Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zovin povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zovin povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
Korisnik
Poruka
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: zovin povrtnjak
    Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 19:51
Danima čitam ovaj forum i riješih da se registrujem,da bi mogla voditi dnevnik kad sam šta posijala i o ostalim radovima u povrtnjaku.
Nekada u martu sam posadila luk(bijeli i češlju kako ga kod nas zovemo ili kozjak).
14.4. smo sijali krompir(ranije nije bilo uslova),doduše jedan redak sam posijala kad sam sadila  luk.
Isti dan kad smo sijali krompir sam posijala i rasodu paprika i paradajza,te patlidžan,grašak,mrkvu,peršun...znam sve je kasno al ove godine ću kupiti rasodu.Snijeg nam zimus srušio plastenik,pa nikako financijski da se ranije popravi.Ranije u martu sam presadila i nešto jagoda,običnih,ne mjesečarki,7 malina i jednu kupinu.Kiša danima pada,ništa se ne može raditi.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2014 u 21:14
kiša neprestano pada.Danas sam slikala kako je sve u travi ali sam antitalent za tehniku.Slike postavila na radnu površinu ali dalje ne znamCry
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2014 u 22:14
Malo pogledaj ovdje i polako slijedi upute i vidjet ćeš da ćeš uspjeti....
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=87&PN=1&title=kako-staviti-slike
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2014 u 08:37
Zova, da ti pokušam pomoći - ulogiraj se prvo na naš forum, onda klikni na portal (gore u lijevom kutu), dalje će desno ti pisati moje slike - klikni, pa odi u dodaj novu sliku. Dalje će ti biti sve jasno. Smile

Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2014 u 22:51
Milice piše da je stranica dostupna samo ćlanovima sa ovlaštenjem.Bugice ni ovde mi ne ide.Nema veze ,valjda dok nešto od povrća poraste,skontaću kako,hvala cure
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2014 u 13:25
Dobrodošla.smile73

Od čega vam je bio napravljen plastenik da se urušio. Mi planiramo raditi u budućnosti u području velikih snjegova, pa me zanima.

Imaš li slike u photobucket-u ili kako ih uopće stavljaš? Koristim photobucket, pa ti mogu jedino pomoći za linkove.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2014 u 21:30
Plastenik nam je bio od plastičnih cijevi(koje su na sredini bile spojene,er su zbog transporta prije par godina bile presječene na pola)Na tom satavu je došlo do pucanja zbog težine snijega pa su cijevi probije najlon,pozz
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2014 u 20:34
Konačno 2 dana bez kiše.Juče sijala grašak i cilindričnu cveklu,danas boraniju nisku -čudo piemonta,bergold i visoki-Čudo Venecije.Presadila i nekih 200-tinjak paprika -žuta babura,koje sam kupovala.Zemlja,katastrofa -beton.Kiša je uništila češnjak,sav je požutio i luk kozjak takođe.Da li će se oporaviti?
Monstera je u jednom postu pisala da je kod nje češnjak poslije korištenja enzima kao šuma Striborova ,pa me interesuje kakav je bio prije korištenja,da li je bio žut..
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2014 u 21:20
Eh, i ja sam jedva dočekala ove lijepe sunčane dane. Smile Mislim da je monstera rekla da je prije upotrebe enzima njen češnjak isto bio žut. Ja baš nemam iskustva sa uzgojem luka i češnjaka, stoga ne mogu ti reći ništa pametno.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2014 u 21:40
Ma ja samo onako pitam,jer moj enzim je star tek mjesec dana,tako da i nemogu špricati sa njim.Nekako gubim volju kad vidim kakvo je ono žuto,najradije bi počupala.Al viša sila,biće bolje valjda.Smile
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 22:57
Moj krompir je katastrofa.Pola ga nije niklo,pognjio je,ono pola što je niklo stabljike su skroz tanke.Zemlja je odd ovih silnih kiša i poplava toliko zbijena,da se jadničak stvarno u njoj ne može razvijati,ni ono što je niklo.Prije par dana sam okopala ono što je niklo,kao beton je ,danas zasula kanom ali slabe su prilike da će išta biti.A mogu misliti kako će zbog poplava i štete koje su nanesene,biti krompir skup na jesen.Sad se nešto mislim ,da stavim oko ovoga što je niklo,malo stajnjaka,da li bi on malo razabrao zemlju i pomogao da se bar malo oporavi.Ili možda da ga špricam bio enzimom,koji doduše nije još odradio 3 mjeseca,ali da ga malo pojačam.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 23:29
Malčiranje ti razbije zemlju, zemlja bude sipka.  Jednostavno vlaga i gliste obave svoje.
Pa istajnjak može isto napraviti.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 23:32
hvala Smrcko,pokušaću i to sledeće sedmice
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 19:04
imam oš svog krompira,pa razmišljam ,da sutra prefrezamo preko onog krompira koji je  ponikao(jer nemam drugog mjesta za sijanje),pa da ponovo posijemo krompir.Da li bi stigao ili je već kasno za sjetvu
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 20:04
Trebaš pitati nekog iskusnijeg u mjestu, stariji ljudi bi znali hoće li uspjeti  ako ga sada posiješ.

Iskreno i ja ovaj tjedan planiram u G. kotaru, nisam stigla prije i klimatski uvjeti su bili nepovoljni.

Ako staviš stajnjak možda ugrije zemlju, pa će i uspjeti.
Po meni bi trebao uspjeti, samo će malo kasnije biti za berbu. Kako su jeseni krenule biti tople ne bi trebao biti problem.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 22:36
-
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 22:40
Zova, nije ti kasno. Bit će sitniji ako ga ne budeš navodnjavala, ali opet će ga biti više od ništa.
Kod nas u Baranji su znali ljudi sijati i postrni krompir i zelen (mrkvu i peršin)

PS. Postrna sjetva je ono što se sije u žetvi  ili poslije žetve, na strnjake.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 20:10
Juče sam posijala nešto,koliko je komšija uspio prefrezati ,opet kiša,pa šta bude.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 20:54
http://s1272.photobucket.com/user/zova2/media/P5250094_zps15b4faa7.jpg. -
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 20:54
konačno nekako postavih jednu,ovo je moj jadni krompir,koga smo juče pola prefrezali
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.