Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zovin povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zovin povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 14>
Korisnik
Poruka
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2014 u 21:37
Pustolovka u pravu si,ove godine izgleda ništa ne pomaže.Kod mene isto tako plodovi crne u unazad 2 dana otišlo je i ono stabljika što se do sada držalo.Doduše ima još poneka stabljika koja se kao drži al se ne nadam ničemu više.
Smrcko slikaću jedan dan stanje u plasteniku da vidiš ,listovi su isto uveliko propali ali plodovi se drže i taj paradajz jedemo već poprilično dugo.
Wiz ,sad sam bacila oko na ovu tvoju stranicu na FB ,ima korisnih stvari al ću je kasnije detaljnije pregledati.
Da ne kukamo samo o paradajzu(danas dan bez kiše nakon duuuuuuuugo vremena),da se opet pohvalim bar sa onim što imam:mahune i krastavci.Do sada sam ukiselila 15 tegli kornišona i imam još jednu jutros što sam nabrala ,a u bašti puuuuno zametaka.Juče sam spremila 6 tegli mahuna u nekom presolcu(prvi put,ne znam kakve će biti) a i cijelu sedmicu sam stavljala po 2 tegle.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2014 u 21:58
jeste li vadile luk kozjak i češnjak onaj obični ,ne zimac?
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2014 u 23:28
Ja sam jučer vadila luk kojeg sam sadila drugi put i zadovoljna sam  ... prvi mi je uništila lukova muha .Kako se vi borite s njom ?
Priroda je izvor života
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2014 u 23:56
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:

..lijepo te molim da ne prisvajaš,kopiraš, bez moje dozvole, moje postove sa FB-a..nije lijepo,a ako se već moraš kititi njima...stavi tko je autor..
https://www.facebook.com/pages/Krug-razmjene-sjemenki-povr%C4%87a-round-exchange-seed/675082489218028?ref=hl

Duboko se izvinjavam, inače se ne kitim. Nego mi je cilj podjeliti i pomoći drugima.
Vidjela sam da je Zova u velikoj nevolji i izvinjavam se što sam joj pokušala pomoći. Nikakve zle namjere nisam imala.
I žao mi je što sam te uvrijedila pokušavajući prenijet na što sam slučajno naletila, samo u cilju pomoći.

Taj trenutak se bilo kaoja stranica sa FB nije mogla otvoriti, tako da se nije mogla obajviti nikakva staranica sem kopirati na dnevnim događajima članak.
Neću više, niti ne znam koja je to stranica, mora da sam ti lajkala stranicu jer mi se svidio sadržaj tvojih tekstova pa mi se prikazuje.

Vidiš ovo je dolje recept moje mame star decenijama. Pa sam nadodala tvoj jer ima neku vrstu fungicida to je soda bikarbona, mlijeko i šećer kao i ulje stvaraju zaštitni film na listovima.
Nekad mi je želja da pomognem izgleda ispred pameti.
Izvinjavam se.

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Može se napraviti zaštita za listove pomidora voda 8 djelova, 2 mlijeko, šećer i soda bikarbona.Ali to se mora od početka našpricati i redovito obnavljati. .......

Evo zamolit ću modreatore da brišu moje postove.

.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 00:22
Originalno poslano od člana zova zova napisao:


Smrcko slikaću jedan dan stanje u plasteniku da vidiš ,listovi su isto uveliko propali ali plodovi se drže i taj paradajz jedemo već poprilično dugo.


Baš me zanima kako se ponašaju tamo, kod mene su van plastenika teški uvjeti. Znači krastavci, paprike, pomidor i svo osjetljivo u mom podneblju planinskom ne ide. U biti ne može se plod razviti bez debele zaštite. I prvi pomidor u naselju sam imala, naklepala neki šatorčić za pomidore i sve ih iznenadila.Smile
ALi ćemo morati raditi plastenik od metalne konstrukcije i od plastičnih ploča, najlon tamo vjetar raščupa.

Izvinjavam se što sam napravila nered u temi.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 01:14
Originalno poslano od člana Pustolovka Pustolovka napisao:

Ma ove godine je bilo sve dzaba praskala sam ja svime time,ali fali nesto kao kalcij jer plodovi crne,gledamsad pocelo i lisce ponegdje.


Sad se sjetih da mi je jedan stariji gospodin vrtlar, u duženjima na fizikalnoj terapiji, dao savjet za taj kalcij.
Pored mljevenog kamenog brašna i jaja (i u nedostatku istih) može se onaj kamen što bacaju po cesti (za snijeg) i odlažu uz cestu, stavljati oko pomodora i jagoda. U biti oko svih biljaka koje traže kalcij.

Taj kamen bi trenao biti krečnjački,  ostavljen na sito da ga kiše isperu od soli. On tvrdi da se on otapa vremenom i otpušta kalcij biljkama.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 01:19
Originalno poslano od člana akva akva napisao:

Ja sam jučer vadila luk kojeg sam sadila drugi put i zadovoljna sam  ... prvi mi je uništila lukova muha .Kako se vi borite s njom ?


Savjet za tlo prije luka je da se baci vapno, zašto ne znam? Možda reducira kukce ili mjenja ph vrijednost tla??
Uz luk sadi mrkvu, navodno da jedno drugom tjera te crviće.

A i ništa ne moraš raditi, luk raste i muha ode. Muha sita, a luk zacijeli rastući dalje.

