Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 64>
Korisnik
Poruka
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2011 u 23:07
Brbe ovi bijeli su divni...
gloriose su zbilja preljepe i neobične...smile55
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 00:02
Meni se čahura koja se radi na ljiljanu čini jako čudna. Ne znam jeli normalno da sazrijeva dulje od mjesec i pol? Još je zelena i prilično je narasla al mi se ne čini da bu tak brzo sazrijela a već je dosta prošlo. Da s njom nešto nije u redu bi li se to vidlo?Bi li se vidlo da je propala?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 09:06
Mislim da dok je zelena i raste nije propala. Dosta vremena treba proći da bude zrela. Ostavi tako pa ćeš vidjeti.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 09:22
A to i ja mislim al već neko vrijeme ovako stoji i već si mislim da nešto nije u redu.Makar nema što ne biti u redu jer mi izgleda dobro. Jedino ne znam ako neku ulogu ovdje može imati prčkanje po čahuri.Prije nego ga je mama,ne znam zašto premještala je čahura bila s tučkom a nakon premještanja ga više nema.Ona kaže da ga nije dirala.Ne znam može li prčkanje utjecati na sazrijevanje.No s druge strane,možda je i sam otpao.Evo slike pa procjenite jesam li bez razloga zabrinuta...Čahura je počela sa rastom oko 20.05.


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 10:00
Ostavi tako, mislim da će ti to biti dobro...Koje boje je taj ljiljan ?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 10:14
pozdrav svima! prekrasni su vam ljiljani. imamo samo dvije vrste, vidim da cu nagodinu prosiriti asortiman, predivni su, nisam ni znala da ih toooliko imasmile71
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 10:17
narančasti i prekrasno je cvao,čak pušta i mlade...da,vidjet ćemo.I meni izgleda ok...

kikach pozdravi i dobrodošli Hug
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2011 u 10:01
Tea,mislim da sam još davno napisala da češ se načekatii sa dozrijevanjem te čahure.Opet,nemora da znači da će biti sjeme u njoj..To što je otpao tučak,normalno je..Evo malo sličica od mene,od onih što trenutno cvjetaju...
Orijentalac,Altari(miriše predivno)




malo azijata,koji još uvijek cvjetaju..

imam dvije vrste bijelih azijata,al im imena neznam..jedan ima "pjegice" drugi ne..








još jedan narandzasti azijat cvjeta kod mene(imam  ih 3)



Ovog ljepotana vam moram pokazati jos jednom.Cvjet  traje danima..





Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2011 u 10:30
alisa svi si predivni a crveni je definitvno šećer na kraju...stvarno je smile39
što se čahure tiče, nije mi tolko bitno kolko dugo moram čekati jer znam da će se trud isplatiti,samo sam se zabrinula jel sve u redu...čekat ću kolko trebam samo da je sve u redu smile186
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 21:07
Brbe prekrasni su ti ljiljani,ali me zanima gdje si nabavio gloriozu.Ja sam pokušavao i raspitivao se,ali bez uspjeha.Alisa divim se ovim bojama tvojih ljiljana.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 13:15
Divan  je u to nema sumnje!Kod mene jos uvijek cvjetaju ljiljani..Ovaj me obradovao juče.Lukovicu sam dobila od Tikvic.Imao je više pupova,ali su ga pojeli skakavci,kojih je ove godine invazija..


pa onda dupli flore pleno-njega imam zahvaljujući mojoj dragoj dušici! :)

orijentalac touching,prezivio je najezdu skakavaca..

dizzy i aubade

Triumphator-ljiljan longiflorum

dizzy

n.n. orijentalac

n.n. orijentalac

to je to što je cvjetalo i još uvijek cvjeta kod mene.Imam još 2-3 koji su u pupovima i to će biti kraj sezone ljiljana za ovu godinu,kod mene..




Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 13:36
alisa zbilja imaš puno puno ljiljana,ne mogu se odlučit koji je najljepši...
tigrasti su neobični,orijentalci su orijentalci (šta reć,jednostavno neodoljivi) a i ovaj longiflorum je prekrasan...
u svakom slučaju smile55
ja uživam gledajući ih a tek Ti...Wink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 18:23
Prekrasni ljiljani....Thumbs%20Up
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2011 u 21:52
Da li  se ovim prekrasnim ljiljanima počelo stvarati sjeme? Question
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2011 u 18:55
milice to je dobro pitanje
bilo bi super imati sjeme takvih ljiljana,bez obzira sto dugo traje do cvatnje isplati se cekati za takve prekrasne bebice
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2011 u 11:45
Imam jedno pitanje što se tiče zaštite lukovica ljiljana od insekata i gljivica. Nisam htjela stavljati pitanje pod savjete jer imam pitanje konkretno za ljiljane ali ako je postavljeno pod krivu rubriku,unaprijed se ispričavam...
Uskoro ću vaditi svoj ljiljan iz zemlje da ga pregledam i sredim za proljeće ali sam čitala da je lukovice prije sadnje poželjno umočiti u neki fungicid. Zna li netko konkretno kako to treba i s kojim točno fungicidom da ne naštetim lukovici ili bi to u poljoprivrednim apotekama trebali točno znati?Radi li to netko od Vas i kako točno?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 04:51
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Brbe prekrasni su ti ljiljani,ali me zanima gdje si nabavio gloriozu.Ja sam pokušavao i raspitivao se,ali bez uspjeha.Alisa divim se ovim bojama tvojih ljiljana.


Sorry na kasnom odgovoru...EmbarrassedOuch
Gomolj Gloriose bio sam našao u Rovinju u poljoprivrednoj apoteci...
Trebao je ići seki u vrt, al kad sam pročitao zahtijeve i skrb koju traži došao je samnom i u vazu...Wink
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 20:45
Brbe nikad nije kasno nekad ni ja neznam na kojoj sam temi.U svakom slučaju hvala.Nadam se da ću ih možda nekad nabavit jer ih volim i još mislim da su puzavica,ako se nevaram.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 23:33
Nema frke dmirce događa se..stvarno ne znam.Ja sam svoje kupila prije 2-3 tjedan i već je krajnje vrijeme da ih posadim.Valjda čekam da na vrbi zasvrbiLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 18:18
Pa dobro bit će moji će onda kasnije cvjetati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 64>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.