Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj kreativni nered
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj kreativni nered

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2014 u 11:20
Draga Rokolina i ja ti želim dobrodošlicu na ovaj forum, vidim volje ti ne manjka, bit će to lijep i bogat vrt za tebe i tvoju obitelj.smile55
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 01:12
Smail, hvala na dobrodošlici Heart
Desert, hvala ... pomidor je već drugi dan savio grančice prema suncu ..valjda će mu bit dobro onako naopakom :D


ništa naročito novo u mom vrtu .. osim što sam počupala rukolu jer je otišla u cvijet, počupala grbicu i odnijela susjedi a ja ću sebi u jedan kontejnerić posijat...  ponovo posijala grašak jer su onu gredicu na kojoj ga ima tu i tamo valjda puževi bili potamanili kako je nicao... pa mi ta gredica tako smiješno izgleda .. razrijedila salatu, puno za ručak a malo rasadila da ide u glave. Imam malu malu slobodnu gredicu ..di je bila grbica.. pa razmišljam šta ću tu stavit a da nije pomidor. Mislim da ću možda peršin ponovo sijat, od silne pokorice ne može niknut kao ni celer (znam njima treba duže da niknu i jesu počeli su al jako slabo) .. a svaki dan zalijevam vrt :(

e da ... danas kad sam prošetala vrtom ugledala sam ... valjda nisam sanjala jer je bilo jako rano ujutro ... mali mali plod paprike. Sutra slikam

a do tada, šaljem vam i jedan cvijetak... 


Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 23:08
Objavljen rat mačkama...

nadam se da će djelovat?

Garažni vrt .. koji nije ograđen pa seoske mačkurine caruju i misle da im je moj vrt WC

Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 23:15
2 pomidora volovsko srce ..posađena jako rano..na nagovor mog muža. samo za probu .. zbog podneblja
u kojem živimo ..svi pomidore sade puno kasnije. Isto vremeno posađena su bila i 3 cherry rajčice,
ali im je bilo prehladno, pa sam ih makla u teglice i vratila u vrt kad i druge pomidore i sad su ok 


Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 07:04
Dobro nam došla!
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 08:25
I ja ti želim dobrodošlicu i pozdravljam otvaranje tvoje teme! smile169 Samo da se kratko osvrnem na sadnju paradajza, sadnju naopako ne smatram maltretiranjem biljke, a normalno je da ide prema gore, prema suncu. Oni koji su probali takvu vrstu sadnje, tvrde da je bolja prozračnost i da je mogućnost bolesti uvelike smanjena. Nisam probala, dogodine sigurno budem. Napisati ćeš nam kako si zadovoljna tako uzgojenim paradajzom? Embarrassed
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2014 u 01:17
Dijana, Bugica hvala vam na posjeti i dobrodošlici  smile78

Bugica, gledam taj viseći paradajz ..al čini mi se da nikako ne raste. kako sam ga stavila tako stoji, osim što se savio prema suncu. U biti, primjetila sam da je počeo razvijati korijenčiće ..prozirna boca pa se vidi. Možda bi ga trebala maknut sa cjelodnevnog sunca? Kad budem imala vremena još ću ih par posadit u viseće tegle. Imam još mali milion presadnica.

Danas sam morala porezat sav špinat jer su mu vanjski listovi počeli žutit. Isto tako i blitva, nju sam jučer svu porezala. Dok ona svjetlo zelena blitva je ok al već tolko narasla da sutra moram nju pošišat. Inače prošle godine mi se nije događalo da mi listovi blitve i špinata požute .. a sve radim isto ko prošle godine. Disapprove
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 11:55
Garažni vrt.. puno bolje napreduje od velikog vrta:

Rukolu moram razrijedit. Uvijek mi je pregusta. šta da ju čupam s korijenom?

i salata mi je pregusta ..grrrr morat ću je sljedeći put sijati pomiješanu sa pijeskom.


Druga strana:


Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 13:36
Salatu obavezno moraš prorijediti, isčupati sa korijenom. Inače neće rasti, tako gusta ne može formirati glavicu. Možeš dio i presaditi, ako negdje nađeš malo mjesta, naravno onda je zalijevanje obavezno, barem tjedan dana dok se biljka ponovno ne ukorjeni. Rukolu možeš i porezati škarama, ona će dalje tjerati, ali tu ti baš i nisam nešto stručna jer moju je svu izbušio neki "dragi" kukac, vjerojatno buhač. Kao takva nije mi nešto bila privlačna pa sam je počupala, možda sam prerano odustala od nje. Ermm
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 18:27
hvala, prorijedit ću salatu. A vrt inače zalijevam svaku večer.