Kako misliš uništila, potpuno uništila i propao je???
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 13:24
Prvi luk mi potpuno sagnjilio i nestao ...onaj luk koji sam posadila početkom svibnja ( vele da tada muha prestaje s aktivnostima ) super je i njega sam pobrala .Negdje sam pročitala , kad se luk posadi , zalije se otopinom 200g . šećera i 20l vode .Probala sam i ja s vapnom ali nije pomagalo ...sad smo sve prepustili prirodi , šta ostane ...ostane . Wink
Priroda je izvor života
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 13:40
Možda je prvom kumovala i vlaga, oštećen je slabijeg imuniteta.
Moja mama je imala teoriju sadnje luka, upravo da se izbjegne ta muha. Znači jedna tura se sadi kad aktivnost muhe prestane. Rekla mi je datum kad se to desi, ali mislim da to više ne pali s obzirom na klimatske promjene. Nego sam otkrit kad posaditi.

Šećer je općenito dobar za aktivnost tla. Pa nije Zemlja uzalud žensko, a da ne voli slatkoWink
Ako se ima viška novaca uzeti šećer i posipati po vrtu, ili pošpricati bio enzimom i on ima šećere u sebi.

Za divno čudo kod mene, zbog kiša na pjeskovitom tlu, luk polako i ljepo napreduje.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 14:09
[URL=http://s1272.photobucket.com/user/zova2/media/P1010026_zps27f8a92d.jpg.html][/URL]
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 14:11
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 14:13
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 14:20
Evo Smrcko ,1. 10.,11.,12. slika su z plastenika.Kao što vidite 90%plodova vani je oštećeno.Luk kozjak mi uopšte nema više lišća ali kako kiše nonstop padaju,kažu da se luk ne vadi dok je mokar,ja čekam da malo usja sunce pa da ga povadim,već je i trava porasla.Češnjak je još dosta zelen,prije par dana sam ga povaljala da mu jedre glavice,tako kažu,...
Mahune BERGOLd sledeće godine sijem ponovo,stvarno se se pokazale
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 15:27
Joj što slike ne obilježi brojevima, zavrti mi se gore dole i brojenje slika.
Prvo sam pamtila brojeve pa ih zapisala i brojala slike, stari se LOL

Baš mi je žao da ti se to dešava.Cry
Ja sam, kad mi se nešto slično desilo, poskidala zdrave plodove sa stabljika i ostavila u tamno da dozrijevaju. Sve biljke sam počupala i u vreće ubacila, da spriječim širenje zaraze. I tlo se može zaraziti.

Moj tata je uvijek govorio da pomidori ne trpe vodu, on je svojima pravio kućice koje imaju samo krov. Znači ne kompletno plastenik, nego samo da imaj prozirni pokrov iznad i da ih voda ne dokači.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 16:01
Mi smo tamo neki krov napravili od starog najlona,koji je bio na plasteniku,pa ga snijeg porušio,al mi pametnjakovići zasadili paprike ispod.Kasnije smo ga skinuli ,jer je kiša svaki dan padala,a mi  smo morali zalivati paprike.Svaka škola nešto košta.Sledeće godine -biće bolje.
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 18:09
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Možda je prvom kumovala i vlaga, oštećen je slabijeg imuniteta.
Moja mama je imala teoriju sadnje luka, upravo da se izbjegne ta muha. Znači jedna tura se sadi kad aktivnost muhe prestane. Rekla mi je datum kad se to desi, ali mislim da to više ne pali s obzirom na klimatske promjene. Nego sam otkrit kad posaditi.

Šećer je općenito dobar za aktivnost tla. Pa nije Zemlja uzalud žensko, a da ne voli slatkoWink
Ako se ima viška novaca uzeti šećer i posipati po vrtu, ili pošpricati bio enzimom i on ima šećere u sebi.

Za divno čudo kod mene, zbog kiša na pjeskovitom tlu, luk polako i ljepo napreduje.



Hvala na uputama za šećer...znam da kuhinjska sol nije dobra za vrt pa sam odmah i šećer povezala .Znam da je muha aktivna do kraja 4. mj ...mir je sve do 8. mj . ...probati ću ja još sa otopljenim šećerom , moj vrt nije veliki pa ne sadim jako puno luka Wink
Priroda je izvor života
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 18:13
Originalno poslano od člana zova zova napisao:

Evo Smrcko ,1. 10.,11.,12. slika su z plastenika.Kao što vidite 90%plodova vani je oštećeno.Luk kozjak mi uopšte nema više lišća ali kako kiše nonstop padaju,kažu da se luk ne vadi dok je mokar,ja čekam da malo usja sunce pa da ga povadim,već je i trava porasla.Češnjak je još dosta zelen,prije par dana sam ga povaljala da mu jedre glavice,tako kažu,...
Mahune BERGOLd sledeće godine sijem ponovo,stvarno se se pokazale

zova , meni se isto zavrtjelo od gledanja ConfusedWink ...povrće ti je prekrasno , krastavci su me oduševili Clap , a paradajz je svima malo stradao .
Priroda je izvor života
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 20:08
Ma ja sam na photobucketu napisala ispod svake slike titlove šta je šta i gdje se nalazi(pošto imam u plasteniku,u starom povrtnaku i u novom koji malčiram,znači na 3 mjesta),ali kad sam prebacila slike titlovi se nisu pokazali,ebg
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 20:16
Bez obzira što nema titlova snalazimo se, povrće ti je super...
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 22:27
Ma Zova zezala sam se.

Da vidiš moj vrt poljubila bi svoju zemljuWink
I ljubomorna sam na tvoje povrće.
MOj krastavac kao biva tek cvjetaLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.