
 
Ali ukoliko se od njih skuplja sjeme i iducu godinu posadi najcesce izrastu znatno vise!
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 22:39
 Moj najdraži cvijet - nasmijano sunce kako ga ja zamišljam. Ja sam ga vidjela pored puta u nekoj drači i iskopala ali mi se slomio u dvorištu. Dobila sam cvijet od susjede koja kaže da ga posijem (sjemenke sa cvijeta) kad prođu mrazevi i da će izrast. Ima li tko iskustva sa takvim sađenjem/sijanjem ?
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2008 u 09:43
Hele dobro ti je rekla susjeda. Ja ga ne sijem jer uvijek sam nikne,no sije se u proljeće kad i ostalo cvijeće.
Da ovo hibridi veliki budu manji u vrtu,posadite ih u lončanice. Kasnije se može sa lončanicom ukopati u zemlju ili zasebno zasaditi. Ako se direktno u zemlju sadi,da ne ode u visinu previše,otkinite mu vrh. Biti će niži i u grm će rasti više
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2008 u 12:09
[QUOTE=shasha]Hele dobro ti je rekla susjeda. Ja ga ne sijem jer uvijek sam nikne,no sije se u proljeće kad i ostalo cvijeće.
Da ovo hibridi veliki budu manji u vrtu,posadite ih u lončanice. Kasnije se može sa lončanicom ukopati u zemlju ili zasebno zasaditi. Ako se direktno u zemlju sadi,da ne ode u visinu previše,otkinite mu vrh. Biti će niži i u grm će rasti više
                 Super. Hvala na savjetu. Stvarno mi je najdraži.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2008 u 15:54
Hele,imaš za kupiti sjeme niskog suncokreta i u raznim bojama(a možda neko tu i sjeme ima pa se javi)
meni je predvan onaj crveni sa žutim,možda ga ove godine nađem,jer prošle nisamDisapprove
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 16:04
Ja dotovo svake godine sadim suncokret u vrt!
Uvijek kupim nove mlade sadnice na tržnici. Prije sam skupljao sjeme i sadio ga ali su nagodinu izrasli jako visoki i  nisu imali prvobitnu kvalitetu.
Prekrasno izgleda onako malen u vrtu. Kao sunce koje obasjava cvijeće!
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 14:08
Evo jednog suncokreta koji sam imala prije dvije godine, nažalost više nemam sjeme... Ako neko ima...

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 19:37
smile71krasan je. Ja bi isto takav i onaj što je skoro sav crveni samo sa malo žutog
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 14:36
ja sam prije nekih 5 godina kupila kesicu sa sjemenom i to ljeto su mi izniknuli fantasticni suncokreti u svim nijansama od svjetlo zute do smedje crvene, visoki, zdravi... ma bili su bas prekrasni
nazalost nisam sacuvala niti jednu sjemenku

jos sam jednom probala sa sijanjem kupljenog sjemena, ali niti jedan nije izniknuo
Na vrh
Afrodita View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Afrodita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 16:06
Suncokret kada vidim u vrtu odmah daje neku dozu topline u vrtu.
Sve izlgleda tako idealno, kao u bajci!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 17:11
Ja sam također jedne godine imala, bili su lijepi, ali  kod susjede u vrtu dupli. Bila sam tako ljuta, a ih više nisam sadila. Ali sada su me ove slike ponukale pa ću kupiti sjeme i na proljeće probam opet.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:05

Već nekoliko godina pokušavam posijeti sjeme suncokreta jer mi je predivan ali mi ne nikne.Sijem ga direktno u zemlju.Treba li ga sijeti možda u posudice pa tek onda zasaditi na stalno mjesto.Voki reci koja je to vrsta ukrasnog suncokreta,možda ga ima i kod nas da te ne davimo sa slanjima.

Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 14:14
...ja sam prije par dana posijala u male casice po jednu sjemenku ukrasnog niskog suncokreta...sjeme sam kupila u kauflandu, a imate ga kupiti gdje god ima i stalaka sa sjemnjem...i evo juce vidim da su u 2 casice provirili van smile83....planiram ih naravno u vrt presaditi dok malo otopli i dok se biljka formira naravno ako sve skupa uspije...znaci mozete lako iz sjemena dobiti biljke na ovaj nacin...
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 01:26
Predivni su,znači evo ideje kako do njih.Super!!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 14:02
prelijepi su smile79
dobra ideja ovo za sjeme


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,336 sekundi.