Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 64>
Korisnik
Poruka
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 21:13
hoce...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 21:29
Originalno poslano od člana Monna Monna napisao:

hoce...


super, hvala na brzom odgovoru
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 22:53
Originalno poslano od člana petit petit napisao:

Samo još ovo : ako se sade u trećem- četvrtom  mjesecu hoće li iste sezone i cvjetati?

Hoće li ljiljan cvjetati ne ovisi o vremenu sadnje već o starosti i veličini lukovice. Zato neovisno o tome dali si ju posadila sada ili u četvrtom mjesecu, ona ukoliko je skupila dosta hranjivih tvari za cvatnju ona će cvjetati.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 23:02
ma sigurno hoće, mooraaasmile224
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 23:16
petit,ma ja sam sigurna da hoće,bez brigeThumbs%20UpWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 09:32
Alisa,hvala na savjetu, u Osijeku sam,ravna Slavonija.....
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 11:41
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Potražite bosanski ljiljan pod imenom lilium pyrenaicum, a sjemena u prodaji ima ovdje
[IMG]http://www.plant-world-seeds.com/images/seed_images/LILIUM_PYRENAICUM/size3_500x500/LILIUM%20PYRENAICA.JPG" />

Moram vam se požaliti
Prije nekoliko dana pošaljem upit jednom uzgajivaču ljiljana u Holandiji.
Elem, napravim spisak samo ljiljana s oblikom cvijeta kao kod bosanskog ljiljana samo u različitim bojama. Odgovor dobijem isti dan i šokiram se.......još se oporavljam.
Mislila sam kupiti malo više i posaditi u jedan dio bašte samo ljiljane. To će ostati samo ideja.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 13:53
Nisi napisala nude li i bosanski ljiljan?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 19:17
Mak,ja imam par martagona,cim bude mladih bebica odovjit cu ih za tebe.Ja sam kupila prije par dana jednog orijentalca iako ga vec imam.Nisam dolila Embarrassed
Evo ga ,u drušvu perunika,stargazer..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 19:40
alisa.... gdje si nabavila lukovice?
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 19:57
Hvala Alisa, kupit ću ja njih...... ali samo nekoliko.
Irisi su divni. Jesu li kupljeni u Sarajevu?
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 21:12
AH, dajte mi pozitivan odgovor...molim lijepo...smile42
...u jesen sam razdvojila jedan ljiljan (jedan jedini ljiljan koji je u, nazovi, mom vlasništvu,) i zagubila...sad sam ga našla...malo Wacko, jako se  smežurao i sad pitam.....jel će bit kaj od njga ako ga posadim sad?
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 21:18
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

Nisi napisala nude li i bosanski ljiljan?

U ponudi nemaju Bosanski ljiljan.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 23:17
Mona,Mak kupila sam to kod nas u agricom vrtnom centru Hadžići.I irise i ljiljan.Samo njega su imali od orijentalnih.Ima azijata  jako povoljno..Kupila sam i tulipane iako im sad nije vrijeme,bilo su sniženi a jakooo lijepi..
Mak,pogledaj koje ja imam pa takve nemoj kupovati :)

Lovro,posadi ga,ako nije oštećen ili obolio,vrlo brzo će da se oporavi i krene sa izdankom ..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 23:32
Draga Alisa hvala ti puno. Ne trebaš još dijeliti svoje.Pusti neka se dobro razmnože, neka ima puno cvjetova, pa onda možda nekad kad ih budeš morala dijeliti. Znam da bi mi i od sebe dala, ali nema žurbe...nekad.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 07:01
Perunike su krasne,nisam kod nas vidjela takve.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 07:21
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

Perunike su krasne,nisam kod nas vidjela takve.


ni ja nisam vidjela takve kod nas....ako netko snimi nek javi...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 10:52
moona, osica ja imam ovu bijelo plavu peruniku-prelijepa je!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 11:27
Mak draga,dogovorit cemo se :)
Cure drage,mislim da i kod vas ima  ovaj proizvođač lukovica,tačnije prepakivač,jer su ovo većinom uvozne lukovice iz Holandije,naši ih samo upakuju  i prodaju.Valentin lukovice su ovo..
Slavuj,hvala ti na ovom konstataciji za peruniku.Bila sam u dilemi dal da ih posadim ili ne,jer mjesta nemam a kada sam ih vidjela nisam odolila..Kontala sma da ih odnesem mami,a sada ću ih obje ostaviti sebi :D
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 12:19
alisa svakako je ostavi sebi.
ja imampuno boja perunika ali ova je kraljica.staviti ću uskoro njezinu sliku.
pripada u porodicu najviših i najkrupnijih perunika a boja.....
primjetila sam da se dosta sporo širi .
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 64>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.