Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 64>
Korisnik
Poruka
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 00:17
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Hobi, i ja imam  takve, zovemo ih Antončice jer cvatu za blagdan Sv. Antona. Uredno mi ih svake godine napadnu crne uši. Ne znam da li je to problem samo kod njih je imam i kraljevske ljiljane ali oni su uvijek zdravi.
Da li imaš i ti taj problem?


Na žalost, imam Cry i baš me zanima kako to spriječiti i kako ih se riješiti kad se pojave 

Kraljevski ljiljani, baš i mene zanimaju
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 21:15
imam lukovicu ljiljana koju sam posadila u posudu, da bi na godinu imala lijepi cvjet, naravno ako budem te sreće....koliko često tu lukovicu sada preko zime treba zaljevati...držim ju na svjetlom mjestu u kući, u hladnijoj prostoriji

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 23:12
Malo, zimi je u fazi mirovanja, pazi da ne bude premokro da ne počne gnjiliti.

Neki ih čak vade iz zemlje najesen i sade u rano proljeće.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 13:56
korijenko - ja stabljiku svojem posječem tek kad se ona potpuno osuši

a baš ću dogodine ostaviti jedan cvijet da napravi sjeme...

cvjetoljubac - i moj je prvu godinu bio u tegli, isto sam ga držala na negrijanom svjetlom mjestu i minimalno zalijevala
dok naravno nije otoplilo
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 11:44
Ja moje ljiljane od uvijek imam vani u vrtu, luklovice im presadim pa recimo svakih 4-5 godina( mislim u jesen izvadim i rano proljeće posadim na isto mjesto). Prezime i minuse i snijeg kad ga ima, zaljevam samo ljeti kad je jaka suša, inače se za njih brine kiša. Ja samo uživam u njihovim cvijetovima iz godine u godinu.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 16:41
Korjenko, zanima me kada u proljeće posijem sjemenke tvog kraljevskog ljiljana dali već iduću godinu mogu očekivati cvjetanje, ili će proći duži period.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 19:37
Ja ću posijati već u februaru i imati ću u garaži na sunčanoj poneštri.
Ja još nisam do sada nikad eksperimentirala ali moja teta ih je tako uzgojila.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 21:02
Dali bi se slobodno ljiljani već sad posadili. Dobila sam nešto lukovica pa me zanima dal ih slobodno već sad posadim ili da još pričekam??  Ali ja bi ih sadila u tegle jer još nemam vrta nažalost. :-((
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 13:05
Možeš u tegle, bez problema, ali pripazi da ih ne zaliješ previše, i nek tegle budu dovoljno velike, s drenažom na dnuSmile
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 21:50
I mislila sam u velike. Hvala SilveK
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 21:54
S obzirom da najavljuju temperature u minus, drži tegle u negrijanoj prostoriji, pa ih kasnije preseli van kad već neće biti u minusu.
Na vrh
mimoza View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimoza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 23:41

pozdrav

na brzinu sam prolistala forum o ljiljanoma, i svi kažeta
da se mogu saditi u proljeće dali je to već sad početkom ožujka, i dali su to lukovice kupljene u dućanu te dali i one mogu prezimiti u zemlji.smile160
 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 22:11
Možeš saditi već i sad, u dućanima je već veliki izbor lukovica, ali preporučam u mreže, jer ih voluharice obožavaju. Ljiljani bez problema prezimljavaju vani, potrebno ih je samo svakih nekoliko godina rasaditi.

Evo kako zaštititi lukovice:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2764

Na vrh
mimoza View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimoza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 22:25
dosad nisam sadila gomoljasto cvijeće pa nisam imala problema sa voluharicama, dali su one baš žestoke na gomolje ili općenito na cvijeće inače živim u Dalmatinskoj zagori i nisam baš čula da ljudi imaju problema sa voluharicama
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 14:34
primjetila sam da nas je više ove godine nabavilo eucomis bicolor ili ananas ljiljan Smile
da li za njega vrijede ista pravila kao i za ostale ljiljane? može li zimi ostati u vrtu ili ga treba vaditi?  
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 22:12
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 22:11
 Bila mi placa jucer pa sam se počastila lukovicama fresije iz Baumaxa...smile126
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 12:38
posadila sam ljiljan u teglu, koliko dugo se čeka da se počne nešto događati?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 13:14
ja sam nedavno posadila mlade lukovice i proslo je par dana vec su mi provirili,neznam dali ce bit cvjeta ove godine al bitno je da su krenuli!
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 14:18
ja sam nestrpljiva, tila bi da se našto dogodi, držim ih na balkonu jel to uredu?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 64>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,268 sekundi.