Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako živjeti s Myastheniom Gravis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako živjeti s Myastheniom Gravis

 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
Poruka
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kako živjeti s Myastheniom Gravis
    Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 16:37


Myasthenia gravis je rijetka autoimuna bolest, od koje sam se razboljela prije dvije godine.
Nisam ovu temu otvorila da bih se žalila i kukala, nego da bih opisala svoj početak i borbu sa ovom neugodnom bolešću, koja je prije bila smrtonosna, jer u zadnjim i najgorim fazama dolazi do nemogučnosti disanja.
Od miastenije obolijeva 4-12 ljudi na 100 000 stanovnika.
Teško ju je otkriti zbog simptoma koji su slični simptomima od puno težih neuroloških bolesti.Zbog toga se ponekad dogodi da lijećnici pretrage usmjere u sasvim drugom smjeru.
Neki ljudi su godinama lutali po svakakvim pretragama dok nisu otkrili da boluju od miastenije.

Moju borbu sa miasteniom i konačno prihvaćanje (mislim da sam ju konačno prihvatila),
ću opisati kroz vlastito iskustvo, iskustvo ljudi koje sam upoznala, napisati ću što su o njoj rekli vrhunski lijećnici...
...u vedrom i optimističnom tonu,
uz pokoji citat, misao, humor...
jer najvažnije je ovoj bolesti NE priuštiti depresiju, crne misli...
uvijek treba biti svjestan da ima puno težih bolesti i da miastenija nije samo bolest nego i stil života.


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 17:06
Moj put sa miasteniom je počeo prije dvije godine, kada mi se spustio kapak na desnom oku.
 Nakon proživljenih muka sa nedostatkom snage u, skoro, svim mišićima,
 nakon teških dvoslika i mutnoće vida, povremene nemogućnosti gutanja i govora,
nakon hrpe teških lijekova koje sam popila a na koje moja bolest uopće nije reagirala,
 danas imam generalizirani oblik,
 a zbog velikog pogoršanja koje je uslijedilo nakon bronhitisa, po treći puta u godini dana sam u bolnici gdje mi je učinjena plazmafereza tj. kompletna izmjena krvne plazme, kako bi se mehaničkim putem odstranila antitjela koja mi napadaju mišiće.



Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 22:20
Prvo, želim vam da što prije iziđete iz bolnice i vratite se u svoje okruženje, svojim cvjetićima i obitelji. Trebalo je hrabrosti za otvoriti ovakvu temu, jer borba s bolešću i različitim slabostima je intima koja nije "lijepa" i dobije još jedan oblik kad se napiše i objavi. Nimalo ne sumnjam da ćete i iz ove situacije izvući najviše što se može i izići kao pobjednik. U mojim ste mislima i molitvama. Čak sam se i nasmijala kad sam vidjela u kojem je podforumu smještena tema, vidim da je duh jak, ako je tijelo i slabo. Thumbs UpHeart
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 22:41
Želim ti puno snage i vedrog duha,da izdržiš svu borbu,znam kako je biti bolestan.Čudnih bolesti ima,ja za ovu nikad nisam čula.Ja sam inače operisala diskusherniju i kavernom na desnom oku(dobroćudni tumor krvnih sudova veličine 3,5 cm)Samo pozitivno razmišljaj ,jer pozitivne misli privlače pozitivne događaje.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 23:08
nisam covjek od velikih rijeci, bar ne ovako, na forumu....pa cu ti reci samo: SRETNO!!!!!Heart
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 01:23
Život je nepredvidiv, zna biti nemilosrdan prema nama ili našim najmilijima. Ali kad je zdravlje u pitanju, tada smo najosjetljiviji, najranjiviji. Ja doista vjerujem u snagu duha. A Vi duha imate. Imate i snagu u sebi. Želim Vam da što prije dođete svome domu. Doma sve nekako izgleda drugačije, lakše. Tu su osobe koje su nam važne, tu se naše sitnice i uspomene, naše cvijeće. Držite se.
Sutra je novi dan.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 08:02
Draga Slavujčice, evo navratila sam i ja da te pozdravim, podržim i zaželim ti da ostaneš uvijek ovako hrabra i jaka, vođena snagom duha i snagom vjere. Heart 
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 08:35
Mislim da si jako hrabra osoba i da ćeš se znati uspješno nositi sa bolesti.Bit ćeš i u mojim mislima i molitvama.
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 09:05
Draga Slavujcice zelim ti brz oporavak i da se sto prije vratis svojoj kuci i svojem cvijecu.
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 12:44
Želim Ti što brži oporavak te da se u što skorije vrijeme vratiš tvom prekrasnom vrtu. Ostani i dalje pozitivna i jaka.
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 19:39
Hvala vam drage moje cvjetne prijateljice.
Dirnuta sam vašim posjetama, lijepim željama, molitvama...
Posebno mi je zanimljiva Nisina poruka o hrabrosti za otvaranje teme i pričanje o svojoj bolesti, a zbog podforuma u koji  sam ju smjestila sam se i ja smijala.
Na neki način, ova bolest mi je i postala hobi,
jer kada pijete lijek svaka 3 sata, i tako već više od godinu dana, i kada za svaki napor tražite mišić koji je trenutno zdrav i jak, onda shvatite da se cijelo vrijeme bavite sa sobom i svojom bolesti.
Nasmijala sam se i dragim curama što su mi se obratile sa "vi".
Kod mene se nije ništa promjenilo, osim što sam u bolnici, što kao modni dodatak imam kateter u vratu i što se nadam da ću se kući vratiti zdrava...makar na neko vrijeme, jer su mi tako rekli.

