Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 64>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 15:21
ja imam prekrasan orijental u vrtu
mislim da cak imam i sliku od ovog proljeca, ali trebam je naci

nikad ga ne vadim iz zemlje (u dalmaciji sam)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 11:24
Ovaj sam ljiljan dobila prošle godine u cvatu za rođendan, preko ljeta je bio na balkonu, a onda naravno unutra.
Evo kako me je ovih dana obradovao. Na manjoj grani ima još dva pupa, dakle bit će još cvjetića.
 

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 12:01
Lana, baš si sretnica - predivnosmile78
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 14:26
lano. koliko dugo mu traje cvijet?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 14:36
budući da je bio u toplom stanu trajao je nekih 5-6 dana, dakle puno kraće nego što bi to bilo da je posađen vani u vrtu
 
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 17:16
smile94prelijep je
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 08:24
Ja imam ljiljan u vrtu već godinama i ne vadim ga iz zemlje.Cvijeta u lipnju i sve je brojniji i brojniji.Ne smeta mu zima.Ja sam na Kvarneru i zna se dogoditi i snijeg ali mu to ne smeta.Ako ga budem presađivala napravit ću to kao i sa mojim tulipanima.Samo sam ih izvadila u rujnu iz zemlje,očistila i odmah posadila na novo mjesto.I to je to.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 08:29
u moje mame ljiljani stoje tijekom cijele godine u vrtu, svake godine sve ljepše cvate i samo se širi. ja sam ga posadila u posudu pa ćemo vidit šta će bit od moga
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 09:58
Posadila sam tri lukovice ljiljana u saksiju unutrasnjeg precnika 27cm. Sta mislite, da li im je to dovoljno prostora?
Aglaja
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 17:20
Ja mislim da im je dovoljno, samo nam još reci dubinu posude i vrstu ljiljana.
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 17:40
moji su u vrtu,u posude nisam jos sadio
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 20:25
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Posadila sam tri lukovice ljiljana u saksiju unutrasnjeg precnika 27cm. Sta mislite, da li im je to dovoljno prostora?
 
Je, dosta je, samo što ćeš ih morati  više zalijevati
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 21:01
Hvala vam na odgovorima.

Dubina saksije je 25 cm. Vrstu ne znam, znam samo boju.Embarrassed A ako je samo zalivanje u pitanju, to mi nije problem. Hvala jos jednom.
Aglaja
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 19:39
Baš sam neki dan čitala da su svi ljiljani jestivi, ali ne bi mi palo na pamet pripremati gomolje za hranu kad imaju tako krasne cvjetove...
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 21:46
Hm, meni je ipak draži krumpir za papanje, a ljiljani za gledanje Embarrassed
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 21:53
Potpisujem Ines.
Navodno su i ljekoviti.Dobila sam ljiljanovo ulje protiv opekotina. Čini mi se od onih pravih bijelih ljiljana. Kad se, onak šlampavo, opećem npr. na roštilj, namažem s tim uljem i nema ni plika niti ne peće onak jako. Drugi dan se više ni ne sjećam di sam se spekla.
Nisam sigurna kak ide receptura, ali znam da je baza maslinovo ulje!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2008 u 23:07
U pazdušcima listova narančastog visećeg ljiljana pojavile su se male kuglice. Pročitala sam negdje da se tim kuglicama taj ljiljan može razmnožavati, ali neznam kada to mogu učiniti. Da li netko možda ima iskustva s tim?


Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 21:50
U vrtu imam jos ljiljana koji tek trebaju procvjetati. Jucer sam vidjela nekakve male crvene bube na njihovim listovima i stabljikama. Kakve su to bube? Da li su stetocine? Sta pomaze protiv njih?
Isto vidim da je stabljika jednog vec ocvalog ljiljana skoro potpuno ostala bez listova. Da li bi isto te bube mogle biti razlog (iako ih na tom ljiljanu nisam vidjela...)?

I sad nevezano za to - da li i za stabljike ocvalih ljiljana vazi kao i za ostale lukovice, tj. da se ne smiju odrezati dok se same ne osuse?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 16:59
Uzmi neki insekticid Actaru, Mospilan ili nešto slično i isprskaj ljiljane ako ih nešto jede. Ako se ljiljani seku kao rezano cveće uvek treba voditi računa da se ostavi deo stabla i listova iznad zemlje kako bi lukovica mogla sazreti do jeseni i sakupiti dovoljno hrane i energije za narednu godinu. Ja ostavljam cvetna stabla da se sama osuše.

Evo jedan dugo očekivan orijentalac
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 19:30
prekrasan je, nemam rječi Embarrassed, pa ste i mene navukli da si kupim lukovicu ljiljana, heheheh samo ne znam hoće biti tako lijep, ali pokušat ću...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 64>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.