Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91929394>
Korisnik
Poruka
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2016 u 16:23


     
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2016 u 07:58
Curke, prekrasne su vam pelargonije. Ne mogu se baš pohvaliti sa svojima ove godine.

Aurelia, je li to ona lijepa tradescantia skroz pozelenila ili je to neka druga vrsta?
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2016 u 14:00
Bugice Hug...da to je ona
     
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2016 u 18:27
Vrhunska ti je aurelia ova kombinacija sa tradescantiama. Thumbs Up
E bugicaza5 niti moje viseće nisu za pohvaliti. Nisu bolesne i cvjetaju, ali su jako malo narasle ... stoje kao ukopane. Big smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2016 u 11:54
Moje od prošle godine su slabašne, možda ih je zima sredila.A ovogodišnje su bolje.
 Kažu da puno ovisi od sadnice. Nekad uz svu njegu su slabe, a nekada i zanemarene bujaju.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Aneri View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Lipanj 2016
Lokacija: vg
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aneri Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2016 u 10:57
Nehdje u 9 mj sam upiknula u zemlju nekoliko grancicica pelargonija i uopce se nisam nadala da bi se mogle primiti. Primile se sve do jedne!
Teglica u kojoj su je prilucno malena i plitka. Da li ih mogu sada presaditi buduci da ulaze u fazu mirovanja i da li da ih drzim u kuci (prilicno je toplo) ili da ih premjestim na hladno. Imam prostoriju u kojoj je poprilicno hladno. Tamo drzim "odrasle" pelargonije ali ih znam pokriti agrotekstilom kad se temp spuste ispod -10. Bojim se da se tu ne smrznu jer su ipak jos "bebe"
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2016 u 11:35
Pozdrav Smile, po pitanju presađivanja u ovo doba, osobno ne bih učinila ništa. Ostavila bih kako jesu, snaći će se one, jedino pripaziti na zalijevanje, bolje manje nego više. 
Bitno im je osigurati dnevnu svjetlost, po mogućnosti pokraj prozora. Što se tiče temperature, poželjna je negrijana prostorija. Iz svog iskustva znam da tako pokraj prozora mogu biti dok je vanjska temperatura cca -8 C. Sve niže od toga treba ih odmaknuti od prozora jer sigurno smrzavaju.
U drugoj polovici veljače počnem  sa laganom dušičnom prihranom.

Moje na zimovanju, pored staklenog zida, negrijano stubište i ne bune se. Odrasle pelargonije su mi još vani, pored zida, odlično izgledaju. Ako ova zima bude blaga kako nagovještavaju, mogle bi vani i prezimiti.

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
katakrk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katakrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2017 u 00:00
Molim vas pa jeli moguce da u ovo vrijeme nema nista novoga o balkonskom cvijecu
samo od studenog 2016g
Pozdrav
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2017 u 11:58
Čekamo više sunca, a manje kiše Smile

zonalke 





engleska


viseća dupla

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
katakrk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje katakrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2017 u 23:41
Rajski vrtovi sve su vsm lijepe ali englesks nosi pobjedu barem za mene.
Sretno!
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2017 u 00:11
Rajski vrtovi smile64

Mali prilog ovoj temi



     
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2017 u 00:14




     
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2017 u 00:20




     
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2017 u 05:57
Odlične su aurelia, lijepe boje i zdrav list. Thumbs Up
Zonalke su mi dobre, ali viseće katastrofa. List je bolestan, požutio i na kraju se suši. I što je najgore one uopće ne rastu. Jedva ako su izrasle 10-ak cm od kad sam ih posadila. Dva puta tjedno zalijevam kristalonom, na istočnoj su strani ali su jako, jako loše. Znam da ne vole visoke temperature i da su na više od 28 C podložne bolestima. Možda im je ovaj položaj previše sunčan jer recimo kod susjede su relativno u hladu i super su. Nemam pojma. Confused
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2017 u 15:04
I moje zonalke su loše.Malo cvatu,trude se još,ali im je lisće bolesno.Zalijevam ih jednom tj.
tekućim gnojivom za pelargonije.Na južnoj strani,na paklenim vrućinama
i visokim noćnim temp.,valjda im je već dostawacko
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2017 u 20:56
Rajski vrtovi to je radi toga što ih držim na mjestu gdje je sunce samo do 11h, na balkonu gdje bi trebale biti, a to je na cjelodnevnom suncu, već ih ne bi bilo...jedino alisumi koji su sa njima slabo cvatu jer im je premalo sunca.
     
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2017 u 17:52
"Engleska" mi je super...explozija boje i raskosi. 
U Mostaru zatvorili OBI i sad vise nigdje nema da se kupi nista vrijedno spomena....pa cu po neke posebnije vrste morati cak do Sarajeva
Nema se vise ni lijepa pelargonija gdje kupiti 

https://beyondgarden.com
Na vrh
DoraDorica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2020
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DoraDorica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2020 u 09:10
Dragi ljubitelji puzajućih pelargonija,

molim savjet u vezi reznica koje sam uzela krajem ljeta i posadila ih u velike duguljaste saksije koje inače stavljam na balkon. Svi pelceri su se primili i lijepo potjerali do prvih mrazeva kad sam i unijela u svijetlu i negrijanu prostoriju. Zalijevala sam ih rijetko, jednom mjesečno, lijepo izgledaju i samo nekoliko njih nije preživjelo.
Zanima me šta sada da radim s njima, živim na kontinentu gdje su uobičajeni kasno proljetni mrazevi.
Mogu li ih pažljivo izvaditi iz saksije u kojoj trenutno ima desetak mladih biljčica i odmah direktno posaditi po tri biljke u saksije u kojima će biti na balkonu ili trebam svaku posaditi u one male plastične čašice u kojima se kupuju na pijaci pa nakon nekog vremena prebaciti ih u stalne saksije.
Ovo mi je prvi put da su mi reznice preživjele zimu i baš sam sretna zbog toga, pa  ne bih htjela da nešto krivo uradim.
Lijepo molim savjet i unaprijed zahvaljujem.
Na vrh
DoraDorica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2020
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DoraDorica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2020 u 09:11
Originalno poslano od člana DoraDorica DoraDorica napisao:

Dragi ljubitelji puzajućih pelargonija,

molim savjet u vezi reznica koje sam uzela krajem ljeta i posadila ih u velike duguljaste saksije koje inače stavljam na balkon. Svi pelceri su se primili i lijepo potjerali do prvih mrazeva kad sam ih unijela u svijetlu i negrijanu prostoriju. Zalijevala sam ih rijetko, jednom mjesečno, lijepo izgledaju i samo nekoliko njih nije preživjelo.
Zanima me šta sada da radim s njima, živim na kontinentu gdje su uobičajeni kasno proljetni mrazevi.
Mogu li ih pažljivo izvaditi iz saksije u kojoj trenutno ima desetak mladih biljčica i odmah direktno posaditi po tri biljke u saksije u kojima će biti na balkonu ili trebam svaku posaditi u one male plastične čašice u kojima se kupuju na pijaci pa nakon nekog vremena prebaciti ih u stalne saksije.
Ovo mi je prvi put da su mi reznice preživjele zimu i baš sam sretna zbog toga, pa  ne bih htjela da nešto krivo uradim.
Lijepo molim savjet i unaprijed zahvaljujem.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2020 u 20:49
DoraDorica, ostavi ih tu gdje jesu, imaš vremena za presađivanje do svibnja, svako premještanje je stres za biljku
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91929394>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,484 sekundi.