Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kombiniranje balkonskih biljaka u cvijetnjacima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kombiniranje balkonskih biljaka u cvijetnjacima

 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kombiniranje balkonskih biljaka u cvijetnjacima
    Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 19:08
Kombiniranje balkonskih i vrtnih biljaka u cvijetnjacima

 Primjetla sam da neke biljke loše napreduju sa drugima, a nekima to ne smeta.
Temu otvaram iz razloga što je sve modernije kombinirati više vrsta biljaka u veće posude, pa čak i vrtne biljke ubaciti se mogu.
Ako ste radili neku kombinaciju i imate rezultat napišite.

Ne mogu se sve biljke kombinirati zajedno, ima onih koje blokiraju rast drugih.


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 19:09
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 19:33
1.Ovu godinu sam stavila verbenu, ljubičasti batat, ružu, šarnolisnu vrtnu vinku, delospermu, sedum palmeri, u veliku posudu.
Iz tog sam izvadila ružu nikako nije išla naprijed, osušila bi se. Verbena  je sama stradala.
Batat je opstao, ali je u istom stanju kao kad sm ga kupila, nije se ni makao. Ovo drugo je bilo dobro i raslo je.

2.U drugu posudu sam ubacila istu vinku, penjačicu ružu, lantanu, ljubičastu tradescantiju vrtnu (vidjet ćete na slci koja je) . Sve je uspjevalo, ruža opet nije mogla. Iako je dobro krenula, biljke su je počele gutati i nije rasla.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 19:42
1.



2.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 19:43
Sukulenti mogu ići skupa. Zanemarite korove LOL


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 20:11
Prije par godina sam stavila zebrinu i zimsku trešnju (solanum capsicastrum). Zebrina se nije ni pomakla od početka do kraja ljeta.

Na jednoj terasi sam vidjela lijepu kombinaciju ukrasnog timjana i male begonije (
semperflorens), obje biljke u dobro napredovale i lijepe u kombinaciji.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 20:58
Smrcko bravo za temu. Kako smo svi već vidjeli kad se ti nećeg uhvatiš to mora biti zaimljivo i poučno. Ti ga takvim napraviš. smile55
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 10:33
Smrcko, tema za 5. Volim kombinacije biljaka jer mi se čini da tako njihova ljepota još više dođe do izražaja. Naravno kao što i sam kažeš, neke biljke se vole gurati, a neke baš i ne. I ove sam godine imala i dobrih i loših kombinacija, ali sve to dobro posluži da se nešto nauči.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 11:41
Evo jedne kombinacije trajnica !

http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/kombinacije_biljaka/73214.aspx -
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2014 u 07:24
dobra ideja....ja sam link kopirala i nesto ce se raditi....predivne kombinacije a nije dobro ni bubati napamet....odlicno hvala na ideji...smile73
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Listopad 2014
Lokacija: na jug
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2014 u 10:01
Ove sam godine posadila alisum i petunije u jednoj zardinjeri i mogu vam reci da alisum ne voli petunije.On se rasirio i jos uvek cveta a petunije su se uskoro osusile.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2014 u 12:52
Originalno poslano od člana bilo bilo napisao:

Ove sam godine posadila alisum i petunije u jednoj zardinjeri i mogu vam reci da alisum ne voli petunije.On se rasirio i jos uvek cveta a petunije su se uskoro osusile.
nama nesto lijepo al neznaci da se one podudraju...evo ja u kuci napravila mali rasadnik pa nije dobro...neke vole ovo a neke ono...bas treba znati....Disapprove
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2014 u 19:27
Moje ovogodišnje iskustvo je da vinke uspjevaju najbolje upravo kad su zasađene same u žardinjeri, može više boja i više komada, ali nikako u kombinaciji nekog drugog puzajućeg cvijeća. U mom slućaju pelargonija i tradescantija, one budu bujne,a vinke se samo izduže uvis, nikako u grmić.

U biti, jedna prodavačica mi je rekla da je najbolje saditi isto cvijeće u istu žardinjeru. Ako želimo kombinaciju, onda bi to išlo ovako, npr: jedna žardinjera dvije-tri pelargonije, druga žardinjera tradescantije i tako naizmjenično. Isto je i sa silverom, koji je jako bujan i u stanju sve pogušiti.
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 18:45
Iskustvo od prije godinu ili dvije sa kombiniranjem biljaka ,sadila sam lobeliju i gomoljaste begonije ,pokazala se jako loša kombinacija osobito za begonije.Mislila sam imaju dosta slične prohtjeve  to bi trebalo štimati ,naprotiv ispalo je katastrofa
Na vrh
Marinak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 13:07
Prošle godine sam u istu teglu posadila mliječiku i surfinije i mogu reći da su bile super zajedno! Surfinije su rasle prema dolje, a mliječika-euphorbia diamond frost je prikrivala surfinijinu "ćelavost" i raširila se po površini tegle.

Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 14:18
za sunčane balkone predlažem provjerenu kombinaciju: verbena (bijela) i gazanija (žuta sa srebrenim listovima)
klik ovdje
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 14:29
Uf pčelice, kombinacija  smile190. To je viseća i  verbena i gazanija ?
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 14:34
da, viseće su obje, gazanija je ona sa srebrenim listovima 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 14:48

Lijepa i zanimljiva kombinacija. Smile U svakom slućaju nije uobičajena i upravo zato mi je posebna.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 15:28
Na ovoj temi Što saditi na balkone- samo slike ima mnoštvo lijepih kombinacija
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.