Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Suncokret – lat. Helianthus annuus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Suncokret – lat. Helianthus annuus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 00:16
Sad kad smo već kod suncokreta, evo nešto zanimljivog o njima:
-1 cvijet suncokreta je zapravu skup stotina manjih cvijetova (svaka sjemenka - 1 cvijet)
- suncokret se preporuča saditi uz vlažne zidove kuće (ako imate taj problem)    - korjenje izvlači vlagu iz zidova
- jedna šaka suncokreta na dan jača potenciju (bar su tak vjerovali indijanci)
- pepeo biljke suncokreta sadrži puno kalija i kao takav idealan kao gnojivo za vrt
uglavnom, prekrasna biljka...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 19:24
Ja sam isto suncokret posadila ko i SilveK,a kasnije,narednih godina,sam niče.Sad bi onaj crveni no nigdje ga nemasmile43ali sam našla žuti niski.E sad dal da čekam još malo i van ga samo posijem ili ipak u čašice pa da ga presađujem van!!!?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 19:27
shasha ja svoje obicno sadim vani u 4 mj
i svake ih godine sadim posto mi ptice pojedu
sve
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 19:34
Tako sam i ja mislila,lupiti ih van pa šta budeWink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 20:42
Suncokret je pravi izazov, ima moja susjeda  kraj vikendice,  pa baš bi i ja mogla to ionako paše uz kukuruz koji se gore sadi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 06:31
Suncokret? Super ideja. Mislim da će se naći mjesta za tog ljepotana i u mom cvjetnjaku.Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 12:15
Toni suncokreti su superm uostalom kao i sve što nam pokažeš, ali uvijek kad vidim da piše Toni očekujem tako nešto prekrasno, a to uvijek i dobijem.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 21:32
Ja sam piknula nekoliko suncokreta u svoj vrt, nadam se da neće izrasti baš toliki Confused
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 22:09
Ovisi kakve si sjemenke, tj.koju vrstu nabavila. One konzumne sjemenke - velika vjerojatnost da budu divovski - moji su bili do 5 metara. Ali postoji sjeme ukrasnog - oni su do 1,5 metara, a ja sam ove godine kupila i sjeme minijaturnog suncokreta, baš me zanima kakvi će biti.

Ovo je jedan od gorostasa koji je niknuo kraj moje kuće, visinom je došao do ruba krova, a sam cvijet je bio ogroman kad je procvao, a ispred njega su 2 ukrasna  (s tim da tlo na kojem ja stojim ispod njega (za mjeru LOL  mojih 1,65 m) je ispod razine kuće, tj padina).




Na jesen nisam mogla iščupati korijen iz zemlje jer je bio ogroman, nego jedino posijeći sjekirom...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 22:12
Uvijek me nanovo fascinira što priroda napravi u samo nekoliko mjeseci, oni ne vjeruju u čuda. Za mene je to čudo, staviš sjemenku u zemlju i za nekoliko mjeseci imaš takvu gradosiju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 22:15
posadim si 5-6 takvih suncokreta i nemam problema sa hladovinom...hihihi

zezam....posijat ću ukrasne :)
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 08:43
Da vidiš nije loša ideja to sa hladovinom.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2008 u 23:18
i ja sam posijala nekoliko sjemenki i počele su klijati Smile nekako mi se čini da će on biti veeeliki ukras mome vrtu Tongue
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 10:28
kontesaa, naravno da hoće, prekrasni su inače i da dobro došlasmile73
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 13:26
kod mene je nikao i polako raste...problem je sto svuda nice pa ga moram premjestati, ali volim ga...a rado bi nabavila 'pacino', raste samo do 30 cm,ili 'valentine'80 cm...ima li netko od vas ove nize vrste?
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 06:23
Ja sam posijala sjeme ukrasnih. jel zna netko koliko oni otprilike narastu? Da se ne iznenadimLOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 09:25
Gioiaa ja sam ove godine dobila niže vrste,ujedno i za Iris, pa ne znam koliko su visoki.Valjda nisu kad piše niski,no ne znam koliko su niski.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 14:17
A  meni se isto više sviđa ovo sa hladom. Ionako muku mučim sa ogradom do susjeda kojem je šljivik zarastao u korov. Lijepo zasadim ova čudesa i ne vidi se više drač.
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 19:34
bok svima,
dakle ja sam pocujte pocujte P R V I dakle ako niste shvatili, zaista po prvi put posijala cvijece i to meni dragi suncokret. A sada na dalje UPOMOC, kamo staviti vaz na sunce ili hlad, nutra vani ako-kada je kisa (cccc ako) moram li ga ko malu bebu nutra vani, koliko i kada zaljevati...........i tako dalje i tako blize, napisite mi  SVE cagot mi rabi, a najvaznije kada ce narasti na
 2 m kako pise na vreciciApprove
Danas je to tako izlgedalo
 
 
HvalaEmbarrassed
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 20:40
suncokret sijem  direktno u vrt
ne znam kako će mu biti u toj posudi...bojim se da će mu biti tjesno

na tvom mjestu...ja bi to lijepo istresla u vrt :) na gredicu
na sunčano mjesto
zalivaj pomalo dok ne proklija
a onda ćeš viditi po lišću kad mu treba vode - ako se imalo omusi-žedan je :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.