Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zovin povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zovin povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2014 u 22:26
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 12:22
 Konačno sam i ja malo ukrala vremena i zalutala ovdje ! Smile  Molim te draga , reci mi što je ovo, ovi grmići s Hostama? 


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 12:29
Neznam tačan naziv,mi to zove šimšir i služi za "žive ograde",al sam ja rasadila kao žbunićeSmile
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 12:33
  Aaa,znam, znam onda, Šimšir, Buxus ili kako bi kod nas rekli Bušpan.. Hvala ti ! Hugsmile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 14:57
Da šimšir je. I ja ga pikam svugdje (dobila grančice), ukorjene se sadnnice lako. Pa kad mi korov preraste iščupam  i šimšir.
Za ovu visinu mu treba od kupovne sadnice oko 3 god, bar kod mene. Možda bi negdje brže rastao.

I imate više vrsta. Koliko sam skužila uskolisni, širokolisni i neki za oblikovanje.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 20:08
Smrcko ovu lažnu lozicu prvi put vidim,nema je niko u okolini,poz
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 22:08
Ma ima je posvuda za kupiti po vrtnim centrima, a poslije je možeš sama pelcati i prekriti zid. Moja rodica je cijeli ogromni sjenik prekrila sama pelcajući.
Zove se Parthenocissus quinequefolia.
U Bauhausu je znaju imati u ovo  vrijeme i znaju sniziti na pola cijene. MIslim da je i MBM ima.

Sad vidim da si iz BiH. Pokušaj pitati po rasadncima i većim cvjećarama.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 22:11
HvalaSmile
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2014 u 21:54
Danas posijala pasulj-šarčić ,jedan kg(možda malo manje),dosijala još 2 paketića kornišona,pošto mi je od ona 3 posijana niklo skroz malo i tako...Malo malčirala onu svoju probnu baštu i to bi bilo to za danas.
Smrcko gledala sam tvoje slike,kako si se rješavala krtice,hahaha,slatko me nasmija a sad ću dok ne zaspim čitati tvoj dnevnik rada,šta reći osim da si ti hodajuća enciklopedija,poz
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 21:55
Totalno zaboravila na poriluk ili praziluk,pa ga posijala tek prije par dana,a danas od kolegice dobila presade pa nešto posadila i zamalčirala.Stavila ga skroz plitko u zemlju i odozgo malč a sad čitam da se sadi oko 10   cm duboko,ajoj
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 08:27
Ako je debeli malč, izvrsno služi umjesto sloja zemlje. Smile A meni je jako drago što sam našla još nekoga tko malčira... Hug 
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 14:21
Ja sam Bugi početnik u malčiranju.Čak nije ni pravi malč od slame ili sijena već trava iz korpe od kosilice za dvorište.Baš sad sam stigla sa posla i odem pogledati a trava suva ko barut čak se i listovi novina vide ispod,plašim se ako dine jak vjetar da će mi sve dićiSmile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 14:27
Dobra je i trava od kosilice, samo da ti skrenem pažnju (u dobroj namjeri, nemoj mi se uvrijediti jer dijelim savjete, nikako to ne bih željela Smile) da, kad pokosiš, ostaviš travu dan dva da se prosuši, pa tek onda malčiraš. Friška, pogotovo ako je debeli sloj, diže preveliku temperaturu i može spaliti biljke. 
I ja koristim travu, nekad od kosilice, nekad od kose. Nikad dosad mi je nije podigao vjetar niti raznašao okolo, začas se ona slegne, pa je glistice počnu prerađivati i pomalo je uvlače u zemlju.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 14:36
M primijetila sam da je vruća.U petak moji momci kosili i sve na kamaru stavljali a ja poslijepodne kad sam stigla i počela malčirati unutra  vrela trava,...ma kakva ljutnja ,šta ti je ,svi savjeti i kritike su dobrodošliSmile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 14:43
Da, to može biti opasno, sprži biljku. Osobno, nikada ne stavljam travu tik do biljke, odnosno pazim da ne dodiruje stabiljke. 
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 22:43
Bugi ,je li ovo prva god.da malčiraš povrće.,ako si ranije malčirala,kakvi su bili rezultati(više,manje,sitnije,krupnije,..)
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2014 u 20:55
Baš sam se naradila danas ,sve me živo boli.Malčirala,vezala paradajz,čupala travu u plasteniku,...
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2014 u 20:56
I pravila komposter
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 18:02
Sad sam svom paradajzu dodala malo đubreta od prepelica,onako preko malča.Ne znam da li će šta koristiti ,jer ispod malča imam novine,al ajd
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 18:14
Vidim vrijedna si. Smile Kod mene kiša od jučer, pa se ništa ne radi po povrtnjaku, a niti oko cvijeća. A gdje su slikice? Big smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.