Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kombiniranje balkonskih biljaka u cvijetnjacima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kombiniranje balkonskih biljaka u cvijetnjacima

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
mandi23 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2015
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandi23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 14:06
Hanging%20Baskets%20flower%20displayHanging%20Flower%20Baskets%20display 
može li mi netko reći radi li se ovdje o petunijama,surfinijama ili potonijama ? uopće ih ne razlikujem. fotke su od forumašice OTOK iz 2009.-e. ovi žuti cvjetići na 1 .slici su bidens?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 17:16
mislim da je žuta bakopa, a za ostatak nemam pojma, pogotovo na ovako sitnoj sličiciSmile
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 17:36
moon, hvala ti na smjernicama. Da, klaudijin vrt je jedinstven i neponovljiv i stvarno ima pregršt lijepih kombinacija.

mandi23 slažem se sa moon da je slika premala da bi se sa sigurnošću moglo reći o kojoj se biljci radi. A ovo su najvjerojatnije surfinije jer one ipak rastu duže od petunija i potunija.

Na ovoj stranici imaš dobar katalog ljetnica (rasadnikmalivrt.rs), možeš ga downloadati i barem slikovno vidjeti razliku između onog što te zanima.

Ako želiš kuglastu formaciju biljaka (kao što je na slici koju si pokazala) biljke se sade u žičane košare sa kokosovim vlaknom (u vlaknu se odozdo i sa strane prave rupe i biljke se sade i s  gornje i s donje strane). To mi je jednom rekao jedan proizvođač cvijeća. Sadnjom u žardinjere možeš dobiti samo kaskade (slapove), a sadnjom u ovakve košare dobiješ kuglastu formu.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 22:31
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Prije par dana sam kupila lysimachiju aurea / yellow. Trenutno je malecka, al se nadam da će mi jednog dana isto ukrašavati balkon (super mi izgleda u visećim žardinjerama, evo jedne slike s neta.)


Koja je ovo biljka sa srcolikim listovima? 
Sutra je novi dan.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 22:43
Ukrasni batat.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mandi23 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2015
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandi23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2015 u 08:13
rajski vrtovi hvala ti :) .treba mi kaskadna forma,godinama sadim pelargonije, iako su divne, dosadile su mi,htjela bih ubaciti više boja.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2015 u 09:51
sama pokusavam sa dihondrom...


ovdje cemo jos nesto cvjetno samo ubaciti no ni sama neznam sto...


a moj dobri andjeo se pobrinuo da imam i ovu ljepoticu u vrtu....smile67

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2015 u 10:10

Rajski, sad sam i ja naučila nešto novo. Hvala! Hug

Josipa, neumorna si, bravo! Hug Tamjan i dihondra se jako razrastu, pa ako i ne staviš više ništa kraj njih, budi sigurna da ćeš imati punu teglu, a i više. Smile
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2015 u 10:25
da oboje se poste i sire bas lijepo....kad malo porastu idu na blokove i neka se pustaju....smile75
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2015 u 10:31
Jusipa  pokušaj s vrbenom neke jarke boje.  Crvena u kombinaciji sa srebrnim listovima dihomdre daje lijep kontrast.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2015 u 10:34
dijana bas to sam i mislila nesto vrele boje...budem potrazila....hvala...a kante cu obojati nekon neutralno...mislila sam sa tamno crvenom ili neka smedja...jos cu vidjeti...bude to jos kao u bajci...Wink
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2015 u 13:20
Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

sama pokusavam sa dihondrom...


ovdje cemo jos nesto cvjetno samo ubaciti no ni sama neznam sto...



Zabunila si se, ovo nije dihondra, to je Helichrysum petiolare Wink


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2015 u 13:25

A ja mislila da je to dihondra silver? Embarrassed 

Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2015 u 15:20
I ja sto posto sigurna da je to dihondra....a nek sam kupila lijepo sezeznila...a nije ni ona za baciti no sad kad vidim ima cvrsce grane od dihondre...nista idemo u potragu za pravom...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2015 u 18:41
moje ovogodišnje kombinacije...

1. bidens, ipomea batatas " Blackie" i ljubičasta surfinija

2. bidens, ipomes batatas "Margarita" i ljubičasta surfinija

3. clematis (roze boje), bijela surfinija i tamjan

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2015 u 19:25
ovo je kombinacija za sjeverni prozor... nije baš za pohvaliti se ali nadam se da će se razrasti toliko da se žardinjera neće vidjeti Smile
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2015 u 07:53
Kombinacije su ti smile186
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2015 u 07:57
Hvala ti puno. smile77 Nadam se da sam dobro pogodila. 
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2015 u 08:49
Jedna od mojih ovogodišnjih kombinacija; žute viseće gazanije i bijele begonije. Kako će ispasti ... vidjet ćemo Tongue


"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2015 u 09:03
bravo za kombinacije...moraju biti dobre...samo da si posadila vec je puno.....bravo bugice i rajsak nasa...smile106
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.