Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 929394
Korisnik
Poruka
DoraDorica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2020
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DoraDorica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2020 u 08:53
Hvala Vam.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
DoraDorica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2020
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DoraDorica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2020 u 15:41
Molim savjet od svih koji imaju iskustva sa pelcanjem pelargonija, posadila sam pelcere krajem 8.og mjeseca u male uzgojne plastične posudice . Svi pelceri su se primili i početkom 11og mjeseca sam ih unijela u svijetlu, negrijanu prostoriju gdje je prosječna temperatura 10-12 stupnjeva. Svi su živi, zeleni, ali nekako izduženi. Čak sam ih jednom i pincirala. Napominjem da su ostali u istim posudicama u koje su i posađeni.
Zanima me koliko često preko zime trebam zalijevati pelcere i trebam li ih u rano proljeće prije nego se iznesu vani početi prihranjivati?

Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2020 u 17:10
izduženi su zbog nedostatka svjetlosti, sav taj slabi tanki dio odrezati u proljeće. Kad ih budete iznosili vanka, postupno ih privikavati na sunce i prihraniti nakon dva tjedna. Nemojte prihranjivati prije iznošenja nikako. Zaliti oskudno kad je supstrat suh. Biljke odmaraju pa im ne treba voda ni hranjivo. Pročitajte na stranicama ranije ima puno korisnih savjeta 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
DoraDorica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2020
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DoraDorica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2021 u 07:08
Puno, puno hvala! Srdačan Vam pozdrav.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2021 u 22:41
prije nekoliko dana išla sam orezivati svoje pelargonije...odrezala nekoliko vrhova svaki ima cvjetne pupove..nisam dobro pregledala prije orezivanaja...tako mi je žaoUnhappy ,,onda sam ipak posadila u posude te pelcere s pupovima, možda se ipak prime..a ako bude sreće i procvatu odmah
Na vrh
DoraDorica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2020
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje DoraDorica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2021 u 09:11
Hvala, je li orezivanje baš neophodno i na koliko ih orezati? Jeste li ih posadili u saksije u kojima će ostati preko ljeta?
Sretno Vam sa Vašim pelargonijama!
LP

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2021 u 23:43
DoraDorica pa i nije neophodno, malo se mogu skratiti počev već u siječnju ako su se izdužile grane previše, ovisno o mjestu zimovanja...
ove moje koje su bile u svijetloj negrijanoj prostoriji lijepo su potjerale cvjetne pupove, i ubrzo bi procvale
..posadim ih pokraj ostalih u žardinjere pa ako se prime, i kad korjen ojača onda ih možeš i presaditi gdje želiš
(ovo sve odnosi se na p. zonale)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 929394
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,836 sekundi.