i moja rukola je uvijek izbušena, obično prskam koprivom, malo malo pomogne al ne previše. A svejedno ju pojedem, meni i mojima ne smetaju te rupice ..u biti već smo navikli na te rupice.
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 20:59
Evo i mene da ti poželim dobrodošlicu među nas povrtlare, pregledala sam slikice ima tu svega lijepoga, samo tako nastavi
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 23:52
Hvala @kaktus smile76
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 01:14
Dok je salatica mlada i gusta na svakih desetak centimetara naizmjenice počupaj busenčić odreži korjenčiće, očisti ako je nešto žutih listića i to pripremi za ručak ili večeru. I tako svaki dan razrijedi.... Preostala salata ima se gdje širiti a ti uživaš u onome što si pripremila... na isti način možeš "tretirati" i rigicu. Ona ionako dosta brzo gre va vrh...

Slažen se s tobun.... I ja samo znan da niš ne znan...

LP
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 02:06
NinettA smile79

ajme imet ću ča delat :D 

Al dobro .. i susedi san obećala dat salate da si presadi, tako da ćemo si imet salate :D
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 07:00
Originalno poslano od člana Rokolina Rokolina napisao:

Dijana, Bugica hvala vam na posjeti i dobrodošlici  smile78

Bugica, gledam taj viseći paradajz ..al čini mi se da nikako ne raste. kako sam ga stavila tako stoji, osim što se savio prema suncu. U biti, primjetila sam da je počeo razvijati korijenčiće ..prozirna boca pa se vidi. Možda bi ga trebala maknut sa cjelodnevnog sunca? Kad budem imala vremena još ću ih par posadit u viseće tegle. Imam još mali milion presadnica.

Danas sam morala porezat sav špinat jer su mu vanjski listovi počeli žutit. Isto tako i blitva, nju sam jučer svu porezala. Dok ona svjetlo zelena blitva je ok al već tolko narasla da sutra moram nju pošišat. Inače prošle godine mi se nije događalo da mi listovi blitve i špinata požute .. a sve radim isto ko prošle godine. Disapprove


Nema na čemu, super je da si otvorila svoju temu, da nas ima što više da možemo razmjenjivati iskustva. Smile 
Moj paradajz je posađen na tri mjesta u povrtnjaku, jedan dio ujutro ima sunce, popodne hlad, drugi dio ujutro hlad, popodne sunce, a treći dio je cijeli dan na suncu. Najbolje rastu ovi koji imaju kombinirane uvjete. Tako da bi tvom visećem možda odgovaralo i malo hlada. A možda treba vremena da se prilagodi uvjetima, pa će naglo krenuti s rastom. Slobodno ga prihrani. Imam i ja blitvu, no problem su mi puževi - puna je rupa, katastrofa. Angry
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 11:06
Bugica, one puževe sa kućicom uspješno tjera posipanje vrta cimetom. Nažalost to ne djeluje na golaće. Na njih jedino djeluje Ferramol kojeg nažalost nema za kupit u HR nego samo u sloveniji. 

Jučer sam prihranila paradajziće u gornjem vrtu, i misliš da sam se sjetila prihranit visećeg? 

Večeras ću se valjda sjetit kad budem prihranu napravila za paradajze u donjem vrtu. 

Evo friška slika, ovako ću najbolje pratit kako se razvija. Sad mu je došlo sunce. 



a i ovi su stalno na suncu, i čekaju presađivanje jer mi ih je žao bacit, a nitko više iz sela neće, svi su već posadili. Zašto ih imam toliko, jer sam ih posijala a na kraju MM nije htio čekat da narastu, i natjerao me da kupim sadnice :) :)

ovaj žuti cvijet je cvijetić od djeteline (korov) a između paradajza je kopar. E i da ... ovi su uvijek zaljevani odzgora po lišću. 


Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 11:26
Hvala, oni s kuićicom nisu problem, ali golaći su priča za sebe. Ne stavljam otrov jer imam malu djecu. Za Feromol sam čula, nisam znala da ga nema za kupiti kod nas. Šteta, on je na bazi željeza i to bih koristila.
Lijepi su ti flanci, baš mi je žao da ih nitko neće. Geek
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 12:58
Ferramol sam kupila u sloveniji, zadnja 2 pakovanja sa police. Inače nemam običaj ničime trovat vrt i dvorište zbog mojih pasa, al Ferramol nije otrovan ni za pse ni za mačke, a željezo i tako dobro dođe biljčicama :)
Nekad sam kupovala željezo u prahu za dohranu cvijeća. 
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 17:38
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2014 u 16:30
Eto ti kad ne znaš ... drugi put ćeš pametnije!

šta sad sa ove dvije koje su doslovno zagušene od ovih 3?


Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.