Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kombiniranje balkonskih biljaka u cvijetnjacima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kombiniranje balkonskih biljaka u cvijetnjacima

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 20:11
Jedna prošlogodišnja kombinacija



Ili možda ova


Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 09:14
Lijepe kombinacije dijana7566 Thumbs Up. Hajde za mene neznalicu nadopiši koje su biljke na prvoj slici. Ovo na drugoj pretpostavljam da je verbena i tamjan ili ima i netko treći (ovi duguljasti listići s prednje strane, što je to ?)
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 09:37
moon, hvala, pregledala sam i baš su sve redom lijepe kombinacije, tako da sam sad na sto muka. LOL
dijana7566, tvoje obje kombinacije su lijepe, druga me osvojila na prvu. Mislim da ću, upravo zahvaljujući njoj iskombinirati svoj balkon malo drugačije nego inače. Smile
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 09:44
kombinacije odusevljavaju...oduvjek su mi bile predivne a ove godine cu i sama raditi....smile64
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 11:29
Mislim da će moj istočni balkon ove godine imati viseće jednostruke pelargonije, jedna od ljubičastih nijansi. E sad, da sve ne bude monotono vjerojatno ću ubaciti  između žardinjera (u posebnoj tegli) helychrysum petiolare. Ovu biljku imam već nekoliko godina, stvarno bude bujna i ogromna, ali je veliki gutač zemlje tako da mora biti sama u tegli. A i sivkaste je boje pa mislim da dobro paše uz ljubičasto. I možda još ubacim negdje onaj ukrasni batat (super mi je onaj ljubičasti i onaj žućkasti) ako ga uspijem naći i naravno i ako bude dobar. Jer vidjela sam da baš i nije nekakav kad je u posudi, u zemlji bude puno bolji. Primjedbe i sugestije su uvijek dobrodošle. Wink
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 11:37
Rajski, to će ti biti super kombinacija. smile64Helychrysum je silver? On mi je zakon, svakako mora biti sam u žardinjeri jer naraste ogroman i mislim si da bi pogušio pelargonije. Inače obožavam ljubičaste i lilaste nijanse cvijeća.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 11:41
A dihondra silver je prekrasna...ona je doista posebna...pokusaj da ju sijem nije uspio al se na trznici ima za kupiti...i ide uz sve...jedva cekam da se rasiri...imamo slicaan ukus rajska vilo....samo ces mi morati objasniti kako ju zimi sacuvati vidim da se moze vrlo lako pelcati...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 11:50
hvala ti draga bugice, daj Bože da bude super

draga josipa dihondra mi je i dalje tiha patnja. Al valjda ću je nabaviti ovo proljeće na tržnici. A dok ju ne nabavim i dok ne naraste moram joj naći dostojnu zamjenu. A helychrisum je dobar i što je najbolje raste ko lud.

A o južnom balkonu i dalje guglam Wacko


"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 11:52
Znaci nije jedno te isto?taj tvoj h...je bolja solucija ako je trajnica...a dihondra kod nas na trznici 5kn komad. .bas je povoljna...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 12:08
U pravu si Josipa, helychrysum je nešto drugo. Vidjela sam kod cura s juga da im prezimi u vrtu, ali kod nas ne. Ja ga nisam nikad čuvala preko zime jer  na tržnici ne bude skup, mislim isto 5 kn. Može se koristiti i kao pokrivač u vrtu i kao viseći u žardinjerama. Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 12:11
Eh, sad moram uguglati dihondru... curke, curke, kaj mi radite? Big smile
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 12:33
Prije par dana sam kupila lysimachiju aurea / yellow. Trenutno je malecka, al se nadam da će mi jednog dana isto ukrašavati balkon (super mi izgleda u visećim žardinjerama, evo jedne slike s neta.)


"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 12:39

Imala sam dihondru silver, vrlo je dekorativna i kao stvorena za kombinacije. Preko zime mi je otišla, no nema niti veze, ne placu se pronađe jeftino, a kako nemam uvjeta niti mjesta za zimovanje biljaka, odlično mije da si mogu uzeti jeftino na proljeće lijepe primjerke.

Inače u vrtnoj gredici koja ima i sunca i sjene imam zelenu dihondru koja mi služi kao prekrivačica tla. Ona preko zime nestaje, a u proljeće se zazeleni, nešto predivno. Naravno da se i ta dihondra može kao i srebrna imati i u cvijetnjacima i služiti za kombiniranje, lijepo popunjavanje šupljina među cvijećem, no za to mi je ipak srebrna efektnija, ali to sve ovisi o kombinacijama.


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 12:48
rajski vrtovi, krasnu si kombinaciju pronašla. Lysimachiju aurea / yellow imam isto u vrtu. Prezimi mi bez problema (nestane ) i evo sad je već zažutila. Nalazi mi se ispod kamelija. Širi se dosta brzo, "bježi" mi iz gredice. Kupila sam ju isto tako na proljeće i  imala u kombinacijama u cvijetnjaku. Mislila sam da ne može opstati preko zime, no ipak sam samo mali djelić u jesen zapikla u vrtnu gredicu i evo od tada je u gredici. Inače jako lijepo djeluje i kad se niz kamenu ogradu spušta, odlična je prekrivačica tla i ima prekrasnu boju, a nadasve u proljeće se kupi isto tako vrlo jeftino pa tko nema uvijeta za prezimljavanje biljaka, taj podatak je odličan.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 17:17
hvala ti moon na podijeljenom iskustvu i korisnim savjetima. Koliko dihondra silver naraste ako ju kupimo u proljeće ? Naravno ne očekujem da bude 2 metra kao na nekim slikama, ali i ova tvoja na fotkici super izgleda. 
Koliko sam shvatila lysimachia bi teško prezimila vani u tegli, a u gredici bez problema ?
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 20:17
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:


Koliko sam shvatila lysimachia bi teško prezimila vani u tegli, a u gredici bez problema ?
Moje iskustvo sa lyssimachia nummularia je da bez problema prezimi u posudi i to bez ikakve zaštite. Neke stabljike su se osušile a neke su ostale i sada su potjerale nove izboje. Novi izboji kreću i iz korijena.

...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 23:35
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

hvala ti moon na podijeljenom iskustvu i korisnim savjetima. Koliko dihondra silver naraste ako ju kupimo u proljeće ? Naravno ne očekujem da bude 2 metra kao na nekim slikama, ali i ova tvoja na fotkici super izgleda. 
Koliko sam shvatila lysimachia bi teško prezimila vani u tegli, a u gredici bez problema ?

Ova dihondra je kupljena u proljeće, tu sam ju već orezala, jer sam te godine baš preselila. Kolika bi u konačnici bila da ju nisam rezala, to stvarno ne znam.

Mislim da ne bi bio problem s  lysimachia u cvijetnjaku, evo i SlavujVk je pokazala njenu u cvijetnjaku.
Ja sam moju vadila iz cvijetnjaka jer je bila u kombinaciji biljaka koje su jednogodišnje, a te cvijetnjake ispraznim prije zime za iduću sezonu i tako sam mali djelić jedne zapikla u vrt. Jedna je bila i s rodićem, a njega sam presadila u vrt, tako da je ustvari sve "slučajno" završilo u vrtu.

Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 06:25
SlavujVk, moon Hug hvala vam na detaljnom objašnjenju.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 08:38
Evo još nekoliko ideja s net-a.




















"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 12:47
rajski vrtovi, krasne si kombinacije pronašla. U temi moj vrt u slikama u vrtu klaudije8 ima krasnih kombinacija u cvijetnjacimaSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,262 sekundi.