Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  123 94>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pelargonije ili muškatle
    Objavljeno: 08 Ožujak 2021 u 23:43
DoraDorica pa i nije neophodno, malo se mogu skratiti počev već u siječnju ako su se izdužile grane previše, ovisno o mjestu zimovanja...
ove moje koje su bile u svijetloj negrijanoj prostoriji lijepo su potjerale cvjetne pupove, i ubrzo bi procvale
..posadim ih pokraj ostalih u žardinjere pa ako se prime, i kad korjen ojača onda ih možeš i presaditi gdje želiš
(ovo sve odnosi se na p. zonale)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
DoraDorica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2020
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje DoraDorica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2021 u 09:11
Hvala, je li orezivanje baš neophodno i na koliko ih orezati? Jeste li ih posadili u saksije u kojima će ostati preko ljeta?
Sretno Vam sa Vašim pelargonijama!
LP

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2021 u 22:41
prije nekoliko dana išla sam orezivati svoje pelargonije...odrezala nekoliko vrhova svaki ima cvjetne pupove..nisam dobro pregledala prije orezivanaja...tako mi je žaoUnhappy ,,onda sam ipak posadila u posude te pelcere s pupovima, možda se ipak prime..a ako bude sreće i procvatu odmah
Na vrh
DoraDorica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2020
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DoraDorica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2021 u 07:08
Puno, puno hvala! Srdačan Vam pozdrav.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2020 u 17:10
izduženi su zbog nedostatka svjetlosti, sav taj slabi tanki dio odrezati u proljeće. Kad ih budete iznosili vanka, postupno ih privikavati na sunce i prihraniti nakon dva tjedna. Nemojte prihranjivati prije iznošenja nikako. Zaliti oskudno kad je supstrat suh. Biljke odmaraju pa im ne treba voda ni hranjivo. Pročitajte na stranicama ranije ima puno korisnih savjeta 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
DoraDorica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2020
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DoraDorica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2020 u 15:41
Molim savjet od svih koji imaju iskustva sa pelcanjem pelargonija, posadila sam pelcere krajem 8.og mjeseca u male uzgojne plastične posudice . Svi pelceri su se primili i početkom 11og mjeseca sam ih unijela u svijetlu, negrijanu prostoriju gdje je prosječna temperatura 10-12 stupnjeva. Svi su živi, zeleni, ali nekako izduženi. Čak sam ih jednom i pincirala. Napominjem da su ostali u istim posudicama u koje su i posađeni.
Zanima me koliko često preko zime trebam zalijevati pelcere i trebam li ih u rano proljeće prije nego se iznesu vani početi prihranjivati?

Na vrh
DoraDorica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2020
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DoraDorica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2020 u 08:53
Hvala Vam.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2020 u 20:49
DoraDorica, ostavi ih tu gdje jesu, imaš vremena za presađivanje do svibnja, svako premještanje je stres za biljku
Na vrh
DoraDorica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2020
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DoraDorica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2020 u 09:11
Originalno poslano od člana DoraDorica DoraDorica napisao:

Dragi ljubitelji puzajućih pelargonija,

molim savjet u vezi reznica koje sam uzela krajem ljeta i posadila ih u velike duguljaste saksije koje inače stavljam na balkon. Svi pelceri su se primili i lijepo potjerali do prvih mrazeva kad sam ih unijela u svijetlu i negrijanu prostoriju. Zalijevala sam ih rijetko, jednom mjesečno, lijepo izgledaju i samo nekoliko njih nije preživjelo.
Zanima me šta sada da radim s njima, živim na kontinentu gdje su uobičajeni kasno proljetni mrazevi.
Mogu li ih pažljivo izvaditi iz saksije u kojoj trenutno ima desetak mladih biljčica i odmah direktno posaditi po tri biljke u saksije u kojima će biti na balkonu ili trebam svaku posaditi u one male plastične čašice u kojima se kupuju na pijaci pa nakon nekog vremena prebaciti ih u stalne saksije.
Ovo mi je prvi put da su mi reznice preživjele zimu i baš sam sretna zbog toga, pa  ne bih htjela da nešto krivo uradim.
Lijepo molim savjet i unaprijed zahvaljujem.
Na vrh
DoraDorica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2020
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DoraDorica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2020 u 09:10
Dragi ljubitelji puzajućih pelargonija,

molim savjet u vezi reznica koje sam uzela krajem ljeta i posadila ih u velike duguljaste saksije koje inače stavljam na balkon. Svi pelceri su se primili i lijepo potjerali do prvih mrazeva kad sam i unijela u svijetlu i negrijanu prostoriju. Zalijevala sam ih rijetko, jednom mjesečno, lijepo izgledaju i samo nekoliko njih nije preživjelo.
Zanima me šta sada da radim s njima, živim na kontinentu gdje su uobičajeni kasno proljetni mrazevi.
Mogu li ih pažljivo izvaditi iz saksije u kojoj trenutno ima desetak mladih biljčica i odmah direktno posaditi po tri biljke u saksije u kojima će biti na balkonu ili trebam svaku posaditi u one male plastične čašice u kojima se kupuju na pijaci pa nakon nekog vremena prebaciti ih u stalne saksije.
Ovo mi je prvi put da su mi reznice preživjele zimu i baš sam sretna zbog toga, pa  ne bih htjela da nešto krivo uradim.
Lijepo molim savjet i unaprijed zahvaljujem.
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2017 u 17:52
"Engleska" mi je super...explozija boje i raskosi. 
U Mostaru zatvorili OBI i sad vise nigdje nema da se kupi nista vrijedno spomena....pa cu po neke posebnije vrste morati cak do Sarajeva
Nema se vise ni lijepa pelargonija gdje kupiti 

https://beyondgarden.com
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2017 u 20:56
Rajski vrtovi to je radi toga što ih držim na mjestu gdje je sunce samo do 11h, na balkonu gdje bi trebale biti, a to je na cjelodnevnom suncu, već ih ne bi bilo...jedino alisumi koji su sa njima slabo cvatu jer im je premalo sunca.
     
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2017 u 15:04
I moje zonalke su loše.Malo cvatu,trude se još,ali im je lisće bolesno.Zalijevam ih jednom tj.
tekućim gnojivom za pelargonije.Na južnoj strani,na paklenim vrućinama
i visokim noćnim temp.,valjda im je već dostawacko
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2017 u 05:57
Odlične su aurelia, lijepe boje i zdrav list. Thumbs Up
Zonalke su mi dobre, ali viseće katastrofa. List je bolestan, požutio i na kraju se suši. I što je najgore one uopće ne rastu. Jedva ako su izrasle 10-ak cm od kad sam ih posadila. Dva puta tjedno zalijevam kristalonom, na istočnoj su strani ali su jako, jako loše. Znam da ne vole visoke temperature i da su na više od 28 C podložne bolestima. Možda im je ovaj položaj previše sunčan jer recimo kod susjede su relativno u hladu i super su. Nemam pojma. Confused
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2017 u 00:20




     
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2017 u 00:14




     
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2017 u 00:11
Rajski vrtovi smile64

Mali prilog ovoj temi



     
Na vrh
katakrk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje katakrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2017 u 23:41
Rajski vrtovi sve su vsm lijepe ali englesks nosi pobjedu barem za mene.
Sretno!
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2017 u 11:58
Čekamo više sunca, a manje kiše Smile

zonalke 





engleska


viseća dupla

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
katakrk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katakrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2017 u 00:00
Molim vas pa jeli moguce da u ovo vrijeme nema nista novoga o balkonskom cvijecu
samo od studenog 2016g
Pozdrav
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.