Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Suncokret – lat. Helianthus annuus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Suncokret – lat. Helianthus annuus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
Korisnik
Poruka
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 13:20
Ja sam isto kupila crvene preko internet prodaje,i presadila sam ih kao flance u zemlju.Za sada se dobro drže.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 13:30
Maris držim !
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 13:33
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Maris držim [IMG]smileys/smiley20.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley20.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley20.gif" align="middle" />!


Hvala Monstera. Možda je to samo sreča.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 13:39
Neka ti lijepo uspiju!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 00:44
Iskreno ja se bojim da ću stvarno napraviti njivu :D sad kad vidim kako niču jer sam svakih pola metra stavljala po dva sjemena bojim se da sam pretjerala :D . No ako ništa drugo slijedeće će godine biti sjemenja za podijelit cijelom forumu .
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 00:47


I ja ljenguza skoknem malo do Kine , UK, USA   mogla sam i neke isplativije sjeme uvesta a ne impantes, brovalije , ostiće , livingstonke . Jedin me ti crveni zabrinjavaju čini mi se od njih ni traga preduboko sam ih vjerojatno posijala i prerano al bit će žutih i teddy bear sasvim dovoljno. Držim fige digitalna da uspiju moje malo papaju i pužeki pa sam danas nabavila pužomor.
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 13:06
ja ću ih presaditi drugi tjedan pa kaj bude bude :)...a i ja imam problema s puževima...prošle godine sam kupila pužomor jer sam vidjela da su mi satrali hoste :( ...tulipane sažvaču valjda isto oni...već iz zemlje izađu ko švicarski sir...najbolja mi je bila susjeda koja je poznata ko ljubiteljica ne samo životinja neg sveg živućeg...ona svoje puževe skuplja u flašu..hrani sa salatom i onda vozi kilometrima dalje u prirodu :)...nije se tri dana oporavila kad je vidjela meni u ruci pužomor... :P

Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 18:33
Digitalna tvoja je susjeda ko ja ja ih skupljala i odvozila ne baš tri km al u draču na moru na susjednu parcelu. Jučer sam kupila pužomor jer me golaći napastuju i imam grizodušje. Meni su neke gricnuli , nekima se pošteno počastili :S .Pužomor stoji još ga nisam stavila teško mi žao mi ih je .
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 19:44
stonka pospi pepela ili taloga od kave oko stabljike i puževi neće moći blizu.Jedino je problem ako pada kiša kao ovih dana pa se to ispere.
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 00:58
Potrošila sam sav pepel hvala nina danas sam ih preselila na susjednu livadu a sutra again
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 09:02
Originalno poslano od člana Nina22 Nina22 napisao:

stonka pospi pepela ili taloga od kave oko stabljike i puževi neće moći blizu.Jedino je problem ako pada kiša kao ovih dana pa se to ispere.


ma znaš kaj? nije da mi nije žao puževa...al i ja ti tretiram biljke ko živo biće..pa kad se već moram odlučiti ..odlučim se za biljku Wink. prošlo ljeto ...u jednom momentu sam na tom mom mini cvjetnjaku našla 20 onih ljigavih narančastih...uf...nadam se da bu ova godina s manje puževaConfused
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 10:52
Curke dok nema kiše,nema toliko ni puževa.Digitalna znam ja dobro što su te narančaste napasti,dok je kišno razdoblje,stalno vodim bitku s njima!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 11:51
E baš su ti narančast jučer deložirani iz maćuhica pojedu pola cvijeta Zapravo možda je krajnje da i ja krenem tom logikom i cvijet i biljka su živi pa nemogu ih pužovi mužovi ubijat .
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 13:05
a to ti je tak...moraš se odlučiti :)...zna se tko je u ovoj priči okupatorWink
Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 22:43
curke za sve vas koje nemate njive,vrtove i slično...ja sam već više puta sadila suncokrete u tegle(i ove godine ponovno),i svaki put su narasli i procvjetali.Biljke koje se sade u tegli nešto su niže i cvijet im je manji,ali svejedno izgledaju prekrasno..također presađivanje nikad nije problem ako se radi dok je biljka još mala
dosadna ko tekut
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 23:22
moji nikli


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 23:34
uuuuu šuma suncokreta
Na vrh
Lillo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lillo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 14:09
Hellooooo prvo da se predstavim,dolazim iz Rijeke i zovem se Kristina. Imam jedno pitanje,kupila sam suncokret u tegli,nižeg rasta...prošle godine sam ga posadila odmah u vrt i naravno odmah se osušio i uvenuo ove godine sam opet kupila i ostavila u teglici i sve je bilo super lijepo je cvjetao,no unazad tjedan dana se počeo opet sušit ,ima dovoljno svijetla,sunca,vode svega...ima li tko kavu ideju zašto me nove suncokreti?!
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 01:40
Dobrodošla Lillo!
                       
Ovde ćeš puno toga naučiti od dragih ljudi, dobiti savjet, a i druženja ne fali.
Moje suncokrete u vrtu su popapali puževi, vinogradarski i golaći.
Nemam baš dosta iskustva sa njima, ali možeš pročitati cijelu temu i štošta naučiti.
Puno uspjeha ti želim.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 09:20
evo malo mojih


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.