Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Najljepše povrće u mom povrtnjaku
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Najljepše povrće u mom povrtnjaku

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 16:55
Paradajz još uvijek dosta dobro odoljeva bolestima ...nailazim na trule plodove , ali još se ne da Wink



Danas sam ubrala malo poriluka



Priroda je izvor života
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2014 u 14:12
Sušila sam peršin u sušilici za povrće i radila povrtni začin za zimu .




Priroda je izvor života
Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2014 u 09:51
Na kojoj temperaturi si ga sušila, i kako ga smrviš poslije? Nabavila sam sušilicu, pa se spremam početi baš sa peršinom Smile
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2014 u 23:08
Neznam kako ti izgleda sušilica jar ja imam dvije ...na jednoj nema za podešavanje temperature i tu sušim sve lisnato povrće ( oko 70 stupnjeva ) ...druga sušilica ima više stupnjeva i s njom sam dobila upute ...u njoj sušim jabuke , gljive i sve ostalo .U prvoj se peršin jako lijepo osuši i kad ga vadiš on je toliko suh da ga odmah drobiš rukom i usitni se bez problema ...i što je najvažnije ostane zeleni . nemoj ga odmah zatvoriti nego ga pusti da se ohladi .Nadam se da sam dobro objasnila , ako nisam slobodno pitaj ponovo . Smile
Priroda je izvor života
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2014 u 23:36
Povrtni buket iz mog vrta



Habanero paprićica ...jedna je ovogodišnja , a druga prezimila i ostala .



Imam i jedan paradajz u tegli kojemu neznam ime .




Priroda je izvor života
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 22:47
Doznala sam da to nije paradajz već ukrasna i otrovna biljka ...u vrtnom centru zabunom su napisali krivo ime . Unhappy
Priroda je izvor života
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 23:03
Danas sam malo fotkala svoje povrće



Zelje dobro napreduje i ne puca na kiši ...dobra sorta .



Paprici odgovara vlažno vrijeme

[URL=http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/niske_mahune_i_crna_rotkva/73024.aspx][/URL

Niske mahune za jesensku berbu i crna rotkva .
Priroda je izvor života
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2014 u 14:33
Kod tebe pravo carstvo povrća Clap
Kakvu vrstu đubriva koristiš, znam za gorku sol ali ove druge tajne koje su?Embarrassed

Evo i mog patlidžana na balkonu u posudi. Mali je, ali strašan LOL



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 16:19
Na proljeće stavimo brikete od pilećeg i konjskog gnoja , pisala sam o kamenom brašnu , cijelu zimu skupljam ljuske jaja ...vrt zaljevamo koprivom , preslicom , bazgom , gavezom i drugim biljnim juhama, a gorka sol se stvarno pokazala dobrom ...neznam da li sam što zaboravila ...protiv ušiju obavezno koristim otopinu češnjaka i ćili papričica , zato mi je zelje tako zdravo .Evo to je moj tajna koje zapravo nema Big smile
Priroda je izvor života
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 16:20
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Kod tebe pravo carstvo povrća Clap
Kakvu vrstu đubriva koristiš, znam za gorku sol ali ove druge tajne koje su?Embarrassed

Evo i mog patlidžana na balkonu u posudi. Mali je, ali strašan LOL



Baš je pravi ljepotan Thumbs Up
Priroda je izvor života
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 22:59
Da bila je i paprika ljepotica. Malecka je bila i samo jedna je narasla. Inače nemam u vrtu paprike ne uspjevaju mi zbog klime.
Ta malecka moja paprikica je završila u kajgani, bio je to božanski okus. Kupovne paprike ne volim, gadne su mi. Ali ova malecka moja balkonska je nešto drugo. Smile

Hvala na informacijama o tretiranj povrća, dobra ti je kombinacijaThumbs Up.
Kod mene treba prvo popraviti zemlju pjeskovita je i sve kroz nju proleti.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2014 u 12:56
 Zaboravila sam spomenuti da smo kroz dugi niz godina i zemlju oplemenili noseći u vrečama šumsku zemlju ...naša zemlja je bila čista ilovaća pa smo morali navoziti s pijeskom i naravno imam svoj kompost ...višegodišnji trud se isplatio .

Priroda je izvor života
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 20:20
Evo ga ubran, alli što napravit za jelo od njega LOL


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 20:26

Nije ti to paradaiz nego otrovna zimska trešnja, ako me oči ne varaju



Originalno poslano od člana akva akva napisao:



Imam i jedan paradajz u tegli kojemu neznam ime .








Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 21:05
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:


Nije ti to paradaiz nego otrovna zimska trešnja, ako me oči ne varaju



Originalno poslano od člana akva akva napisao:



Imam i jedan paradajz u tegli kojemu neznam ime .




Da to je otrovna trešnja ...na tegli u kojoj sam je kupila pisalo je da je to ukrasni paradajz jestiv ...dobro da sam sam sumnjala i raspitala se .



Priroda je izvor života
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 21:11
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Evo ga ubran, alli što napravit za jelo od njega LOL


Prekrasan je ...od njega možeš svašta ...od pohanja pa sve do umaka . Ja radim namaz od patliđana , jako jednostavno : patliđan prvo ispečem , ogulim i dodam mu češnjak , kopar ili peršin , maslinovo ulje i sve izblendam ..dobijem  zdravi i ukusan namaz na kruh .
Priroda je izvor života
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 08:30
Kako je samo lijepo doći k tebi! A osoblje u vrtnom centru treba smile232, nije baš zgodno zezati se sa takvim stvarima...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 19:34
Hvala ti što si prošetala mojim povrtnjakom i uvijek si dobrodošla sa svojim savjetima i idejama .
Otišla sam ja do njih i upozorila na propust   smile209...od straha sam jadnu biljku odmah bacila jer sam se bojala da unuka zabunom ne pojede , a jako voli paradajz . smile219
Priroda je izvor života
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 21:32
Šteta je što si je bacila, baš je bila lijepa. No, što je sigurno, sigurno je! Sama razmišljam o nabavci iste, može se uzgojiti i iz sjemena. U biti oko nas ima jako puno otrovnih biljaka, od uobičajene difenbahije, preko oleandera pa do brugmansije. Naravno, sve navedeno imam i nije me strah. Ova je ipak posebna jer jednostavno mami svojim crvenim bobicama, doista treba biti na oprezu.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2014 u 12:07
Endiviji jako odgovara kišno vrijeme


Priroda je izvor života
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.