Opet ću ponoviti da sam ovu temu otvorila isključivo da bi ljudi upoznali ovu bolest, da bi pomogla nekome tko još luta od vrata do vrata, strpljivo nosi svoj umor i ne može nikome opisati i dokazati kako mu je.
I meni su puno pomogle ispovijesti ljudi oboljelih od miastenije, koji su priču o svojoj bolesti objavili na internetu.
Nikada mi nije bio problem priznati da sam bolesna.
Daleko je teže kada čujete kako se priča da bolujete od puno težih bolesti i da vam pripisuju dijagnoze od kojih se naježite.





Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 20:15
Znam za tvoju bolest i tvoju borbu, pozdravljam te i držim fige za dalje !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 20:39
Bit će opet sunce na tvome nebu...  Želim da i iz ove bitke izađeš kao pobjednik...Samo hrabro naprijed....smile79
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 21:11
Želim ti što brži oporavak i izlazak iz bolnice !A taj modni dodatak koji si spomenula ne sviđa mi se ni maloConfused
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
ane6 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ane6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2014 u 00:27
Draga Slavujčicen,želim ti brz oporavak i da se čim prije vratiš u tvoj cvijetni rajsmile78
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2014 u 01:45
Žao mi je bilo kad sam pročitala o tvojoj bolesti, ali mi je drago da na to gledaš s vjerom u bolje. Od srca ti želim da to bolje dođe što prije. Poznajem jednu mladu osobu kojoj su također dijagnosticirali miasteniju, doduše u nešto blažem obliku. Uz suglasnost liječnika znatno si je olakšala bolove i smanjila ukočenost mišića vježbajući jogu. Ne znam koliko ima smisla što sam ti to napisala i kako ti gledaš na to, ali eto... kad ne mogu drugačije pomoći. Drži se, draga Slavujčice! 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2014 u 06:32
Andina, hvala ti.
Moram ti odmah odgovoriti da kod miastenije nema nikakvih bolova, nema oduzetosti, trnjenja, niti propadanja mišića.
Kod ove bolesti, antitjela se "nakače" na ulaz mišića, i ne dopuste impulsu iz  živca da prođe i pokrene ga.
Ako i dođe do oduzetosti, to je zbog nedostatka snage.
Zbog toga ovu bolest, u usporedbi sa ostalim neurološkim oboljenjima, nazivaju "sedmicom na lotu.
Svi mišići i živci ostaju očuvani i zdravi, zbog toga se ona jako teško dijagnosticira.
Vrlo često se iza simptoma, kao što su bolovi i ukočenost mišića, krije nešto  puno gore.

Moj problem je što uopće ne reagiram na kortikosteroide, što sam na najveću dozu sva natekla a ni očni kapci mi se nisu podigli.
Prijetilo mi je zatajenje disanja, i zbog toga sam morala na hitnu plazmaferezu, gdje su mi putem dijalize otklonili antitjela iz krvi i dali kompletno novu plazmu.
Nakon prvih 20 min. što je aparat počeo čistiti krv, meni su se kapci podigli.

Kada sam vidjela to čudo, taj savršeni stroj kojega je izmislio netko da bi ljudima produžio život, pomislila sam koliki savršeni ljudi ostaju anonimni, a vrlo često bezvrijednosti isplivaju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2014 u 07:04
MYASTHENIA GRAVIS

"Naziv sam bolesti ne zvuči tako ružno i generalno, u usporedbi sa ostalim neurološkim oboljenjima,
lijećnici ovu bolest nazivaju "sedmica na lotu".
Međutim, proživljavati ovu bolest nije tako lijepo.
Kada zapadne u tijelo, shvatite da je pred vama jedna duga borba i da je najbolje oružje strpljenje.
MG je autoimuna bolest, što znači da se imuni sistem zbog nečega okrenuo protiv svog organizma i napada svoje organe.
MG u tijelu oboljelog napada vezu živac-mišić, tj acetilholinske receptore na postsinaptičkoj membrani.
To znači da će doći do smetnje u prenošenju impulsa sa živca na mišić, što dalje rezultira slabošću samih mišića, pošto se mišići ne mogu pokrenuti ako nemaju dovoljno acetilholina.
Karakteristika MG je da se sve radnje mogu izvesti, ali se ne mogu ponavljati"
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2014 u 08:15
Bravo ,veliki čovječe!
Vječni moj optimist,sunčana si strana mojih cvijetnih prijateljica,samo da znaš da i dalje vrijedi "samo da ti čujem glas"
Ponosna sam na tebe i na sve što radiš.
Svatko nosi svoj križ,netko izdrži taj teret,a netko ne....tebi ,kao i svima želim da ustraju u svakoj borbi koja im stane na put.

smile79
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2014 u 08:43
 
Slavujčice draga, znam za tvoju bolest, rekla si mi sve jednom dok smo tipkale u pp.. Ne mogu puno komentirati  jer je ta bolest i meni totalna nepoznanica, samo ću reći : I  Bog voli dobre i hrabre, a ti si jedna od njih.....Znam da će te On voditi i dati ti snage za dalje, drži se draga i ne predaji tako lako, ti si borac kakvih je danas jako rijetko i jako malo..smile79smile84






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.